La Torre Bellesguard namas Ispanijoje

La Torre Bellesguard namas – genialaus ispanų architekto Antonio Gaudi statinys. Užlipus ant stogo yra įrengta terasa nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į Barseloną. Namas išsiskiria ne tik savo dydžiu, bet ir dekoracijomis bei konstrukcijomis. 33 metrų aukščio architektūrinis pastatas primena pilį.

La Torre Bellesguard namas ant kalno

Barselonoje ant Tibidabo kalno galima pamatyti neįprastą pastatą, kurį dauguma laiko pilimi arba rūmais. Tai yra La Torre Bellesguard namas, kurį sukūrė garsus ir genialus ispanų architektas Antonio Gaudi. Iš šios vietos galima grožėtis nuostabia panorama, o jeigu norite pamatyti dar gražesnį vaizdą, tuomet Jums reikia pakilti spiralės formos laiptais į ant namo esančią terasą. Dekoratyvios detalės ir originalios konstrukcijos iškart išsiskiria iš kitų namų. Daugiausia dėmesio sulaukė durys, kurioms buvo panaudoti akmens elementai ir padaryta mozaika. Nepraleiskite progos įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus apsilankyti Barselonoje ir pamatyti žymaus architekto statytą namą, kuris primena pilį.

Žvaigždės vitražas

La Torre Bellesguard namas pradėtas statyti 1900 metais. Žemė priklausė paskutiniam Katalonijos dinastijos karaliui Martinui I – ajam. Tuo metu čia stovėjo rūmai – rezidencija, iš kurios prieš pradedant statybas liko tik fragmentai. Visi darbai buvo baigti po 16 metų. Namas siekia 33 metrus aukščio.

Pagrindinis La Torre Bellesguard namo fasadas pastatytas į pietvakarių pusę. Architektas A. Gaudi neatsitiktinai pasirinko būtent šią kryptį. Namo viduje laiptinę puošia spalvotas aštuonkampės žvaigždės vitražas. Ji simbolizuoja Venerą, kuri yra matoma vasaros mėnesiais vakarų pusėje. Visos konstrukcijos ir detalės sukuria stiebimosi į dangų įspūdį. Tam architektas į planą įtraukė vertikalias eiles langų. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir atvykę į Barseloną galėsite apsilankyti ir apžiūrėti nuostabų namą, kurio aukštis siekia 33 metrus.

Terasa ant stogo

La Torre Bellesguard namas turi sudėtingą perėjimo sistemą. Tam, kad užlipti į viršų, reikia eiti spiralės formos laiptais, kurie veda nuo stogo į pačią aukščiausią palėpės vietą. Ten yra puiki terasa, aptverta aukštais iš metalo pagamintais stulpeliais. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į Barseloną. O palėpės konstrukcija išsiskiria tuo, kad ją laiko 8 iš plytų pagaminti ramsčiai. Taip pat čia pamatysite arkas.

Naudinga informacija norintiems pamatyti La Torre Bellesguard

La Torre Bellesguard namas yra, Sant Gervasi rajone, adresu: Carrer de Bellesguard, 16–20. Patogiausias susisiekimas yra metro, reikia važiuoti mėlynos linijos metro iki „Saria“ sustojimo. Toliau Jūsų laukia ilgas pasivaikščiojimas arba galite važiuoti taksi. Jeigu nenorite vykti visuomeniniu Barselonos miesto transportu, tai galite išsinuomoti automobilį. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną La Torre Bellesguard namą galėsite apžiūrėti iš išorės, o jeigu norite pamatyti architektūrinį pastatą iš vidaus, reikia užsisakyti ekskursiją, nes lankytojai čia neįleidžiami vieni. Tai galite padaryti išsirinkę gidus. Paklauskite gal viešbutis, kuriame apsistojote, organizuoja ekskursijas arba galite išsirinkti gidą iš oficialios ekskursijas organizuojančios įmonės internetinės svetainės. Per 2,5 valandas apžiūrėsite ir sužinosite daug įdomių faktų apie šį namą.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Apsilankę La Torre Bellesguard name galėsite pamatyti išskirtines pastato detales ir konstrukcijas. Jūsų laukia puiki pažintis su garsiojo architekto A. Gaudi darbu. Visa tai galėsite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Lufthansa, Aerosvit Airlines, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Barselonos El Prat oro uoste (Aeropuerto de Barcelona, BCN), kuris yra maždaug už 13 kilometrų nuo Barselonos miesto centro, į kurį galima nuvykti kas 15 minučių kursuojančiais autobusais (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 EUR) arba kas pusvalandį važiuojančiu traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 EUR).