Kaktusų sodas Ispanijoje

Kaktusų sode, įsikūrusiame Lanzarotės salos širdyje auga daugiau nei 10000 kaktusų iš 1000 skirtingų rūšių. Parko projektą sugalvojo ir įgyvendinimo vienas žymiausių salos meninkų – Cesar Manrique. Kaktusų sodas tapo paskutiniu jo darbu, kadangi Manrique ištiko staigi mirtis. Kaktusų sodo unikalumas pasižymi ne tik čia augančių kaktusų gausa, bet ir paties projekto dizainu, kuris primena Romėnų amfiteatrą.

Kaktusų sodas Lanzarotėje

Kaktusų sodas – vienas paskutiniųjų salos menininko Cesar Manrique darbų Lanzarotės saloje. Sodas įsikūręs šiaurinėje salos dalyje greta Gautiza kaimo prie kelio į Malą ir yra labai lengvai pastebimas iš tolo – prie jo puikuojasi Manrique sukurta milžiniška 8 metrų plieninė kaktuso skulptūra. Pats kaktusų sodas užima maždaug 5000 kvadratinių metrų ploto teritoriją ir saugo apie 10000 kaktusų iš 100 skirtingų rūšių, atvežtų iš Amerikos, Madagaskaro ir Kanarų salų. Augalus sodui atrinko bei jų sodinimo vietas numatė žymus saloje botanikas Estanislao Gonzales Ferrer.

Kaktusų sodo įkūrėjas – Cesar Manrique atliko svarbų vaidmenį kuriant Lanzarotės “įvaizdį” 1970-1980 metais. Kiekviename iš savo sukurtų septynių kultūros bei meno centrų Manrique sukurdavo ir specialų motyvą ar logotipą, kaip pavyzdžiui krabas Jameos del Agua ar ugninis velnias Timanfaya. Tai parodo itin ištobulintus Manrique kūrybinius įgūdžius. Toks pat atidumas kiekvienai smulkmenai pastebimas ir kaktusų sode, jo struktūroje ir spalvose: kai kurių rūšių kombinuotas susodinimas greta sukuria nuostabų vaizdą kaktusams pražydus.

Kaktusų sodas buvo įkurtas buvusiame karjere, kur vietiniai išgaudavo vulkaninės kilmės pelenus, kad jais galėtų padengti savo augalus ir taip išlaikyti drėgmę, kas Lanzarotėje yra itin svarbu dėl nuolatinio vandens trūkumo. Lanzarotė, kurioje vis dar daugiau nei 300 akrų teritorijos yra skiriama Tunera cacti auginimui yra tituluojama tradicine kaktusų auginimo šalimi.

Pati sodo architektūra labai primena Romėnų amfiteatrą. Didžiausią įspūdį palieka galerija prie įėjimo, parduotuvė bei kavinė, kurios yra pastatytos iš rankomis apdirbto bazalto akmens. Sodo ansamblį papildo 1973m. Manrique rekonstruotas čia stovintis vėjo malūnas.

Kaktuso sodo lankytojai gali patys planuoti savo ekskursiją parke. Itin įspūdingi yra didieji sodo kaktusai, ypač tuo metu, kai žydi. Parke yra įkurtas tvenkinys su žuvimis, prie kurio galima atsikvėpti. Prieš išeinant iš sodo, būtinai apžiūrėkite vėjo malūną iš vidaus – iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes – puiki vieta prisiminimo nuotraukai.

Naudinga informacija

Kaktusų sodas savo lankytojų laukia ištisus metus nuo 10 iki 17.45 val. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 5 eurus, vaikams – 2.50 euro. Pateikus įėjimo bilietą parke esančioje kavinėje, Jus pavaišins nemokamu arbatos ar kavos puodeliu. Jeigu kelionę planuojate patys, ekskursijai pasirinkite popietę, kai sode mažiau turistinių grupių.

Pigūs skrydžiai į Lanzarotę

Lėktuvų bilietus į Ispanijos Kanarų salynui priklausančia Lanzarotės salą siūlo aviakompanijos Aer Lingus, Air Berlin, Austrian Airlines, EasyJet, Iberia, Ryanair, Transavia ir kt. Šios aviakompanijos savo tinklapiuose neretai pasiūlo įvairių akcijų, kurių metu galima įsigyti pigių bilietų į Kanarų salas. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Lanzarotės oro uoste (isp. Aeropuerto de Lanzarote, IATA: ACE), kuris nuo San Bartolome miesto, esančio salos centre nutolęs 5 km. Kelionė specialiu oro uosto autobusu į Arrecife terminalą trunka 15-25min. ir kainuoja 1.20 euro į vieną pusę. 22 maršrutas nuo pirmadienio iki penktadienio kursuoja tarp oro uosto, Arrecife bei Playa Honda. Pirmasis autobusas išvyksta 06.55 ir kas trisdešimt minučių kursuoja iki 22.30val. Šeštadienį bei sekmadienį tuo pačiu maršrutu vyksta 22 maršrutas. Pirmasis reisas išvyksta 08.50 ir kursuoja iki 22.15val., maždaug kas pusvalandį. Iš oro uosto į bet kurią salos vietą galite nuvykti ir taksi automobiliu, iš anksto sutarę kainą su vairuotoju. Taip pat savo paslaugas kelionėms po salą siūlo daugybė automobilių nuomos agentūrų: nuomos ir kuro kainos nėra aukštos, todėl tai gali būti vienas geriausių būdų ištyrinėti šią nuostabią Kanarų salyno salą savarankiškai.