Lesterio aikštė Anglijoje

Londono Lesterio aikštė yra svarbiausia ir pagrindinė pasilinksminimo vieta mieste. Aikštė yra pasipuošusi keliais paminklais, fontanu, skirtu Šekspyrui ir įvairių žymių žmonių statulomis. Aikštėje rasite kavinių, barų, teatrų, kino teatrų, klubų bei kitų pasilinksminimo vietų.

Lesterio aikštė taip pavadinta antrojo Lesterio grafo garbei. Londono Lesterio aikštė yra svarbiausia ir pagrindinė pasilinksminimo vieta mieste. Aikštė yra pasipuošusi keliais paminklais, fontanu, skirtu Šekspyrui ir įvairių žymių žmonių statulomis. Be to, Lesterio aikštė yra apsuptas grindinio, kuris puošiasi graviruotomis plokštelėmis. Jose įrašyti  garsių aktorių vardai bei yra rankų antspaudai.

Istorija

Vieta, kur yra Lesterio aikštė, kažkada buvo keturių akrų plotas, valdomas Robert Sydney. 1640 metais Antrasis Lesterio grafas aikštę atvėrė visuomenei. Tai įvyko po to, kai vietiniai gyventojai prieštaravo  žemės privatizavimui, kuri kažkada buvo  bendras plotas.

Rajono plėtra prasidėjo 1670 metais. Labai greitai ji tapo madinga vieta gyventi, kadangi namai atsirado aplink originalius Lesterio rūmus, kurie kurį laiką buvo Velso princo Frederic namai. Iki XVIII amžiaus pabaigos Lesterio aikštės pobūdis pasikeitė ir ji netrukus tapo žinoma pasilinksminimo ir susitikimo vieta, iš kurių pirmoji buvo muziejus, žinomas kaip Holophusikon.

Iki XIX amžiaus Lesterio aikštė turėjo dar daugiau pasilinksminimo vietų ir įstaigų, supančių ją, tokių kaip Wyld rutulys, kuris buvo pastatytas Tarptautinei ekspozicijai ir įkurdino milžinišką pasaulio žemėlapį. 1854 metais buvo pastatyta Alambra, kuri daugelį metų valdė Lesterio aikštę. Po trisdešimt metų prie to prisijungė ir Imperatoriškasis teatras. Taigi visi galėtų patvirtinti, kad Lesterio aikštė yra Vest Endo rajono linksmybių centras.

Lesterio aikštė būna perpildyta, ypač savaitgalio vakarais. Dažnai ji yra pradinis taškas žmonėms, kurie nori aplankyti daugelį kinų, teatrų, užkandinių ir restoranų, esančių kaimynystėje.

Keli pagrindiniai kino teatrai stovi vienoje eilėje, todėl tai vietai suteikiama Theatreland pravardė. Lankytojai taip pat suras „TKTS“ – kioską, kuriame bilietai pardavinėjami puse kainos. Bilietus su nuolaida galima įsigyti Lesterio aikštėje vykstantiems renginiams ar miuziklams. Keletas televizijos ir radijo stočių taip pat turi savo štabą Lesterio aikštėje.

Šekspyro fontanas

Lesterio aikštė taip pat turi ir kitų žymių lankytinų vietų. Aikštės centre lankytojai suras sodą. Sodo viduryje yra marmurinis fontanas su Viljamo Šekspyro statula, kuri yra apsupta delfinų. Fontanas, sukurtas Giovanni Fontana 1874 metais, yra žinomas kaip Šekspyro memorialinis fontanas.

Statulos

Kiekviename parko kampe yra vis kito garsaus londoniečio statula: Isaac NewtonJoshua Reynolds, John Hunter ir William HogarthCharlie Chaplin statula buvo sukurta John Doubleday bei pastatyta 1981 metais.

Naudinga informacija

Lesterio aikštė yra Londono centre, Vest Endo rajone. Į Lesterio aikštę galite atvykti traukiniais, metro ar autobusais. Aikštėje rasite kavinių, barų, teatrų, kino teatrų, klubų bei kitų pasilinksminimo vietų.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa, SAS, LOT Polish Airlines, Estonian Air, Aerlingus, Aerosvit Airlines, Air Berlin, British Airways, Norwegian Air Shuttle, WOW Air ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi viename iš penkių Londono oro uostų: Gatwicko, Heathrow, London City, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, į kurį iš jų suplanuotas Jūsų reisas. Pigių skrydžių bendrovės, skraidinančios į Londoną iš Lietuvos, paprastai aviabilietus siūlo į Lutono, Stanstedo arba Gatwicko oro uostus. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių. Jeigu niekur neskubate ir norite bent šiek tiek sutaupyti, galite vykti autobusu, tačiau būkite pasiruošę kelionėje sugaišti mažiausiai 1.5 val.