Karališkasis sodas Čekijoje

Karališkasis sodas – tai sodas, kuris kaip vyninė įsigytas Imperatoriaus Ferdinando I–ojo. Atvykę pigiais skrydžiais, sodo teritorijoje galėsite aplankyti Liūtų kiemelį, Vasaros karališkąją rezidenciją ir Kamuolio žaidimų salę. Karališkasis sodas kadaise galėjo pasigirti egzotiniais augalais, tokiais kaip apelsinų ir figų medžiai, taip pat žvėrynais ir labirintais.

Karališkasis sodas – angliško stiliaus sodas su kitų epochų papildymais

Karališkasis sodas (Královská Zahrada) – tai sodas, kuris kaip vyninė įsigytas Imperatoriaus Ferdinando I–ojo. Atvykę pigiais skrydžiais, sodo teritorijoje galėsite aplankyti Liūtų kiemelį, Vasaros karališkąją rezidenciją ir Kamuolio žaidimų salę. Karališkasis sodas kadaise galėjo pasigirti egzotiniais augalais, tokiais kaip apelsinų ir figų medžiai, taip pat žvėrynais ir labirintais, tačiau šie pastatai sunaikinti švedų karių XVII amžiuje. Šiomis dienomis Karališkasis sodas suteikia savitą anglišką jausmą ir seka angliško stiliaus sodo pavyzdžiu, tačiau teritorijoje stovi daugybė baroko ir renesanso stiliaus elementų, tokių kaip dekoratyvinės gėlių lysvės. Landšaftinis sodas visuomenei atviras tik nuo 2002 metų.

Angliškas stilius ir mažiau formalios gėlių lysvės

Bėgant metams, Karališkasis sodas buvo reikšmingai pakeistas. Trisdešimties metų karo laikotarpiu sodas keletą kartų pažeistas. Jis buvo atstatytas netrukus po karo, originaliuoju renesanso stiliumi, tačiau XVIII amžiuje sodas perkurtas į baroko stilių. Karališkasis sodas buvo sugriautas dar kartą sekančio karo laikotarpiu XVIII–ojo amžiaus pabaigoje; teatro pastatas buvo sugriautas vyksmo metu. XIX amžiuje didelė sodo dalis buvo permodeliuota ir išdėstyta anglišku stiliumi su atviros vejos teritorijomis ir mažiau formaliomis gėlių lysvėmis, ir būtent taip Karališkasis sodas atrodys atvykusiems pigiais skrydžiais. Sodas iki 2002 metų buvo uždaras visuomenei, kuomet po įvykusios išplėstinės renovacijos sodas tapo prieinamas lankytojams.

Belvederis su gražiuoju itališko stiliaus sodu

Karališkasis sodas talpina daugelį svarbių miesto pastatų. Reikšmingiausias jų – tai Belvederis, taip pat žinomas kaip Karalienės Anos rezidencija ar Karališkoji vasaros rezidencija. Gražus renesanso stiliaus pastatas pastatytas kaip pramogų salė Karalienei Anai, Ferdinando I–ojo sutuoktinei. Pastatas konstruotas tarp 1535 ir 1563 metų, remiantis architekto Paolo della Stella dizainu. Po architekto mirties 1552 metais, architektai Hans Tirol ir Bonifác Wohlmut užbaigė konstrukciją. Priešais Belvederį plyti itališko stiliaus sodas su fontanu, stovinčiu sodo centre. Fontanas, pastatytas 1568 metais, yra žinomas kaip dainuojantis fontanas, todėl, kad krentantys vandens lašai atrodo kaip „dainuojantis garsas“, bent jau taip girdėsite atvykę pigiais skrydžiais ir stovėdami tiesiai prie jo.

Kamuolio žaidimų salė – iš pradžių arklidės, vėliau armijos bazė

Kitas įdomus pastatas Karališkajame sode – Kamuolio žaidimų salė (Míčovna). Salė pastatyta 1569 metais Ferdinando I–ojo įpėdiniui – Imperatoriui Maksimilianui II ir sukurta, remiantis Bonifác Wohlmut dizainu. Kamuolio žaidimų salės eksterjeras puoštas gražiais sgrafitais. Salė originaliai statyta, siekiant rengti viduje vykstančius sporto renginius, tačiau XVIII–ojo amžiaus laikotarpiu ji buvo naudojama kaip arklidės, o vėliau ir kaip armijos bazė. Antrojo pasaulinio karo metais, pastatas sudegintas – naciai salę padegė. Ji buvo atstatyta 1950–aisiais, o atvykę pigiais skrydžiais, šiandien salę išvysite kaip muzikos ir konferencijų salę.

Keli kiti žymūs pastatai

Karališkasis sodas talpina ir keletą kitų dėmesio vertų pastatų, tokių kaip apelsinmedžių šiltnamis ir buvusi Prezidentinė rezidencija, statyta XX–ojo amžiaus viduryje. Atvykę pigiais skrydžiais, per gatvę nuo sodo pamatysite stovinčią Jojimo mokyklą – baroko stiliaus pastatą, suprojektuotą architekto Jean–Baptiste Mathey ir pabaigtą 1694 metais.

Nuvykimas iki Karališkojo sodo

Karališkasis sodas pasiekiamas jungtiniu maršrutu. Rinkitės metro ir vykite iki Hradčanská stotelės, o išlipę sėskite į 22 tramvajų.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25–30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu.