Lilehamerio olimpinis parkas Norvegijoje

Žiemos miestu tituluojamas Norvegijos miestas Lilehameris siūlo gausybę pramogų po atviru dangumi, viena tokių – Lilehamerio olimpinis parkas, kuriame 1994m. vyko žiemos olimpinės žaidynės.

Lilehameris – žiemos miestas

Lilehameris – tai žiemos miestas, įsikūręs Norvegijoje, Oplano apskrityje prie Mjosos ežero. Lilehameris garsėja geriausiomis slidinėjimo trąsomis Šiaurės Europoje, kurių ilgis siekia net 350 kilometrų. Čia gausu muziejų, sporto aikštynų ir žinoma čia įsikūręs garsusis Lilehamerio olimpinis parkas, kuriame pramogų sau ras tiek mažas, tiek ir suaugusysis, todėl keliautojai įsigiję pigius skrydžio bilietus į Oslą neretai į savo lankytinų objektų sąrašą įtraukia ir šią vietą.

Miesto centre puikuojasi dar iš XIXa. išlikęs medinių namų ansamblis – Lilehameryje net 185 išlikę tipiški norvegiški pastatai. 1994m. Lilehameryje buvo surengtos žiemos olimpinės žaidynės, o 2016m. Lilehameris taps Jaunimo olimpinių žaidynių vieta.

Dabartinėje miesto teritorijoje žmonės apsigyveno dar Norvegijos metalo amžiaus laikotarpiu. Šaltiniuose vietovė minima  1390m. 1800-aisiais miestas išgarsėjo savo turgumu, o 1827m. gavo prekybos miesto teises. 1838m. įsteigta Lilehamerio savivaldybė.

Lilehamerio olimpinis parkas

Lilehameryje esančiame olimpiniame parke galite pasijausti tikru olimpinių žaidynių dalyviu – čia galite išbandyti daugybę sportinių pramogų. Gal norite pravažiuoti bobslėjaus trąsa? O galbūt užkopti į Lysgårdsbakken slidinėjimo trampliną? Iki viršaus tik 954 laipteliai. Trąsa buvo atidaryta 1993m, ruošiantis olimpinėms žaidynėms. Čia vyko slidinėjimo varžybos, o taip pat žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Po to, visos teisės buvo perleistos Lilehamerio savivaldybei ir trąsa iki šiol yra naudojama pasauliniams slidinėjimo čempionatams. Prie trąsos įrengta arena talpina 35000 žiūrovų ir yra viena iš trijų Norvegijos pagrindinių slidinėjimo tramplinų su arena. Žiemos sezonu čia galima išvysti iki 80000 šuolių, o vasaros – 20000.

Jeigu nedrįstate nusileisti tikra boblėjaus trąsa – ne problema. Lilehamerio olimpinis parkas siūlo dar vieną pramogą savo turistams – bobslėjaus simuliatorių. Simuliatoriuje telpa iki dešimties žmonių, o pati pramoga trunka apie 5 minutes. Jūs galite pajausti tai, ką jaučia geriausi pasaulio slidininkai!

Modernūs keltuvai, kuriuos siūlo Lilehamerio olimpinis parkas nugabens jus į  tramplino bokštą ant aukščiausiai esančios kalvos, iš kur galėsite pasigrožėti Lilehamerio ir Mjosos ežero panorama. Čia turistai padaro gražių nuotraukų atsiminimui. Jeigu pageidaujate keltuvais galite nusileisti ir žemyn, tokiu būdu bent iš dalies pajausdami, ką jaučia ir mato slidininkai čiuoždami trąsa žemyn. Be abejo Jūs galite žemyn lipti ir 954 laipteliais – nemokamai.

Olimpinių žaidynių istorijoje vyrauja ypatinga tradicija – olimpinės ugnies įžiebimas. Tam tikslui Lilehamerio olimpiniame parke buvo pastatyta skulptūra –  olimpinis fakelas. Specialiai sukurtas rankinis fakelas yra naudojamas didžiojo fakelo įžiebimui.

Lilehamerio olimpiniame parke galite praleisti visą diena – čia rasite ir puikių kavinių bei restoranų. Daugiau informacijos apie pramogas ir jų kainas rasite Lilehamerio olimpinio parko puslapyje http://www.olympiaparken.no/.

Lilehamerio olimpinio parko darbo valandas bei pramogų kainas galite pasitikrinti šiame tinklapyje: http://www.olympiaparken.no/index.php/en/opening-hours.

Kaip nuvykti iki Lilehamerio olimpinio parko?

Lilehamerį nesunku pasiekti jeigu įsigijote skrydžio bilietus į Oslo Gardermono oro uostą, kuris nuo miesto nutolęs 180km. Iš Oslo į Lilehamerį turite rinktis Dovrebanen traukinių liniją. Traukiniai per dieną tarp Oslo ir Lilehamerio važiuoja nuo 12 iki 18 kartų. Lilehamerį galite pasiekti ir autobusu, pasirinkę Nor-Way Bussekspress liniją iš Oslo. Automobiliu Lilehamerį iš Oslo pasieksite per 2,5val.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigius skrydžius į Norvegijos sostinę Oslą siūlo aviakompanijos Norwegian, Ryanair, Airbaltic, Estonian Air, Finnair. Lėktuvai leidžiasi viename iš Oslo oro uostų – Rygge, Sandefjord, Gardermoen, todėl būtinai pasitikrinkite, kuriame iš jų nusileis Jūsų lėktuvas. Susisiekimas tarp oro uostų ir Oslo miesto centro yra puikiai išvystytas – kursuoja traukiniai, autobusai, taksi, taip pat galite išsinuomuoti automobilį.