Karališkieji rūmai Vokietijoje

Karališkieji rūmai yra viena iš garsiausių ir patraukliausių Drezdeno vietų. Čia yra nemažai muziejų, todėl pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, būtinai juos aplankykite. Prie pat yra Haussman bokštas, nuo kurio viršaus atsiveria puikus istorinis Drezdeno centras.

Karališkieji rūmai

Daugelį šimtmečių karališkieji rūmai Drezdene tarnavo kaip saksų Wettin šeimos vadovų vyriausybės vieta. Šiandien čia yra daug muziejų. Karališkieji rūmai yra viena iš garsiausių ir patraukliausių Drezdeno vietų.

Karališkieji rūmai yra įsikūrę istoriniame Drezdeno centre ir apima daug pastatų, kurie buvo pastatyti kelių šimtmečių laikotarpyje.

Istorija

Karališkieji rūmai siekia XIII amžių, kai čia buvo pastatytas fortas. Fortas pradėtas plėsti XV amžiaus pradžioje, kai buvo pastatytas Hausmann bokštas. 1530 metais George, Saksonijos kunigaikštis, pradėjo Georgenbau statybą. Ši vieta turėjo būti Wettin šeimos gyvenamoji vieta. Per Maurice valdymą, pilis toliau plėtojosi į didingus renesanso rūmus ir jų plėtimasis tęsėsi paskutinėje XVI amžiaus pusėje, kai buvo pastatytos karališkosios arklidės.

1701 metasi įvykęs gaisras sunaikino didelę Karališkųjų rūmų dalį, ypač Georgenbaubet jis buvo netrukus atstatytas architekto Augusto baroko stiliumi. Karališkieji rūmai paskutinį kartą buvo plėsti tarp 1889 ir 1901 metų, kai buvo minima 800 – oji Wettin dinastijos sukaktis.

Kaip visi orientyrai Drezdene, karališkieji rūmai buvo sunaikinti 1945 metais. Daugiau kaip 40 metų pastatas stovėjo griuvėsiuose, tiktai Georgenbau, kuris buvo atstatytas tarp 1962 ir 1969 metų, buvo sveikas. Pilna Karališkųjų rūmų rekonstrukcija prasidėjo 1985 metais, kai nuspręsta juos atgaivinti kaip kultūrinį ir muziejų kompleksą. Rekonstrukcija buvo užbaigta 2006 metais, kai buvo švenčiama 800 metų miesto sukaktis. Tačiau manoma, kad rūmų statyba tęsis iki 2013 metų.

Rūmai

Pilies aikštė Augustus tilto pabaigoje priveda prie Georgen, monumentalių įėjimo vartų į Georgenbau, centrinę rūmų dalį. Šiandien Georgenbau yra meno biblioteka ir monetų kolekcijos biblioteka. Georgen vartai buvo pastatyti 1902 metais ankstesnių vartų vietoje. Vartai pavadinti Georgen garbei, kurio statula puošia priekinio fasado centrą.

Į dešinę nuo Georgen vartų yra rūmų širdis, įsikūrusi aplink didelį vidinį kiemą, žinomą kaip didysis kiemas. Visa tai apsupama didingo renesanso fasado, papuošto grafito. Šiaurės sparno centre stovi XV amžiaus Haussman bokštas, rekonstruotas 1991 metais. Platforma bokšto viršuje suteikia lankytojams galimybę apžvelgti Drezdeno istorinį centrą. Tiltas šalia bokšto jungia karališkuosius rūmus su Drezdeno katedra.

Kitoje Georgen vartų pusėje kiekvienas gali rasti didelį vidinį kiemą, kuriame anksčiau vykdavo įvairios varžytuvės ir turnyrai. Vidinio kiemo šiaurėje yra ilgas koridorius, ilga graži arkada, kuri priveda prie Johanneum, ankstesnių karališkųjų arklidžių.

Muziejai

Karališkieji rūmai turi nemažai įdomių muziejų. Todėl pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, Jūs galėsite aplankyti garsųjį yra Grünes Gewölbe, kurie yra vieni iš didingiausių Europos lobio rūmų su apytiksliai 3 000 lobių. Monetų kolekcijos randamos Hausmann bokšte. Kitas muziejus Karališkuosiuose rūmuose yra Kupferstich-Kabinett, kuriame yra antspaudų ir fotografijų kolekcija.

Naudinga informacija

Karališkieji rūmai yra Schlossplatz (pilies aikštėje), kuri yra Drezdeno senamiestyje. Į Karališkuosius rūmus galite nuvykti 82, 94 autobusais. Netoli karališkųjų rūmų yra Drezdeno katedra, teatro aikštė bei kitos žymios ir lankytinos vietos.

Pigūs skrydžiai į Drezdeną

Pigius lėktuvų bilietus į Drezdeną, vieną žymiausių Vokietijos miestų, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Drezdeną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Drezdeno tarptautiniame oro uoste. Iki miesto centro galima vykti S-Bahn traukiniu, autobusu ar tramvajumi. Saksonijos pirmoji ir kol kas vienintelė požeminė stotis yra įsikūrusi terminalo pastate. S-Bahn 2-osios juostos dviaukščiai traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 30 minučių. Oro uoste yra 4,300 parkavimo vietų, tad nuo/iki oro uosto galima vykti automobiliu (automobilių nuoma svetainėje www.dresden-airport.de) ar taksi. Jei ketinate vykti nuomotu automobiliu, miesto centras pasiekiamas A4 greitkeliu.