Kadriorg rūmai Estijoje

Nuostabaus grožio Kadriorg rūmai – tai Rusijos imperatorės Jekaterinos vasaros rezidencija. Įsikūręs nuostabioje geografinėje vietoje, pajūryje ir kartu netoli miesto centro, rūmų kompleksas kasdien sutraukia minias turistų. Atvyksta jie ne tik pačius rūmus, bet ir jų žymiuosius sodus pamatyti, o taip pat ir apsilankyti Estijos dailės muziejuje, kuris įsikūręs būtent rūmų kieme.

Kadriorg rūmai Taline

Kadriorg rūmai (išvertus iš estų kalbos – Jekaterinos slėnis) – tai baroko stiliaus Rusijos imperatorės Jekaterinos I-osios vasaros rezidencija, pastatyta praūžus Šiaurės karui. 20-ajame amžiuje šiems rūmams buvo oficialiai suteiktas estiškasis Kadriorg pavadinimas, o juo imtas vadinti ir visą rezidenciją supantis kvartalas. Šiuo metu pastate veikia meno galerija, o rūmų kiemas tapo Estijos dailės muziejaus KUMU (KunstiMuuseum) namais. Tad pigiais skrydžiais į Taliną atvykę turistai neretai aplanko ne tik rūmus, bet ir KUMU muziejų.

Kadriorg rūmų istorija

1710-aisiais metais Rusijos imperatorius Petras I-asis nupirko olandų stiliaus namą Talino Lasnamäe rajone savo žmonai Jekaterinai. Tačiau pastatas, kurį išvysitę pigiais skrydžiais atvykę į Taliną, yra tiesiog drastiškų renovacijų, imperatoriaus Nikolajaus I-ojo užsakytų dar 1827-aisiais metais.

1718-aisiais metais buvo pradėti statyti Kadriorg rūmai, kuriuos, dar nebaigtus statyti,  net kelis kartus aplankė imperatoriai Petras ir Jekaterina. Tačiau po Petro I-ojo mirties Jekaterina neberodė jokio susidomėjimo naujai statomais rūmais.

Rūmų sodininku paskirtas Ilya Surmin buvo atsakingas už gėlynus su dviem fontanais ir kelių lygių miražu sode. Parko planas vis tiek išliko itin panašus į Strelnos sodą Sankt Peterburge.

Dailės muziejus

Kadriorg rūmai 1921-aisiais metais tapo Estijos meno muziejaus būstine. Vėliau, šiems rūmams tapus prezidento rezidencija, muziejus buvo laikinai perkeltas į kitą vietą – kūriniai į savo namus grįžo tik 1946-aisiais metais. 1991-aisiais metais rūmai buvo uždaryti dėl itin prastos būklės. Buvo nuspręsta muziejui pastatyti atskirą pastatą šalia Kadriorg rūmų. Patys Kadriorg rūmai buvo restauruoti 2000-aisiais, o naujasis meno muziejaus (KunstiMuuseum arba KUMU) pastatas duris atvėrė tik 2005-aisiais metais. Rūmų rekonstrukcijos metu muziejaus ekspozicija buvo perkelta į Estijos Riterių Namus Talino centre.

Naudinga informacija

Kadriorg rūmai yra įsikūrę adresu A. Weizenbergi 37, Taline. Juos nuo miesto centro patogiausia pasiekti 1 ir 3 maršruto tramvajais. Aplankyti Kadriorg rūmus nuo gegužės iki rugsėjo mėnesių galėsite 10:00-17:00 val. (antradienį, ketvirtadienį–sekmadienį) arba 10:00-20:00 (trečiadienį) – muziejus pirmadieniais lankytojų nepriima. Spalio–balandžio mėnesiais darbo laikas išlieka tas pats, tiesiog muziejus lankytojų nepriima pirmadieniais bei antradieniais.

Kadriorg rūmai kviečia aplankyti juose įsikūrusią dailės galeriją. Įėjimas yra mokamas, 4,80 euro suaugusiems 2,80 euro (bilietas su nuolaida), o šeimoms taikomas ypatingas pasiūlymas – 9,30 euro už įėjimą dviems suaugusiems su vaikais iki 18 metų. Taip pat galima įsigyti jungtinius bilietus (Kadriorg rūmų ir Mikkel muziejaus), jų kaina atitinkamai 2,50, 3,20 ir 9,60 euro. Taip pat skelbiamos ir nemokamo apsilankymo datos, 2013-aisiais: gegužės 18-oji ir birželio 1-oji.  Planuodami atvykti į Taliną pigiais skrydžiais galite pasinaudoti ir „vieno euro trečiadienio“ akcija, kuomet įėjimas kainuos vos vieną eurą. Ši akcija vyks: 2013.01.16, 2013.04.17, 2013.09.04  ir 2013.12.18.

 Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sostinės Tarptautinį Talino oro uostą (Tallinna Lennujaam, TLL) siūlo aviakompanijos Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Taliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.  Į miesto centrą iš Talino oro uosto, įsikūrusio vos 4km nuo Estijos sostinės, nesunkiai atvyksite autobusu, pažymėtu 90K numeriu.  Bilieto kaina yra 2 EUR asmeniui. Autobusai nuo oro uosto išvyksta maždaug kas 30 minučių. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus: Avis, Sixt, Europcar, Rent A Car, Hertz ir National, kurie pasiūlys nuomos paslaugas.