Las Ventas bulių kautynių arena Ispanijoje

Ispanija ir bulių kovos (corridos de toros) – sunkiai vienas nuo kito atsiejami dalykai. Nors prieš šią ispanišką tradiciją vis garsiau pasisako gyvūnų teisių užtarėjai, į centrinę šalyje Madrido Las Ventas bulių kautynių areną toliau plūsta ir vietos gyventojai, ir Ispanijos sostinės svečiai.

Las Ventas bulių kautynių arena – sekmadienio atrakcija

Madridas – Ispanijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs šalia Manasareso upės, pačiame šalies centre. Šiuo metu Madride gyvena apie 3,3 mln. gyventojų, o su priemiesčiais jų priskaičiuojama per 6 mln. Madridas –  didžiulis finansų, politikos, mokslo, mados, kultūros, sporto, meno, žiniasklaidos ir prekybos centras,  priskiriamas pačių įtakingiausių pasaulio šalių sostinių sąrašui. Daug dešimtmečių Madridas garsėja ir savo Las Ventas bulių kautynių arena. Nors Katalonijos regione nuo 2012 m. bulių kautynių tradicija uždrausta, šalies sostinės Madrido valdžia apie tokį sprendimą  negalvoja. Bulių kautynės Las Ventas arenoje vyksta kiekvieną sekmadienį – nuo kovo pradžios iki spalio pabaigos. Kartais kautynės arenoje surengiamos ir per nacionalines šalies šventes.

Svarbiausia Ispanijoje bulių kautynių vieta

Salamanka vadinamame Madrido rajone Las Ventas bulių kautynių arena iškilo 1929 m.,  1931 m. surengtas oficialus jos atidarymas, o reguliarios sekmadieninės koridos pradėtos rengti 1934 .Arena talpina 23 tūkst. 798 žiūrovus ir yra laikoma pačia svarbiausia Ispanijos bulių kautynių arena. Matadorų ir bulių susirėmimai joje nevyko tik Ispanijos pilietinio karo metu (1936-1939 m.). Architekto José Espeliú projektuotas pastato išorė turi arabiškų (mauriškų) statinių bruožų. Toks architektūros stilius Ispanijoje buvo populiarus XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Pats statinys susideda iš dviejų dalių – kautynių ringo ir žiūrovų tribūnų, suskirstytų į atskiras zonas (dalis žiūrovų sėdi saulėje, dalis – šešėlyje). Las Ventas kautynių ringo plotis – 65 metrai. Jis yra vienas iš pačių plačiausių pasaulyje.

Šv. Izidoriaus šventės metu – nuolatinės kautynės

Pigius lėktuvo bilietus ketinantiems pirkti ir į Madridą skristi keliautojams svarbu žinoti, kad bulių kautynės arenoje retkarčiais vyksta ne tik sekmadieniais. Kiekvienų metų gegužės viduryje Mardide prasideda šv. Izidoriaus šventė (Fiestas de San Isidro Labrador), kurios metu bulių kautynės vyksta kiekvieną dieną. Vakare, apie 18-19 val. prasidedančios koridos apytiksliai trunka 2 val. Visgi tiksliai limituoto laiko šiam procesui nėra. Viskas priklauso nuo to, kiek bulių per vieną vakarą išleidžiama į ringą, kiek neplanuotų incidentų įvyksta. Įprastai bulių kautynėse dalyvauja 3 matadorai, kurių kiekvienas per vakarą stilizuotu stiliumi nudobia du bulius. Matadorams (dar vadinamiems toreodorais) kovų metu padeda pikadorai, banderiljerai ir kt.

Arenoje – ne tik buliai ir matadorai

Las Ventas bulių kautynių arena pigių skrydžių mėgėjų sulaukia ne tik koridos dienomis. Arenoje yra koncertavusios tokios pasaulinio masto populiariosios muzikos žvaigždės, kaip AC/DC, „Radiohead“ ar „Coldplay“. 2008 m. arena trumpam buvo tapusi teniso kortais. Daug pigius lėktuvo bilietus įsigijusių žmonių į Ispanijos sostinę vyko pasižiūrėti prestižinių Deviso taurės varžybų tarp Ispanijos ir JAV komandų.

Kaip pasiekti  Las Ventas bulių kautynių areną

Į Las Ventas bulių kautynių areną patogiausia vykti viešuoju miesto transportu. Rūmus galima pasiekti metro (išlipti stotelėje Ventas, plačiau apie Madrido metro sistemą www.metromadrid.es), galima vykti 12, 21, 38, 53, 106, 110 ir 146 numerių autobusais. Bilietus galima įsigyti šalia arenos esančiose kasose, galima pirkti ir internetu. Tai padaryti galima čia – www.ticketstoros.com/ingles/venta.html. Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Madridą atskridę turistai pagal savo kišenę gali rinktis, iš kokių vietų stebės bulių kautynes Las Ventas bulių arenoje. Sakoma, kad patogiausia jas sekti iš šešėlyje esančių vietų (sombra), tačiau šios vietos natūraliai yra ir pačios brangiausios.

Pigūs skrydžiai į Madridą

Į Madrido Barajas oro uostą (Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas, MAD) pigius skrydžius siūlo EasyJet, Ryanair, Wizzair, Vueling, Aer Lingus, Finnair, LOT Polish Airlines, Cheh Airlines aviakompanijos. Iš 12 km nuo Madrido centro nutolusio oro uosto veža autobusai ir metro. Autobusai dieną kursuoja kas 15, o naktį – kas 35 minutes. Bilieto kaina – 2 eurai. Iš terminalų T2 ir T4  miestą galima pasiekti su metro. Bilieto kaina – apie 3 eurus.