Lidso pilis Anglijoje

Ežero saloje stovinti Lidso pilis neretai apibūdinama kaip dailiausia pilis visoje Anglijoje. Tamsiai geltoni pilies akmens mūrai ir dantyti bokštai pasirodo lyg miražas virš raibuliuojančio ežero vandens. Ji visus stulbina ne tik savo grožiu, bet ir istoriškai yra žymi ir įdomi. Vasaros metu pilies teritorijoje vyksta įvairūs įdomūs renginiai, tačiau ivairios veiklos ras tiek vaikai, tiek suaugę ištisus metus.

Visus savo grožiu stulbinanti Lidso pilis

Lidso pilis – ežero saloje stovinti ir neretai apibūdinama kaip dailiausia pilis visoje Anglijoje. Tamsiai geltoni pilies akmens mūrai ir dantyti bokštai pasirodo lyg miražas virš raibuliuojančio ežero vandens. Ji išties visus pirmiausia stulbina savo grožiu. Bet istoriškai taip pat yra žymi ir įdomi.

Medinės pilies konstrukcijos iškilo dar IX amžiuje. Tuomet Lidsas buvo žinomas Esledeso pavadinimu. Galiausiai 1119 metais medinės konstrukcijos pakeistos ankstyvaisiais statiniais, kurie metams bėgant ne kartą buvo keičiami ir perstatomi.

Lidso pilis išgarsėjo kaip karališkoji rezidencija, kai 1278 m. šlovės ištroškęs pasiturintis dvarininkas padovanojo ją karaliui Eduardui I. Galų gale 1519 m. ji perėjo į Henriko VIII rankas, kuris mėgo čia leisti laisvalaikį ir investavo daug pinigų bei pastangų į jos plėtimo bei dekoravimo darbus. Dėka jo, Lidso pilis tapo labiau panaši į karališkąją rezidenciją, o ne gynybinę tvirtovę ir, kadangi šie rūmai buvo perduodami kaip palikimas, vėliau net šešios karalienės didžiavosi ja kaip mėgstamiausia savo rezidencija.

Per Anglijos pilietinį karą Lidso pilis išliko nepaliesta, bet buvo naudojama kaip arsenalas ir kalėjimas. Bet tokią, kokią matome dabar išliko nuo XIX amžiaus. Lankytojams atvira nuo 1976 m. Nuo to laiko ji tapo viena iš labiausiai lankomų istorinių pastatų Didžiojoje Britanijoje. Kasmet Lidso pilį aplanko daugiau kaip 500 tūkst. lankytojų, todėl atvykite į Londoną įsigiję pigius lėktuvo bilietus ir būkite vienas iš jų.

200 ha užimantys Lidso pilies sodai

Nemažą dalį, 200 ha pilies parko teritorijos, dabar užima sodai, kuriuose 1988 m. įrengtas voljeras, laikomas vienu geriausių šalyje. Vaikai gali pasidžiaugti labirintu, o suaugę golfo lauku.

Šunų antkaklių muziejus

Pilies teritorijoje taip pat įsikūręs neįprastas ir originalus Šunų antkaklių muziejus, kuriame lankytojai mielai lankosi. Pasirodo šunys kadaise vaidino svarbų vaidmenį, saugant pilies valdas. Kai kurie muziejuje eksponuojami antkakliai yra net 400 metų senumo ir laikomi vertingais meno kūriniais.

Naudinga informacija

Vasaros metu pilies teritorijoje vyksta įvairūs įdomūs renginiai, todėl nepraleiskite progos pasinaudoti pigiais skrydžiais į Londoną ir juose sudalyvauti. Gegužės mėnesį pilyje rengiamas smagus vyno ir maisto festivalis, o birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyksta koncertai po atviru dangumi. Taip pat šioje pilyje galite surengti savo vestuves.

Įsigykite pigius lėktuvo bilietus ir atvykite su visa šeima į Lidso pilį, kur galėsite keliaukite po 900 metų gražią istoriją. Čia rasite įvairios veiklos ištisus metus. Lidso pilies bilietai galioja vienerius metus nuo pirkimo datos, todėl jūs galite aplankyti pilį ir jos sodus tiek kartų, kiek jums patinka. Daugiau informacijos apie bilietų kainas bei darbo laiką rasite: www.leeds-castle.com.

Lidso pilis įsikūrusi adresu: Maidstone, Kent ME17 1PL ir šią vietą pasiekti galite vykdami iš Londono šių kompanijų autobusais: Evan Evans, Golden Tours, Venice Simplon-Orient Express, Premium Tours. Atvykę į Maidstone galite pasiekti tikslą autobusu Nuventure Nr.13 ar „Arriva“ Nr.13. Lidso pilis yra vos už 25 km nuo Eurotunnel terminalo Folkestone ir 38 km nuo Dover uoste.

Taipogi galite vykti dažnai kursuojančiais traukiniais, kurių vykimo laiką ir bilietų kainas rasite internetinėje svetainėje http://www.nationalrail.co.uk/.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Tradicinius ir pigius skrydžius į Londoną siūlo tokios aviakompanijos kaip Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Gatwicko, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.