Konigsteino pilis Vokietijoje

Netoliese Dezdeno miesto esanti Konigsteino pilis yra vienas didžiausių tokio tipo statinių Europoje. Visas pilies kompleksas yra toks milžiniškas, kad per visą istoriją niekas taip ir nesugebėjo užimti Konigsteino pilies.

Konigsteino pilis Vokietijoje

Konigsteino pilis neretai tampa turistų, įsigijusių pigius lėktuvų bilietus į Vokietijos miestą Drezdeną, traukos objektu. Tai vienas didžiausių ant kalvos pastatytų fortų Europoje, kurį vietiniai dar vadina „Saksonijos Bastilija“.

9.5 hektaro uola virš Elbės upės iškilusi 240 metrų yra tapusi namais daugiau nei 50 pastatų, o kai kurie iš jų yra senesni nei 400 metų. Pilies pylimas yra 1800 metrų ilgio, o pilies sienos net 42 metrų aukščio. Teritorijos centre – 152.5 metro gylio šulinys, kuris yra giliausias visame Saksonijos regione ir antras pagal gylį Europoje. Konigsteino pilis ilgą laiką atliko valstybės kalėjimo funkciją, o šiandien čia kasmet apsilanko virš 700000 lankytojų. Konigsteino pilis atliko svarbų vaidmenį Saksonijos istorijoje. Karo metais Saksonijos kunigaikščiai ir princai ieškodavo čia slapto prieglobsčio, vėliau rengdavo medžioklės turnyrus ir įkurdavo savo vasaros rezidencijas. 1756–1813 metais Drezdeno miesto lobiai buvo saugomi pilyje. Paskutiniu Konigsteino pilies valdytoju tapo Leitenantas Colonel Heinicke, kuriam tvirtovė priklausė iki 1913 metų.

Per visą istoriją niekam nebuvo pavykę užgrobti milžiniškos Konigsteino pilies. Po Antrojo Pasaulinio karo Raudonoji Armija pilyje buvo įkūrusi karinę ligoninę. 1949–1955 metais čia būdavo siunčiami nepaklusnūs jaunuoliai, kurie neatitikdavo socialistinės visuomenės idealų.

Apie Konigsteino pilies įkūrimą sklando įvairiausios legendos. Manoma, kad pirmieji Kongsteino didikai buvo Nuringo grafai, kuriuos vėliau atsekė ir Muncenbergo grafai, kurie Konigsteino vietovėse įsikūrė maždaug 12 amžiuje. Pirmą kartą rašytiniuose dokumentuose Konigsteino pilis paminėta 1215 metais. Nuo 1255 iki 1418 metų pilis priklausė Falkensteinų dinastijai, o vėliau, 1418–1535 metais pilį perėmė Stolbergų grafai. 1796 metais Prancūzijos Revoliucijos metais Konigsteino pilis buvo susprogdinta. Vėlesniais metais čia buvo įkalinta daugybė Prancūzijos revoliucijos rėmėjų ir sumanytojų. 1803 metais Vokietijos parlamento atstovų dekretu Konsteino pilis atiteko Nassau grafystei. Kai ši 1866 metais pateko į Prūsijos sudėtį, pilis perėjo privačion nuosavybėn. 1922 metais grafienė Hilda von Baden padovanojo Konigsteino pilį Konigsteino miestui. Nuo 1955 metų gegužės 29 dienos Konigsteino pilyje įrengtas karinis muziejus. 1967-1970 metais buvo suprojektuotas ir pastatytas 42 keleivius keliantis liftas. 2005 metais buvo įrengtas dar vienas toks liftas, su panoraminiais apylinkių vaizdais, transportuojantis 18 keleivių. 1991–2010 metais Konigsteino pilies renovacijai buvo skirta 46 milijonų eurų investicijos. 2005 metų spalio 14 dieną muziejuje buvo sutiktas 25000000 lankytojas.

Bendroji informacija lankytojams

Konigsteino pilis savo lankytojų laukia ištisus metus. Įėjimo bilietas į pilį kainuoja 6 eurus, grupėms – 4 eurus. Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, į pilį iš Drezdeno nuvyksite S1 traukiniais vykstančiais Schona kryptimi. Išlipkite Konigsteino stotyje, iš kurios į pilį galėsite nuvykti pėsčiomis, specialiu turistiniu traukinuku arba, sumokėję 4 eurus, galite įsigyti autobuso bilietą. Iš Drezdeno į pilį Elbės upe kursuoja ir specialus laivas. Pilyje skirtingu metu eksponuojamos įvairiausios parodos, tikslesnę informaciją galėsite rasti pilies tinklapyje.

Pigūs skrydžiai į Drezdeną

Pigius lėktuvų bilietus į Drezdeną, vieną žymiausių Vokietijos miestų, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Drezdeną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Drezdeno tarptautiniame oro uoste. Iki miesto centro galima vykti S-Bahn traukiniu, autobusu ar tramvajumi. Saksonijos pirmoji ir kol kas vienintelė požeminė stotis yra įsikūrusi terminalo pastate. S-Bahn 2-osios juostos dviaukščiai traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 30 minučių. Oro uoste yra 4,300 parkavimo vietų, tad nuo/iki oro uosto galima vykti automobiliu (automobilių nuoma svetainėje www.dresden-airport.de) ar taksi. Jei ketinate vykti nuomotu automobiliu, miesto centras pasiekiamas A4 greitkeliu.