Kosmoso miestas Prancūzijoje

Pietų Prancūzijoje įsikūręs Kosmoso miestas suteikia Jums galimybę pamatyti kosminės stoties MIR kopiją, apžiūrėti Ariane 5 raketos modelį, pasimatuoti tikrą kosmonauto kostiumą ir sužinoti, kaip vyksta gyvenimas kosminėje erdvėje.

Kosmoso miestas Prancūzijoje

Jeigu norite pamatyti, kaip kosminėse stotyse gyvena kosmonautai ar tiesiog sužinoti apie gyvenimą už mūsų planetos ribų, Jums visai nebūtina patiems skristi į kosmosą – tiesiog paieškokite pigių skrydžio bilietų į Pietų Prancūzijojs miestą Tulūzą ir apsilankykite čia esančiame Kosmoso miesto pramogų parke. Kosmoso miestas Jums suteiks progą savo akimis pamatyti natūralaus dydžio Soyouzo kosminį laivą, tikrų tikriausią kosminės stoties MIR, kurioje apmokomi Rusijos kosmonautai, kopiją ir net 53 metro aukščio raketą Ariane 5.

Dar didesnius įspūdžius patirsite apsilankę Kosmose mieste esančiame IMAX kino teatre su 3D efektais. Kino teatro ekranas – milžiniškas – dengiantis 350 kvadratinių metrų plotą, 21 metro pločio apačioje ir 16 metrų pločio viršuje. Čia telpa 300 žiūrovų, o pati patalpa yra pakreipta 22 laipsnių kampu, kad žiūrint nereiktų užversti galvos. Kino teatre galėsite pamatyti pirmąjį 3D filmą pastatytą kosmose apie kosminės stoties įkūrimą.

Kosmoso mieste įrengtas planetariumas, kuriame yra 360 laipsnių ekranas bei astronominis simuliatorius. Jums nereikės žiūrėti į dangų, čia Jūs patys pasijausite tarsi kosminėje erdvėje: virš Jūsų, aplink Jus ir netgi Jums po kojomis bus atvira kosminė erdvė!

Kosmoso miestas turi ką pasiūlyti ir mažiausiems savo lankytojams: čia jų laukia ypatinga žaidimų vieta- Mažųjų astronautų aikštelė. Vaikai čia taps erdvės herojais, o mažųjų planetariume – Stelariume – vaikai nusikels į nuostabią pasaką apie žvaigždes ir gyvenimą kosmose. Visa vaikų pramogų zona yra suskirstyta į tris temas: astronomo, inžinieriaus bei kosmonauto. Čia mažieji sužinos apie laiką, gravitaciją, mėnulio fazes, o taip pat stebės daugybę kosmose atliekamų veiksmų tokių kaip raketos statymas ar jos paleidimas. Antrajame aukšte laukia dar įdomesnė patirtis mažiesiems kosmonautams: vaikai galės pasimatuoti tikrą kosmonauto kostiumą EVA ar išmėginti kosmose naudojamą miegmaišį. Suaugusiesiems tokie eksponatai turėtų būti taip pat labai įdomūs, jeigu, žinoma, jiems viską išmėginti leis čia karaliaujantys mažieji astronautai.

Iž viso Kosmose mieste rasite daugiau nei 250 eksponatų – daugelį jų galėsite išbandyti, paliesti ir sužinoti, kaip jie yra panaudojami realybėje. Muziejus yra suskirstytas į ekspozicijas viduje ir lauke. Lauke lankytojai galės susipažinti su milžinišku saulės sistemos modeliu, pereiti “Amžinybės alėja”, apžiūrėti MIR modelį, Ariane 5 raketą bei kosminių palydovų, siunčiančių įvairius duomenis, modelius.

Naudinga informacija apie Kosmoso miestą

Kosmoso miestas įsikūręs 17km už Tulūzos žiedo – A62 greitkelio iš Bordo į Monpeljė dalyje, tiesiog sekite nuorodas. Greta parko rasite nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę. Jeigu iš miesto centro vykstate autobusu – rinkitės 37 numerio maršrutą. Keliaujantiems metro reikia išlipti Jolimont stotelėje.

Kosmoso miestas savo lankytojų laukia kasdien nuo 9.30 iki 19.30val. Sezono metu įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 22 eurus (su nuolaida 19.50 eurų), vaikams nuo 5 iki 15 metų – 15.50 eurų (su nuolaida 14 eurų). Nuolaida taikoma šeimos bilietui: dviems suaugusiesiems ir dviems vaikams.

Pigūs skrydžiai į Tulūzą

Pigius skrydžius į Pietų Prancūzijos miestą Tulūzą siūlo aviakompanijos Aer Lingus, Air France, SN Brussels Airlines, British Airways, Easyjet, Lufthansa. Lėktuvai leidžiasi Tulūzos-Blagnac oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie 7km. Į miesto centrą kas 20 minučių kursuoja specialūs autobusai, kurie stoja prie C salės. Autobusu kelionėje užtruksite maždaug 20 minučių. Šie autobusai taip pat stoja Compans Caffarelli ir Jeanne d’Arc (jeigu Jums reikia B linijos metro), Jean Jaurès (jeigu Jums reikia A ar B linijos metro) sustojimuose  ir Tulūzos Matabiau geležinkelio stotyje. Taksi iki miesto centro kainuoja maždaug 22 eurus. Iš pigius skrydžius aptarnaujačio Tulūzos oro uosto du kartus per dieną kursuoja autobusai į Andora, kurioje nėra oro uosto.