Laduree saldumynų kepyklėlė Prancūzijoje

Paryžiečiai sako: „jei nori paragauti Paryžiaus – paragauk Laduree”. Laduree yra prašmatnių saldumynų kepyklėlė, kurios firminiai gaminiai yra macaron sausainiai. Šių saldumynų kepyklėlė parduoda daugiau nei penkiolika tūkstančių kasdien. Kepyklėlė, įkurta bene prieš šimtmetį, įsirėžė į Prancūzijos istoriją ir yra mielai lankoma tiek paryžiečių, tiek atvykusių turistų.

Laduree saldumynų kepyklėlė Paryžiuje

Lankytojams, įsigijusiems pigių skrydžių bilietus į Paryžių, siūloma neaplenkti saldumynų imperijos „Laduree“. Patys paryžiečiai sako: „jei nori paragauti Paryžiaus – paragauk Laduree“. Laduree saldumynų kepyklėlė yra prašmatnių saldumynų gamintoja, kurios firminiai gaminiai yra macaron sausainiai. Šių saldumynų kepyklėlė parduoda daugiau nei penkiolika tūkstančių kasdien.

Laduree saldumynų kepyklėlė Paryžiuje lankytojus, įsigijusius pigių skrydžių bilietus, nuneša į visai kitą, magišką pasaulį. Sėdint Laduree „arbatos kambariuose“ bei užsigeriant kvapnia arbata firminius skanėstus, apima jausmas, lyg būtum arbatos vakarėlyje su Marija Antuanete.  Laduree paskandina Paryžiaus prabangoje ir įkvepia Paryžiaus dvasią ilgam.

Laduree istorija

Pravėrus Laduree saldumynų kepyklėlės duris Paryžiuje, lankytojai, nusipirkę pigių skrydžių bilietus, turi galimybę keliauti laiku ir nusikelti bene šimtmečiu atgal. Laduree saldumynų kepyklėlė ir jos interjeras nukelia lankytojus į tuos laikus, kuomet vienas talentingas prancūzas vardu Louis-Ernest Laduree 1862-ais metais įkūrė kepyklėlę 16 rue Royale gatvėje Paryžiuje. Įdomu ir tai, kad Laduree istorija glaudžiai siejasi su „arbatos kambarių“ Paryžiuje istorija. Tuomet Prancūzijoje kavinės buvo išskirtinai vyrų privilegija, moterys jose būdavo nepageidaujamos. Laduree įkurti „arbatos kambariai“ turėjo didelį pasisekimą, moterys daug mieliau leisdavo laiką Laduree nei namuose.

Žymieji Paryžiaus saldumynai – Macaron

Kepyklėlė galima paragauti spalvingų, burnoje tirpstančių sausainių – macaron. Laduree saldumynų kepyklėlė Paryžiuje yra viena garsiausių kepyklėlių, gaminančių šį desertą. Macaron idėjos autorius yra Pierre Desfontaines, antros eilės Louis Ernest Laduree pusbrolis, kuris pirmas dvidešimtojo amžiaus pradžioje sugalvojo sujungti dvi macaron puseles ir pertepti skirtingais įdarais. Mažas apvalios formos dvigubas sausainis, trapus išorėje ir minkštas viduje, greitai buvo pamėgtas paryžiečių ir užtikrino Laduree ateitį. Laduree kasdien siūlo įvairiausių skonių macaron sausainius, tačiau kas sezoną kepyklėlė lankytojus pradžiugina vis naujais skoniais.

Macaron saldumynams neatsispiria dizaineriai ir filmų kūrėjai

Laduree yra žymi ir tuo, kad nuolat išleidžia ribotą kiekį ypatingų Macaron sausainių dėžutes. Prie dėžučių ir kartais net skonių kūrimo būna prisilietę patys žymiausi dizaineriai ir mados namai, tokie kaip John Galliano, Lanvin, Marni ir kiti. Dizaineriams yra garbė prisiliesti prie Laduree saldumynų imperijos bei palikti rėželį šių gaminių istorijoje. Lanvin mados namai kartu su Laduree sukūrė kramtomosios gumos skonio macaron sausainius, kuriuos patalpino specialioje Lanvin kurtoje dėžutėje. Sakoma, kad šių macaron sausainių skonis kaip vaikystės.

Laduree turėtų aplankyti ir visi filmo „Marie Antoinette“ gerbėjai, nusprendę įsigyti pigių skrydžių bilietus ir aplankyti Paryžių. Filmo režisierė, bei Laduree gaminių gerbėja Sofia Coppola kai kurioms filmo scenoms parinko būtent šiuos saldumynus. Viena scenų, kurioje matomi šie sausainiai, yra scena su Maria Antuanete ir ambasadoriumi Mercy.

Naudinga informacija

Laduree saldumynų imperiją lankytojai, įsigiję pigių skrydžių bilietus, gali aplankyti pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 19:30, penktadieniais – šeštadieniais nuo 8:00 iki 20:00 ir sekmadieniais bei švenčių dienomis nuo 10:00 iki 19:00 valandos.

Laduree parduotuvių Paryžiuje yra keletas. Taip pat vertėtų aplankyti Laduree Champs – Elysees, kuri yra prie Eliziejaus laukų, Laduree Bonaparte ir Ladure Printemps. Kiekviena Laduree parduotuvė išskirtinė tiek savo interjeru, tiek išskirtinių gaminių pasiūla.

Laduree saldumynų kepyklėlė Paryžiuje iš Paryžiaus centro lengviausiai pasiekiama pėsčiomis.

Pigūs skrydžiai į Paryžių

Pigius lėktuvų bilietus į Prancūzijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Aer Lingus, EasyJet, Wizzair, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Paryžių palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Paryžiaus oro uostų (Charles de Gaulle, Orly, Beauvais-Tille, Le Bourget), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.