Kaleici sritis Turkijoje

Kaleici sritis – tai maža istorinė šiuolaikinio Antalijos miesto dalis, taip pat žinoma kaip Antalijos senamiestis. Kaleici sritis su savo masyviomis akmeninėmis sienomis, saugojusiomis nuo užpuolikų, siauromis gatvelėmis, vaizdingais senaisiais pastatais, senuoju turgumi, Adriano vartais ir verdančiu naktiniu gyvenimu praturtina ne reto turisto įspūdžius lankantis Antalijoje.

Kaleici sritis – Antalijos senamiestis

Kaleici sritis – tai maža istorinė šiuolaikinio Antalijos miesto dalis, taip pat žinoma kaip Antalijos senamiestis Turkijoje. Istorijoje ji kažkada buvo klestintis modernus Romos miestas, tada priklausė Bizantijai ir pagaliau tapo Osmanų imperijos Turkijos miestu. Antalijos miesto modernizacija prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo, o iki tol, Kaleici sritis su savo masyviomis akmeninėmis sienomis, saugojusiomis nuo užpuolikų, siauromis gatvelėmis ir vaizdingais senaisiais pastatais buvo vietinių gyventojų namai. Šiandien Kaleici sritis yra griežtai saugoma ir draudžiamos bet kokios modernių pastatų statybos. Į Antalijos senamiestį yra keli įėjimai, bet patogiausias yra Kalekapisi, o ir labiausiai vaizdingas ir istorinis yra Adriano vartai.

Adriano vartai

Vis dar naudojami kaip vartai, pro kuriuos patenkama į Kaleici sritį, Adriano vartai yra didžiausi ir vieninteliai amžių tėkmę  atlaikę gynybinių sienų istoriniai vartai, sukurti remiantis Romos triumfo arka. Adriano vartai buvo pastatyti 130 metais, imperatoriaus Adriano vizitui paminėti. Tikėtina, kad vienu metu, imperatoriaus Adriano ir jo šeimos statulos puošė vartų viršų, tačiau jos seniai buvo prarastos. Atkreiptinas dėmesys, kad akmeninis grindinys, po vartų centrine arka yra išraižytas tūkstančių arklių vežimų, kurie riedėjo per senamiestį šimtmečius. Kai kur grioveliai yra gilūs ir pavojingi, tad daugelis tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Antaliją atvykusių turistų mieliau renkasi praėjimą pro kairę ar dešinę arką, siekdami išvengti traumų.

Nuo nakvynės iki populiariausių lankytinų objektų

Kaleici sritis yra geriausia vieta apsistoti Antalijoje. Ji turi daug žavių boutique viešbučių, nakvynės namų, kur siūlomas patogus ir net prabangus apgyvendinimas, užeigų ir puikių vietų pavalgyti jaukioje senovinėje aplinkoje. Apsistoję Kaleici srityje, turėsite galimybę geriau pajusti istorinę ir jaukią Antalijos miesto dvasią, nei įsikūrę viename iš didelių Konyaalti ir Lara paplūdimių viešbučių. Įsikūrę, apsilankykite Antalijos senajame istoriniame turguje, kuris vadinamas Carsi ir įsikūręs Kalekapisi aikštės pradžioje. Tai puiki vieta įsigyti senosios ir šiuolaikinės juvelyrikos darbų, suvenyrų, odinių diržų ir batų, unikalių rankų darbo dirbinių ir daug daugiau.

Besidomintiems architektūra, įspūdį turėtų palikti seniausia Kaleici srities struktūra – miesto įtvirtinimų liekanos, kurios supa senamiesčio erdvę. Iš šių įtvirtinimų puikiai išlikęs laikrodžio bokštas – iš 80 bokštų, kurie formavo šią tvirtovę. Laikrodžio bokštas apsuptas gražaus Karaalioğlu parko.

Naktinį gyvenimą mėgstantys turistai neturėtų praleisti progos apsilankyti mėgstamiausiame ir populiariausiame  Antalijos  Ally naktiniame klube, kuriame veikia devyni 9 barai, restoranai ir diskotekos. Čia tikrai Jūs tikrai rasite ką nuveikti ir kas patenkintų jūsų skonį šiame aukštos kokybės klube. Šokia čia vyksta visą naktį, skambant energingai muzikai, lydimai specialių efektų ir aptarnaujant paslaugiam personalui.

Pigūs skrydžiai į Antaliją

Pigius skrydžius į Antaliją siūlo aviakompanijos Aerosvit, Aeroflot, Easyjet, Finnair, Scandinavian Airlines, Utair, Airbaltic  ir kitos skrydžių bendrovės. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Antaliją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Antalijos oro uoste (IATA: AYT), kuris kasmet aptarnauja apie 25 milijonus keleivių. Oro uostas nuo miesto centro nutolęs maždaug 10km. Susisiekimas su miesto centru yra puikiai išvystytas, todėl netgi jeigu Jūs keliaujate į Antaliją savarankiškai, be turistinės grupės Jums nekils jokių problemų nuvykti į miestą. Havas linijos autobusai kursuoja tarp vietinių skrydžių terminalo bei miesto centro, sustodami Meydan sustojime, kur galite persėsti į tramvajų. Kelionėje užtruksite maždaug 30 minučių ir sumokėsite apie 10TL. Į centrą galite nuvykti ir taksi automobiliais, tik būtinai iš anksto susiderėkite kainą, kadangi vairuotojai yra pasiryžę nuvežti Jus bet kur už kuo didesnę kainą – už 600 eurų jie nugabens Jus net į Stambulą!