KGB muziejus Estijoje

KGB muziejus – tai muziejus įregtas 23-iame viešbučio aukšte, kur SSRS laikais būstinę buvo įsirengę KGB agentai, intensyviai sekę viešbučio svečius, ypač atvykusius iš užsienio. Pro muziejaus langus atsiveria nuostabi Talino senamiesčio panorama, be to, visiems įsigijusiems bilietą į muziejų, organizuojama kelionė autobusu po Taliną bei supažindinama su KGB istorija.

KGB muziejus – paslaptinga organizacijos istorija

Jeigu domitės istorija, Sovietų sąjunga, šnipais ir slaptaisiais agentais – KGB muziejus Jums kaip tik. KGB muziejus duris atvėrė 2011 metais, Sokos viešbučio viršutiniame aukšte. Vieta pasirinkta neatsitiktinai, Sovietų sąjungos laikais dabartinio viešbučio pastate iš tiesų buvo KGB būstinė, kuri stebėjo ir tuometinio viešbučio Viru svečius. KGB būstinė Viru viešbutyje veikė 20 metų – nuo 1971 iki 1991. Senieji Talino gyventojai pasakoja, kad apie šį viešbutį ir jame veikusią KGB bemaž 40 metų sklandė daugybė legendų.

Tai, ką turistai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, išvysta KGB muziejuje, yra unikalu. Viskas čia taip, kaip buvo palikta pačių slaptųjų agentų. Matyti net peleninė su nuorūkomis. Tiesa, Estijai atgavus nepriklausomybę KGB darbuotojai stengėsi sunaikinti arba išvežti kuo daugiau dokumentų bei pasiklausymo įrangos, tad muziejuje eksponuojama tai, ko nespėta išgabenti. Čia pamatysite ir senovinį televizorių, spausdinimo mašinėlę, kelis išlikusius pasiklausymo ir įrašymo aparatus, dokumentus bei tą laikmetį atspindintį interjerą. Čia rasite ir visokių smulkių biuro reikmenų – SSRS ženklais puošto popieriaus, sąvaržėlių bei antspaudų, kuriais gali pasinaudoti visi muziejaus lankytojai.

Muziejus sudarytas iš kelių kambarių, ant vieno jų (radijo kambario) durų kabo originalus rusiškas užrašas „Čia nieko nėra“. Užrašas itin puikiai byloja apie to meto politinę situaciją, be to, yra pamėgtas muziejaus lankytojų. Prie jo nusifotografuoja beveik kiekvienas.

Patyręs gidas jums atskleis kraupią KGB vykdytą sovietinę politiką – apie dokumentų klastojimą, tikrosios realybės maskavimą utopiniais skaičiavimais bei duomenimis apie puikų Talino ir visos Estijos gyvenimą, užsienio svečių sekimą ir vis kažkur dingdavusius valdžiai neįtikusius ar įtartinus asmenis.

KGB muziejus nėra didelis, labiau simbolinis, tačiau tikrai vertas dėmesio. Be to, turistai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, apsilankę muziejuje galės pro langus stebėti nuostabią Talino  ir Talino senamiesčio panoramą. Kadangi muziejus įsikūręs viršutiniame 23-iame aukšte, pro langus atsiveria tikrai fantastiška panorama.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad KGB muziejus dirba kiekvieną dieną nuo 10 iki 18 val., tačiau žiemos sezono metu (nuo sausio) pirmadienis yra poilsio diena. Turai autobusu organizuojami nuo 10.30 val.

Bilietas į KGB muziejų kainuoja 7 eurus, viešbučio svečiams – 5 eurus, o šeimyninio bilieto kaina – 15 eurų. Į bilieto kainą įeina pusės valandos turas specialiu autobusu. Ekskursijoje jūs būsite supažindinami su KGB veikla susijusiais objektais Taline bei trumpa KGB veiklos istorija. Turai vyksta keliomis užsienio kalbomis – rusų, anglų bei estų. Visi norintys aplankyti muziejų, turėtų bilietą užsisakyti iš anksto, nes muziejuje jus lydės gidas, kuris papasakos jums plačiau apie KGB istoriją bei apie visą viešbutyje naudotą specialiąją techniką. Pagal jūsų išankstinį užsakymą, gidas kalbės viena iš 4 turistams siūlomų kalbų.

Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sotinę Taliną siūlo Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Taliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Lenarto Meri Talino oro uoste (TLL), nuo miesto centro nutolusiame vos 4 kilometrais. Į miesto centrą iš Talino oro uosto nuvyksite autobusu Nr. 90K. Bilieto kaina – 2 eurai asmeniui, o bilietus įsigysite pas vairuotoją. Autobusas kursuoja kas 30 minučių. Taip pat į miesto centrą nuvykti galite ir taksi ar nuomotu automobiliu. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus.