Lėlių muziejus Estijoje

Išgirdus pavadinimą Lėlių muziejus, tikriausia kyla mintis, kad tai vieta vaikams. Tačiau Talino Lėlių muziejus NUKU, skirtas visų amžiaus grupių lankytojams. Čia galima susipažinti su lėlių teatro istorija, pamatyti kelių šimtų metų senumo lėles, kurios pripažįstamos kaip svarbus tautinis paveldas, apžiūrėti, kaip yra pagaminti sudėtingiausi ir įdomiausi eksponatai, o taip pat pasivaikščioti po Siaubo kambarį.

Lėlių muziejus – ne tik vaikams

Išgirdus Lėlių muziejaus pavadinimą, tikriausiai kyla mintis, kad tai vieta vaikams. Tačiau Talino Lėlių muziejus NUKU, skirtas visų amžiaus grupių lankytojams. Čia galima susipažinti su lėlių teatro istorija, pamatyti kelių šimtų metų senumo lėles, kurios pripažįstamos kaip svarbus tautinis paveldas, apžiūrėti, kaip yra pagaminti sudėtingiausi ir įdomiausi eksponatai bei išvysti juos šokančius ar atliekančius kitokius sudėtingus judesius.

Nuolatinėje parodoje – teatro istorija ir įdomybės

Nuolatinė Lėlių muziejaus ekspozicija sudaryta iš kelių salių, turinčių skirtingus pavadinimus. Turistams, atvykusiems pasinaudojus tradiciniais ar pigių skrydžių pasiūlymais, siūloma aplankyti Viso pasaulio lėlių salę, kurioje galima apžiūrėti lėles, atkeliavusias iš viso pasaulio bei pagamintas iš skirtingų medžiagų ir pagal skirtingas technologijas. Taip pat šioje salėje galima susipažinti su Estijos Lėlių teatro istorija.

Ferdinand‘o Veike‘o – Estijos Lėlių teatro įkūrėjo vardu pavadintoje salėje eksponuojamas svarbiausias ir reikšmingiausias jo palikimas, taip pat galima daugiau sužinoti apie šio menininko gyvenimą ir kūrybą. Muziejaus rūsyje yra įstabi paveikslėlių mašina – tai ekranas, apsuptas 160-ies spalvotų mygtukų. Paspaudus kurį nors, ekrane parodomas vienas iš buvusių ar esamų teatro darbuotojų. Įrašuose jie dainuoja, pasakoja savo įspūdžius apie teatrą, sceną, lėles, žiūrovams nematomus teatro užkulisius. O drąsiausieji lankytojai, atvykę į miestą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, kviečiami užsukti į Siaubo kambarį, kuriame saugomas baisiausios ir labiausiai gąsdinančios muziejaus lėlės.

Laikinos ekspozicijos – galimybė susipažinti su kitų šalių lėlių teatro tradicijomis

Į laikinąją Lėlių muziejaus parodą atvežamos teatrinės lėlės iš Europos bei kitų šalių. Parodų metu lankytojai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, supažindinami su skirtingomis teatrinių lėlių gamybos ypatybėmis, su konkrečios šalies ar teatro istorija ir tradicijomis bei naujausiomis tendencijomis. Kartais pristatomi žymiausių lėlių meistrų darbai ar lėlės, sukurtos kokiams nors konkrečiam spektakliui.

Naudinga informacija lankytojams

Atvykusiems į Taliną tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais  ir norintiems aplankyti Lėlių muziejų, verta žinoti, kad Lėlių muziejus dirba visomis dienomis, išskyrus pirmadienius, nuo 10 iki 19 val. Šv. Kalėdų metu tris dienas Lėlių muziejus būna uždarytas, o gruodžio 31 d. dirba tik iki 15 val.

Bilietas į Lėlių muziejų suaugusiam kainuoja €5, šeimyninis bilietas – €14, vaikai iki trejų metų įleidžiami nemokamai. Nuolaidos taikomos tiems, kurie turi įsigiję bilietą į kokį nors NUKU teatro spektaklį. Užsisakius iš anksto didesnėms grupėms organizuojamos ekskursijos su gidu anglų kalba, šios paslaugos kaina €45.

Kiekvieną dieną 13 val. muziejaus lankytojams rodomas nemokamas 25 minučių trukmės spektaklis, skirtas visai šeimai. O šeštadieniais ir sekmadieniais 13.30 val., jei oras geras, lankytojams nemokami vaidinimai persikelia į Lėlių muziejaus kiemą.

Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sotinę Taliną siūlo Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Taliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Lenarto Meri Talino oro uoste (TLL), nuo miesto centro nutolusiame vos 4 kilometrais. Į miesto centrą iš Talino oro uosto nuvyksite autobusu Nr. 90K. Bilieto kaina – 2 eurai asmeniui, o bilietus įsigysite pas vairuotoją. Autobusas kursuoja kas 30 minučių. Taip pat į miesto centrą nuvykti galite ir taksi ar nuomotu automobiliu. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus.