Jano Becherio muziejus Čekijoje

Karlovy Varai – Čekijos Spa miestas, nuo sostinės Prahos nutolęs tik 130km. Miestą yra pamėgusios pasaulinės žvaigždės. Čia rengiami tarptautiniai kino festivaliai. Karolovy Varuose gausu pramogų – golfo aikštynai, baseinai su spa malonumais, iš žemės gelmių trykštančios karštosios mineralinės versmės, įsimintina architektūra ir muziejai, tarp kurių garsiojo čekiško likerio Becherovkos muziejus, pavadintas jo atradėjo Jano Becherio vardu.

Karlovy Varai – Čekijos Spa miestas

Jeigu įsigijote skrydžio bilietus į Čekijos sostinę Prahą, nepraleiskite galimybės susipažinti ir su Čekijos Spa miestu tituluojamu Karlovy Varais, kuris nuo sostinės nutolęs tik 130km. Mieste yra apsilankiusios tokios istorinės įžymybės kaip Kazanova, Liudvikas van Bethovenas, Mocartas, Francas Kafka ir daugelis kitų jau šiandienio pramogų pasaulio žvaigždžių, kadangi Karlovy Varai garsėja savo rengiamu filmų festivaliu. Be savo architektūros, karštųjų ir mineralinių versmių, golfo aikštynų, kolonadų, Karlovy Varai žymūs ir likeriu Becherovka, kurio išradėjo vardu pavadintas Jano Becherio muziejus.

Greičiausias ir pigiausias būdas nuvykti iš Prahos į Karlovy Varus –  autobusu. Kelionėje sugaišite dvi valandas ir dešimt minučių. Bilieto kaina 140 Čekijos kronų. Autobusai vyksta kas valandą, o kelionėje nemokamai gausite kavos ir laikraščių. Autobusai išvyksta iš Prahos Florencijos stoties.  Bilietus galite įsigyti internetu arba pačioje stotyje. Į Karlovy Varus galima vykti ir traukiniu iš Prahos centrinės geležinkelio stoties. Bilieto kaina be nuolaidos 249 Čekijos kronų, kelionės trukmė – 3val. 49min. Bilietus galite įsigyti centrinėje stotyje. Nuolaidos taikomos didesnėms nei 2 asmenų grupėms, vaikams iki 15 metų, o taip pat iš karto perkant ir grįžimo bilietą.

Jano Becherio muziejus Karlovy Varuose

Becherovkos protėvis – Josefas Vitas Becheris. Josefas, be to, kad savo krautuvėlėje, kur šiuo metu ir įrengtas Jano Becherio muziejus, prekiaudavo žolelėmis ir kitomis kasdieninėmis prekėmis, užsiemė ir alkoholio gamyba. 1794m. išsinuomavęs patalpas jis ėme ekspermentuoti su stipriuoju alkoholiu. Josefas buvo du kartus vedęs ir susilaukė 16 vaikų. 1838m. savo tėvo verslą perėmė jo sūnus Johannas (čekiškai Janas) Nepomukas Becheris.

1807m. Janas Becheris pradėjo prekiauti lašais nuo pilvo skausmo, kurie iš pradžių buvo pavadinti Anglišku Karčiuoju. Pasak legendos, pas Janą viešėjęs draugas anglas įteikė jam ranka parašytą receptą, kurį patobulinęs Janas ir sukūrė Becherovkos likerį.

Žolelių likerio Becherovkos receptui jau daugiau nei 200 metų ir jis iki šiol saugomas paslaptyje. Tik du žmonės žino šį slaptąjį receptą, ir tik šie du asmenys kas savaitę yra įleidžiami į kambarį, kuriame ruošiama likerio receptūra. Likerio sudėtyje daugiau nei 32 skirtingos žolelės, Karlovy Varuose išgaunamas mineralinis vanduo, cinamonas bei anyžius. Ant kievieno butelio puikuojasi Jano Becherio parašas, rodantis gėrimo kokybę.

Žymiajam čekų likeriui Becherovkai skirtas Jano Becherio muziejus įsikūręs istoriniame name Karlovy Varuose. Ekskursijos metu Jūs būsite supažindinti su žolelių likerio istorija, galėsite savo akimis pamatyti talpyklas, kuriose saugomas gėrimas. Jums taip pat bus parodytas trumpas istorinis filmas. Į bilieto kainą įtraukta ir likerio degustacija. Ekskursijos pabaigoje firminėje parduotuvėlėje galėsite įsigyti Becherovkos likerio .

Likerio ekportas į kitas šalis prasidėjo dar devynioliktame amžiuje. 1834m. Becherovka pradėta prekiauti dabartinėje Lenkijos teritorijoje, po metų – Vienoje ir Miunchene, 1838m. – Paryžiuje. Pirmojo pasaulinio karo metais Becherovka buvo eksportuota į Ispaniją, Egiptą, Turkiją bei Italiją.

Jano Becherio muziejus veikia 7 dienas per savaitę nuo 9val. ryto iki 17val. vakaro. Suaugusiajam bilietas kainuoja 100CZK (įskaitant degustaciją), studentams ir pensininkams – 50CZK , vaikams iki 18 metų – 25CZK (be degustacijos). Galima įsigyti ir šeimos bilietą (2 suagusieji ir du vaikai), kurio kaina 200CZK.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste. Visą informaciją apie oro uostą rasite tinklapyje http://www.prg.aero/en/. Nuo miesto centro iki oro uosto maždaug 20km. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomuojamu automobiliu.