Komedijos kilimas Anglijoje

Komedijos kilimas – vieta, kur viešoje vietoje galite juoktis susigriebę už pilvo bei ašaromis tiesiog byrančiomis nuo jūsų skruostų ir niekam nesukelsite įtarimo! Atvirkščiai – beveik visi pasivaikščioje po komedijos kilimą ir perskaitę geriausių Anglijos komikų juokelius, juokiasi laisvai ir į valias. Tai nepaprastai smagi vieta, kurią britiško humoro mėgėjams aplankyti tiesiog būtina.

Komedijos kilimas Blekpulyje – vaikščiok, skaityk, juokis!

Dievinate kūrybingus juokelius? Mėgstate britišką humorą? Skaitote ir neblogai suprantate angliškai? Tuomet Jums tiesiog būtina pasivaikščioti po vieną unikaliausių meno kūrinių visoje Anglijoje  – Komedijos kilimą! Komedijos kilimas – tai į milžinišką pliusą panaši aikštelė, kurios danga yra išmarginta gausybe įvairiausių anekdotų, šmaikščių posakių, humoristinių dainelių ir kitokių juokingų užrašų, kurie privers Jus juoktis susiėmus už pilvų ir ašarų kupinomis akimis. Komedijos kilimas, vos pristatytas Blekpulio gyventojams ir turistams, atvykstantiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais, tapo viena lankomiausių miesto atrakcijų  bei sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio.

Juokų autoriai – daugiau nei 1000 komikų, anekdotų ir humoristinių daunelių autorių, kurie kada nors buvo įkėlę koją į Blekpulį. Nemaža dalis komikų, kurių kūryba demonstruojama ant kilimo, buvo surengę bent vieną pasirodymą šiame mieste. Spauda bei turistų vadovai teigia, Komedijos kilimas yra vienas didžiausių viešai prieinamų meno kūrinių visoje Anglijoje, jo plotas iš pradžių siekė maždaug 2200 kvadratinių metrų. Kilimą 2011 atidarė vienas žymiausių Anglijos komikų Kenas Dodas (Ken Dodd). Britų spauda šį unikalų projektą apžvalgose juokaudami lygino su Holivudo šlovės alėja, tik šioje įamžinamos ne muzikos ar kino žvaigždės, bet geriausi ir šmaikščiausi juokeliai, kurie buvo sukurti nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

Komedijos kilimo projektas buvo vystomas net penkis metus, tiek laiko prireikė šiai nepakartojamai idėjai sumanyti bei įgyvendinti sudėtingą bei daugybės laiko ir išteklių pareikalavusią techninę projekto dalį. Komedijos kilimas, buvo suskaičiuota, yra sudarytas iš daugiau nei 160 000 raidžių, sudarančių juokingas frazes. Raidės po vieną buvo „įrašytos“ į specialų baltą grindinį, kad tekstus būtų galima matyti iš tolo ir kuo lengviau perskaityti. Iš pirmo žvilgsnio turistui, atvykusiam tradiciniais ar pigiais skrydžiais, gali atrodyti, kad raidės yra tiesiog užpieštos ant grindinio, tačiau iš tiesų kiekviena raidė yra pagaminta iš 3 cm storio granito bei nerūdijančio plieno lydinio. Raidžių dydžiai varijuoja nuo kelių centimetrų iki net metro dydžio! Kilimo centras yra padalintas į penkias sekcijas, kurios skirtos žymiausių Anglijos komikų frazėms.

2012 metais Blekpulio taryba sunaikino beveik 50 kvadratinių metrų kilimo, esą jis buvęs per arti tramvajaus linijos, todėl nesaugus. Buvo suardyta dalis dedikacijų bei juokelių autorių pavardės. Laimei, didžioji Komedijos kilimo dalis yra sveika ir visiems, norintiems praskaidrinti savo kelionę po Blekpulį, prieinama. Komedijos kilimas yra įrengtas prie pat Blekpulio bokšto gražiame paplūdimyje, nuo jo puikiai matyti banguojanti jūra, tad, jei į Blekpulį atvyksite tradiciniais ar pigiais skrydžiais vasarą, galėsite nuo juoko įkaitusius kūnus atvėsinti maloniai vėsiame jūros vandenyje. Daugiau informacijos bei aikštelės žemėlapį galite rasti oficialiame komedijos kilimo puslapyje.

Tad atsiraitokite rankoves ir kibkite į pačią juokingiausią kelionę po Komedijos kilimo istorijas!

Blekpulio viešasis transportas

Visą reikalingą informaciją apie Blekpulio viešąjį transportą galite sužinoti šioje svetainėje, čia rasite autobusų bei tramvajų tvarkaraščius, miesto žemėlapius, kuriuose pažymėtos stotelės ir kitos naudingos informacijos. Kelionė viešuoju transportu gali kainuoti  nuo 1 iki 2.5 svarų.

Pigūs skrydžiai į Blekpulį

Pigius lėktuvo bilietų pasiūlymus į Blekpulį, Angliją, jums gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Czech Airlines, Eurolot, Scandinavian Airlines ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Blekpulį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Blekpulio oro uoste (angliškai “Blackpool Airport”)nuo oro uosto miesto centras pasiekiamas 5 autobusu, taksi arba nuomotu automobiliu. Plačiau apie susisiekimą skaitykite interneto svetainėje www.blackpool-airport-guide.co.uk.