Lahemos nacionalinis parkas Estijoje

1971m. įkurtame Lahemos Nacionaliniame parke galėsite pasigrožėti žmogaus rankomis nepaliestais gamtos kūriniais: čia išvysite didžiulius akmenis, tipiškus Šiaurės Estijos kraštovaizdžiui, Baltijos šalių Niagara vadinamą krioklį, daugybę augalų ir gyvūnų rūšių, turėsite progą pasivažinėti dviračių trąsomis ar įsiamžinti prie vieno iš 8 feodalų laikų dvarų.

Lahemos Nacionalinis parkas Estijoje

Šiaurinėje Estijos dalyje įsikūręs Lahemos Nacionalinis parkas (estiškai Lahemaa Rahvuspark) užima maždaug 726 kvadratinių kilometrų plotą pajūryje. Gamtos rezervatas buvo įkurtas dar Sovietų rėžimo metu 1971m., miškas čia užima du trečdalius, o ežerai vieną trečdalį visos teritorijos.

Turistai, apsilankę  parke tikriausiai sutiks, kad būtina išsaugoti tokį žmogaus rankos nepaliestą šiaurinės Estijos kraštovaizdį, su aukštais medžiais, ežerais, įvairiais gyvūnai ir augalais. Lahemos Nacionalinis parkas – viena iš paskutiniųjų unikalaus gamtovaizdžio vietų išlikusi Baltijos šalių regione. Čia apsilankyti verta ne tik dėl įspūdingos augmenijos, bet ir dėl vietinių legendų, kurias iš kartos į kartą perduoda vietiniai gyventojai.

Gamta čia atsiskleidžia nuostabia įvairove: tankūs miškai, kalvų viršūnės, kriokliai, virš 200 rūsių  paukščių, elniai, šernai ir kiti gyvūnai sutinkami parke. Parke taip pat gausu į jūrą išsikišusių pusiasalių ir nuostabių pakrantės įlankų, nuo kurių ir kilo parko pavadinimas, kadangi žodis “Lahemaa” išvertus iš estų kalbos reiškia “įlankų šalis”. Visą Lahemos Nacionalinio parko ansamblį papildo parko teritorijoje pastatyti net 8 feodalų laikų dvarai.

Keliaujant po Lahemos parką neįmanoma nepastebėti  daugybės čia esančių keistų, apvalių, didžiulių akmenų, padengtų sąmanomis. Tai tipiška šiaurinės Estijos gamtos dalis. Visoje Lahemos Nacionalinio parko teritorijoje tokių akmenų yra tūkstančiai. Kai kurie iš jų yra itin dideli – jų perimetras siekia net 30 metrų. Šie akmenys, kurie čia yra jau nuo ledynmečio laikotarpio, yra apipinti legendomis: vieni jų yra piktųjų dvasių įsikūnijimo vieta, kitus čia esą atmetęs Estijos mitinis herojus milžinas Kalevipoegas. Jeigu esate prietaringas, akmenų geriau nejudinkite, kadangi tai Jums gali atnešti nesėkmę. Vietiniai verčiau savo tvorą tveria aplink akmenį, nei jį pajudina. Tas pats prietaras galioja ir dėl parke augančių ąžuolų – nukirsti šį medį, reiškia prisišaukti pas save nelaimes. Jeigu Jums pasiseks, galbūt net išvysite namą, kurio viduje auga ąžuolas.

Lahemos Nacionaliniame parke įrengta daugybė dviračių trąsų, kuriomis keliaudami susipažinsite su Estijos senovės istorija, kultūriniu Baltijos vokiečių palikimu, Šiaurės Estijos ekosistemomis ir netgi pravažiuosite  teritoriją, kurioje gyvena bebrai.

Naudinga informacija apie Lahemos Nacionalinį parką

Iš Talino į Lahemos Nacionalinį parką atvyksite Narva via Peterburi keliu. Maždaug 50km už Talino yra ženklas į Loksą, už kelių šimtų metrų ties Viru akmeniu rasite maršruto  pradžią. Galite vykti ir toliau iki pat pajūrio. Jeigu norite, galite dviračiu susiorganizuoti turą po parką.

Įėjimas į Lahemos Nacionalinį parką yra nemokamas, tačiau derėtų nepamiršti, kad viskas, ką iš ten galite išsivežti yra nuotraukos bei atsiminimai.

Lahemos Nacionalinis parkas savo lankytojų laukia ištisus metus, tačiau smagiausia čia atvykti vasaros sezono metu.

Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sotinę Taliną siūlo aviakompanijos Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines. Lėktuvai leidžiasi Tarptauniame  Lenarto Meri Talino oro uoste (IATA kodas TLL), nuo miesto centro nutolusiame vos 4 km. Tai didžiausias Estijos oro uostas atidarytas dar 1936m.  Į miesto centrą iš Talino oro uosto nuvyksite autobusu nr. 90K, kuriame nemokamai galėsite naudotis belaidžiu internetu.  Bilieto kainą yra 2EUR asmeniui, o bilietus įsigysite pas vairuotoją. Autobusas savo darbą pradeda 8val., o baigia 18val. Išvykimas – kas 30 minučių. Jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus į Taliną, o kelionę tolaiu tęsite Jūra, Jums reikia rinktis 2 numerio autobusą, vežantį į uostą, kuriame švartuojasi kruiziniai laivai. Į Talino centrą nuvykti galite ir taksi ar nuomuotu automobiliu. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus: Avis, Sixt, Europcar, Rent A Car, Hertz ir National galės pasiūlyti Jums nuomos paslaugas.