Kampa sala Čekijoje

Maža, bet žavinga Kampa sala siūlo žalią oazę viduryje nuo turistų užsikimšusios Prahos. Sala, suformuota kaip Vlatava upės atšaka, yra pasiekiama per laiptus, vedančius prie Čarlio tilro ir atvykusiems pigiais skrydžiais gali pasiūlyti parką, upės pakrantėje įsikūrusias kavines ir modernaus meno muziejų. Kampa saloje taip pat rasite vaizdingą vandens kelią, vadinamą Velnio tėkme, kuris žinomas kaip „Prahos Venecija“ dėl namukų, kurie stovi vandens pakraščiuose.

Kampa sala – žalia oazė viduryje turistų užsikimšusios Prahos

Maža, bet žavinga Kampa sala siūlo žalią oazę viduryje nuo turistų užsikimšusios Prahos. Sala, suformuota kaip Vlatava upės atšaka, yra pasiekiama per laiptus, vedančius prie Čarlio tilro ir atvykusiems pigiais skrydžiais gali pasiūlyti parką, upės pakrantėje įsikūrusias kavines ir modernaus meno muziejų. Kampa saloje taip pat rasite vaizdingą vandens kelią, vadinamą Velnio tėkme (Certovka), kuris žinomas kaip „Prahos Venecija“ dėl namukų, kurie stovi vandens pakraščiuose. Kampa sala buvo sodų ir veikiančių vandens malūnų kolekcija ir iki XVII–ojo amžiaus, kuomet ispanų kariai įsitraukė į „Baltojo kalno mūšį, tarnavo kaip stovykla; būtent nuo žodžio „campus“, reiškiančio stovyklą ir kilo salos pavadinimas. XVII–ojo amžiaus metais, kilmingi žmonės čia pradėjo statytis namus. Įspūdingiausias namas, kurį atvykę pigiais skrydžiais pamatysite, vis dar stovi čia ir yra žinomas kaip Lichtenšteino rūmai, kurie dabar talpina Rodomojo meno akademijos Muzikos fakultetą. Parkas, esantis šiaurinėje Kampa salos pusėje, buvo įkurtas 1940 metais iš privataus sodo, kuris kadaise priklausė turtingųjų namams.

Velnio tėkmė ir vandens malūnai

Kampa sala yra suformuota kaip Vlatava upės atšaka, kuri vadinama Velnio tėkme. Tėkmės vardas kilo nuo velnio apsėstos moters, kuri gyveno netoliese esančioje Maltos aikštėje XIX amžiuje. Maža upė buvo naudojama kaip malūno įlankėlė keletą amžių; paskutinis veikiantis malūnas buvo naudojamas iki 1936 metų. Atvykę pigiais skrydžiais, šiandien išvyste tris tebestovinčius vandens malūnus.

Mažas ir ramus Kampa parkas

Viduramžių epochos metais, Kampa sala buvo vienas didelis sodas, dažnai naudojamas vietinių, balinant gatves. Dėl dažnų salos potvynių prireikė laukti iki XVI–ojo amžiaus, kuomet buvo pradėti statyti pirmieji namai šiaurinėje salos pusėje. Nuostabūs namai Na Kampe Náměsti teritorijoje datuojami nuo XVII–ojo amžiaus. Pietiniame salos gale plyti mažas ir ramus Kampa parkas. Jis buvo sukurtas 1940 metais, prisijungdamas prie keleto rūmų sodų. Upės kranto parkas, atvykusiems pigiais skrydžiais, pasiūlys gražių Senamiesčio, stovinčio kitapus Vlatava upės, vaizdų.

Menininkų kūrinių kolekcijos

Parke, šalia upės kranto stovi Kampa muziejus, muziejus skirtas Centrinės Europos moderniam menui. Muziejus pastatytas vėjo malūne, kuro istorija grįžta į XIV–ojo amžiaus pabaigą. Malūnas buvo gražiai renovuotas 2001 metais ir nuo tada yra modernaus meno kolekcijos namai, pastatyti aplink asmeninę menininkų Jan ir Meda Mládek kolekciją. Reikšmingiausia kolekcijos dalis susideda iš čekų menininkų František Kupka ir Otto Gutfreund meno kūrinių.

Nuvykimas iki Kampa salos

Kampa sala pasiekiama bet kuriuo visuomeniniu transportu, kuris nugabens Jus iki Vlatava upės.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25–30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu.

Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZK, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500–600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai.