Ledo baras Švedijoje

Jeigu pasiilgote žiemos, ar tiesiog norite išgerti kokteilį neįprastoje aplinkoje, užsukite į Stokholme įsikūrusį ledo barą, kuriame viskas – taurės, staliukai ir net pats baras yra pagaminti iš tikrų tikriausio ledo.

Ledo baras Stokholme

Jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus į Švedijos sostinę Stokholmą, vakare užsukite išgerti kokteilį į Nordic Sea viešbutyje įsikūrusį Ledo barą. Baro koncepcija yra užšifruota jo pavadinime: taip, nesuklydote, viskas čia yra pagaminta iš ledo. Gėrimai yra pilstomi į kumščio dydžio ledo taureles, o kokteilius barmenai maišo ant baro, pagaminto iš ledo blokų. Baro sienos, staliukai – viskas taip iš ledo, kuris yra gabenamas iš Švedijos-Suomijos pasienyje esančio ledo viešbučio. Ledo baras bei čia esantys lediniai baldai yra atnaujinami kas šešis mėnesius.

Ledo baras buvo atidarytas 2002 metais ir yra daugiausia turistų dėmesio sulaukianti alkoholį parduodanti vieta Švedijoje. Pirmaisiais metais čia apsilankė net 70000 smalsuolių. Apie barą buvo rodomi reportažai BBC ir CNN kanalais, o jame apsilankė tokios pramogų pasaulio žvaigždės kaip Piercas Brosnanas bei Stellan Skarsgard. Baro populiarumas lėmė tai, kad švediškos degtinės Absolut savininkai nupirko baro vardą 2003 metais, ir pakeitė jį į Absolut ledo baro pavadinimą.

Atvykę į Ledo barą ir sumokėję įėjimo mokestį,  ištieskite rankas ir ramiai laukite, kol darbuotojas pritaikys Jūsų dydžio specialų sidabrinės spalvos kostiumą. Tada žengsite pro duris, jas uždarysite, tuomet atversite kitas duris ir Jūs jau ledo karalystėje. Vienu metu bare gali lankytis ne daugiau nei 60 lankytojų, kadangi kūno skleidžiama šiluma gali apgadinti čia esantį inventorių – juk viskas ledo bare tirpsta. Ledo bare nuolat palaikoma -5 laipsnių temperatūra. Iš gausaus meniu galėsite išsirinkti tiek alkoholinių, tiek ir nealkoholinių gėrimų. Prie baro nerasite baro kėdžių, bet galite prisėsti prie ledinių staliukų – jeigu ištversite šaltį. Kaip ir daugelis lankytojų greičiausiai savo laiką Ledo bare padalinsite pusiau: iš pradžių skanausite kokteilius, o tuomet fotografuositės. Po maždaug 20-30 minučių Jūs pro specialią oro terpę grįšite į Nordic Sea viešbučio holą, pakeliui galbūt įsigiję keletą suvenyrų.

Kiek tai kainuoja?

Iš anksto rezervavus bilietą internetu, įėjimas į Ledo barą kainuos 180SEK asmeniui. Užsisakant iš anksto telefonu – 190SEK. Atvykimas be rezervacijos paskutinę minutę (nuo 21.45val.)- 195SEK, o vaikams iki 18 metų – 140SEK. Nordic Sea viešbučio svečiams įėjimas 150SEK. Į bilieto kainą įskaičiuotas specialus apsiaustas, pirštinės ir vienas pasirinktas kokteilis ledinėje taurėje iš baro siūlomo meniu. Kokteilio pakartotinas papildymas į tą pačią taurę Jums kainuos 95SEK.

Ledo baro darbo laikas

Nuo rugsėjo 14d. iki gegužės 31d. Ledo baras veikia nuo 15.30 iki 23.45 nuo sekmadienio iki ketvirtadienio ir nuo 15val. iki 01.00val nuo penktadienio iki šeštadienio. Nuo birželio 1d. iki rugsėjo 13d. sekmadieniais-trečiadieniais baras veikia nuo 11.15 iki 00.00val., ketvirtadieniais-šeštadieniais nuo 11.15 iki 01.00val. Atminkite, kad paskutinis įėjimas yra 45 minutės iki baro užsidarymo t.y. 23.15, kai baras užsidaro 24val. ir 00.15, kai baras užsidaro 01.00val.

Kaip rasti Ledo barą?

Ledo baras yra įsikūręs Nordic Sea viešbutyje Stokholmo senamiestyje. Viešbutis yra Vasaplan – trumpoje gatvėje tarp Arlanda ekspreso terminalo ir Vasagatan gatvės. Netoliese yra Tunnelbana T-Centralen metro liniijos sustojimas.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių pasiūlymus į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Skyways, Estonian Air, Ryanair ir kt. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.