Jūrų muziejus Estijoje

Jeigu esate jūros mylėtojas ir mėgstate keliones laivu, užsukite į Taline įsikūrusį Estijos Jūrų muziejų, kuriame susipažinsite su Estijos laivybos istorija, pamatysite ypatingą giluminio nardymo kostiumą ir išvysite 1994m. tragiškai nuskendusio keleivinio kelto Estonia modelį.

Jūrų muziejus Taline

Estijos Jūrų muziejus (estiškai Eesti Meremuuseum) yra įsikūręs Paks Margareeta (Storoji Margaret) bokšte Talino senamiestyje. Čia galima susipažinti su Estijos laivų istorija. Kitose Jūrų muziejaus dalyse yra įsikūręs Minų muziejus bei Jūros laivų uostas, kuriame eksponuojami muziejaus laivai.

Nuo 1978 metų Jūrų muziejus aktyviai dalyvauja povandeninės archeologijos tyrimuose ir yra atsakingas už Estijos povandeninį kultūrinį paveldą. Muziejui priklauso laivas Mare su moderniomis technologijomis, naudojamomis ieškant nuskendusių laivų. Baltijos jūra yra unikali tuo, kad čia nuskendę laivai nesuyra ir išlieka amžių amžiais. Estijos pakrantėje dėl Sovietų priespaudos yra išlikę daugybė nuskendusių laivų, kurie nėra ištirti. Šiuo metu muziejaus archeologas randa tiek daug laivų liekanų, kad jų tyrinėjimams prireiks daugybės metų. Tarp paskutiniu metu įgyvendinamų projektų galima paminėti Parnu laivo paieškas bei Maasilinn nuolaužų nagrinėjimą.

Muziejaus ekspozicijoje rasite keletą objektų iš devyniasdešimties metrų ilgio nuskendusio rusų minų laivo Yenisey, kurį 1915 metais atakavo vokiečiai ir laivas nuskendo 47 metrų gilyje. Jūrų muziejuje pamatysite ir daug kitų čia esančių laivų nuolaužų. Čia taip pat susipažinsite su Estijos laivų statymo tradicijomis, laivų navigacijos įranga, švyturiais, pamatysite 1994m. tragiškai nuskendusio keleivinio kelto “Estonia” modelį, išvysite ypatingą giluminio nardymo kostiumą, o pasikėlę į paskutinį Jūrų muziejaus aukštą galėsite pasigrožėti Talino stogais ir į uostą įplaukiančiais didžiuliais laivais.

Storoji Margaret

Estijos Jūrų muziejus įsikųręs dar XVI amžiuje pastatytame bokšte, kuris vadinamas  ”Storąja Margaret”. Pavadinimo žodžių etimologija rodo, kad kadaise bokštas buvo vienas didžiausių statinių: 25 metrų skersmens, dvidešimties metrų aukščio, o jo sienos buvo net 5 metrų storio. Storoji Margaret atliko ne tik gynybines funkcijas, bet ir žavėdavo į uostą atplaukiančius svetimšalius.

Bokštas yra ginybinė struktūra, pastatyta  Pikk tänav gatvės pabaigoje. Kartu su Didžiaisias vartais Suur Rannavärav, kuriuos jungia dar du bokštai, Storoji Margaret buvo pastatyta, kad apgintų Taliną nuo įsibrovėlių. Kiek vėliau, čia buvo įrengta parako ir ginklų saugykla, dar vėliau – kalėjimas, kuriame 1917m. kilo revoliucija. Jos metu kaliniai, darbuotojai, kareiviai bei jūreiviai nužudė kalėjimo sargybinius.

Naudinga informacija apie Jūrų muziejų Taline

Estijos Jūrų muziejus savo lankytojų laukia kasdien (išskyrus pirmadienius, antradienius bei švenčių dienas) nuo 10val. ryto iki 18val. vakaro. Muziejus įsikūręs šiaurinėje Talino senamiesčio dalyje, todėl Jums tiks visos viešojo transporto priemonės vykstančios į miesto centrą.

Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sotinę Taliną siūlo aviakompanijos Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines. Lėktuvai leidžiasi Tarptauniame  Lenarto Meri Talino oro uoste (IATA kodas TLL), nuo miesto centro nutolusiame vos 4 km. Tai didžiausias Estijos oro uostas atidarytas dar 1936m.  Į miesto centrą iš Talino oro uosto nuvyksite autobusu nr. 90K, kuriame nemokamai galėsite naudotis belaidžiu internetu.  Bilieto kainą yra 2EUR asmeniui, o bilietus įsigysite pas vairuotoją. Autobusas savo darbą pradeda 8val., o baigia 18val. Išvykimas – kas 30 minučių. Jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus į Taliną, o kelionę tolaiu tęsite Jūra, Jums reikia rinktis 2 numerio autobusą, vežantį į uostą, kuriame švartuojasi kruiziniai laivai. Į Talino centrą nuvykti galite ir taksi ar nuomuotu automobiliu. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus: Avis, Sixt, Europcar, Rent A Car, Hertz ir National galės pasiūlyti Jums nuomos paslaugas.