Katalonijos istorijos muziejus Ispanijoje

Katalonijos istorijos muziejus Barselonoje yra įsikūręs senuosiuose Palau de Mar rūmuose. Tai puiki galimybė ne tik sužinoti apie elektros atsiradimą, naftos telkinių radimą, kurie paspartino pramonės, ekonomikos ir kultūros vystymąsi, bet ir apžiūrėti vienintelius Barselonos uosto rūmus, kurie puikiai išsilaikė. Kolekcijos eksponatų amžius siekia paleolito erą. Vienas iš svarbiausių radinių yra Homo Erectus griaučiai.

Katalonijos istorijos muziejus Barselonoje

Katalonijos istorijos muziejus Barselonoje duris lankytojams atvėrė 1996 metais. Ekspozicijų salės užima 4 tūkstančius kvadratinių metrų ploto, kuriose eksponuojami Katalonijos regiono politiniai, istoriniai, ekonominiai, kultūriniai eksponatai. Kolekcijos radinių amžius siekia seniausius laikus, o kai kurie radiniai yra iš paleolito eros. Daugiausia dėmesio sulaukia kolekcijos eksponatas – Homo Erectus.  Nepraleiskite progos įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus apsilankyti Barselonoje esančiame Katalonijos istorijos muziejuje ir sužinoti šio nuostabaus regiono istoriją.

Palau de Mar rūmai

Katalonijos istorijos muziejus įsikūręs Palau de Mar rūmuose. Šis pastatas ypatingas tuo, kad yra vienintelis išsaugotas Barselonos senojo uosto statinys. Palau de Mar rūmai buvo pastatyti 1881 metais. Prieš įkuriant šioje vietoje muziejų, 1992 metais rūmai buvo restauruojami. Dabar čia įkurtas Katalonijos istorijos muziejus, o aplink jį yra daug gerų restoranų, kuriuose po ekskursijos galėsite ramiai pasėdėti ir skaniai pavalgyti.

Katalonijos regiono istorija

Katalonijos istorijos muziejaus pastovi ekspozicija yra suskirstyta pagal temas. Čia galėsite sužinoti apie protėvių egzistavimą nuo paleolito eros. Būtent šiame regione buvo rasti griaučiai Homo Erectus, kuriam daugiau negu 450 tūkstančių metų. Katalonijos regiono istorijos pradžios istoriją sužinosite įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir atvykę į Barselonoje esantį Katalonijos istorijos muziejų.

Muziejaus eksponatai parodo įdomią Katalonijos istoriją, kultūros vystymąsi, karus. Taip pat iš kolekcijos radinių galima sužinoti, kaip vystėsi pramonė, kaip kūrėsi gyventojai ir plėtėsi miesto ribos. Labai svarbus etapas buvo Katalonijos kalbos atsiradimas ir vystymasis. Ji tapo populiari dėl nacionalinio gimimo ir modernizmo klestėjimo laikotarpio. Be to, muziejuje yra labai daug informacijos apie XX amžiaus Katalonijos regiono vystymąsi. Iš šios ekspozicijos galima sužinoti apie elektros atsiradimą ir naftos telkinių radimą, kurie paspartino pramonės, ekonomikos ir kultūros vystymąsi.

Naudinga informacija lankytojams

Katalonijos istorijos muziejus yra adresu: Pau Vila 3. Patogiausias susisiekimas yra metro, reikia važiuoti L 3 žalia metro linija iki „Barceloneta“ sustojimo. Taip pat galima važiuoti 14, 17, 19, 36, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64 arba 157 numerio autobusu. Barselonos mieste galima vykti turistiniais autobusais. Jeigu nenorite vykti visuomeniniu Barselonos miesto transportu, tai galite išsinuomoti automobilį arba vykti taksi.

Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną Katalonijos istorijos muziejuje galėsite lankytis nuo antradienio iki sekmadienio (išskyrus trečiadienius) – 10 val. iki 19 val., o trečiadieniais nuo 10 val. iki 14.30 val. Bilieto kaina pastovios ekspozicijos – 4 eurai, laikinos ekspozicijos kaina – 3 eurai. Grupėms, studentams, vaikams nuo 7 iki 16 metų ir senjorams taikomos nuolaidos. Vaikams iki 7 metų įėjimas į muziejų yra nemokamas. Be pastovių ekspozicijų muziejuje vyksta ir laikinos.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Apsilankę Barselonoje galėsite ateiti į Katalonijos istorijos muziejų, kuriame ne tik susipažinsite su šio nuostabaus regiono istorija ir vystymusi, bet ir apžiūrėsite rūmų pastatą. Tai galėsite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Lufthansa, Aerosvit Airlines, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Barselonos El Prat oro uoste (Aeropuerto de Barcelona, BCN), kuris yra maždaug už 13 kilometrų nuo Barselonos miesto centro, į kurį galima nuvykti kas 15 minučių kursuojančiais autobusais (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 EUR) arba kas pusvalandį važiuojančiu traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 EUR).