Imperatoriškasis karo muziejus Anglijoje

Pirmasis Pasaulinis karas paliko gilius pėdsakus tuo metu gyvenusių ir viską patyrusių žmonių širdyse. Didžiosios Britanijos valdžia, norėdama parodyti miesto gyventojams ir svečiams, koks didelis buvo šios šalies indėlis karo metais, įsteigė Imperatoriškąjį karo muziejų, kuriame dabar jau saugomos ekspozicijos susijusios su visais D. Britanijos kariniais konfliktais.

Imperatoriškasis karo muziejus Londone

Imperatoriškasis karo muziejus įkurtas 1917 metais apima iš viso penkis muziejus Didžiojoje Britanijoje, o net trys iš jų savo lankytojų laukia Londone. Originaliai muziejus buvo įsteigtas, kad turistams ir šalies gyventojams papasakotų apie Britanijos aukas ir karines pastangas Pirmojo Pasaulinio karo metu. Tačiau vėliau muziejuje pristatyta ir daugiau ekspozicijų apie visus karinius konfliktus, į kuriuos D. Britanija įsitraukė nuo 1914 m. Nuo 2012 metų Imperatoriškasis karo muziejus skatina savo lankytojus pažinti ir sužinoti apie modernaus karo technologijas dabartiniame pasaulyje, tuo galite įsitikinti ir Jūs, atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais į Londoną bei apsilankę muziejuje.

Pirmą kartą 1920 metais Imperatoriškasis karo muziejus duris atvėrė Krištoliniuose Rūmuose Sydenham Hill rajone. 1924 metais muziejus buvo perkeltas į Imperatoriškąjį Institutą South Kensington rajone ir galiausiai, 1936 metais, Imperatoriškasis karo muziejus persikėlė į savo nuolatinius namus buvusioje Bethlem Karališkojoje ligoninėje Southwarke. Prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui muziejus smarkiai išplėtė savo kolekciją ir tapo gana populiarus, tačiau pokariniu laikotarpiu sulaukė daug neigiamos reakcijos iš aplinkinių ir buvo tiesiog ignoruojamas. 1960 metais pastatas, kuriame dabar ir yra Imperatoriškasis karo muziejus ir pagrindinis muziejaus padalinys buvo renovuotas. 1970 -aisiais muziejus pradėjo plėstis į kitas vietas šalyje. 1976 metais buvo įkurtas tokio tipo muziejus Cambridgeshire dabar žinomas IWM Duxford pavadinimu, o 1978 metais Karališkojo Jūrų laivyno kraiseris HMS Belfast tapo muziejaus dalimi. 2002 metais buvo paskelbtas dar vieno Imperatoriškojo muziejaus šalies Šiaurėje atidarymas (IWM North, Trafford, Mančesteris). Imperatoriškąjį muziejų išlaiko vyriausybė bei labdaros organizacijos.

Muziejaus kolekcijoje gausu asmeninių ir oficialių dokumentų archyvų, fotografijų, filmų, video medžiagos, žodinių istorijos įrašų. Tarp eksponatų – milžiniška biblioteka, didelė dailės kūrinių kolekcija, pavyzdiniai karinių transporto priemonių bei lėktuvų modeliai ir kiti kare naudoti prietaisai. Imperatoriškasis karo muziejus Londone pasakoja istoriją kaip žmonės išgyveno karo metus. Tarp eksponatų galima išvysti ir Cecil Beaton – vieno žymiausių D. Britanijos fotografo darbus.

Bendroji informacija muziejaus lankytojams

Imperatoriškasis karo muziejus savo lankytojų laukia ištisus metus, septynias dienas per savaitę. Muziejus yra uždarytas gruodžio 15, 24, 25 d. Lankytojai įleidžiami nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro, tačiau paskutinis įėjimas galimas 17.45 val. Įėjimas į Londono Imperatoriškąjį karo muziejų yra nemokamas. Kituose muziejaus padaliniuose taikomas 8 GBP mokestis suagusiesiems, 6 GBP – studentams bei pensinio amžiaus žmonėms.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa, SAS, LOT Polish Airlines, Estonian Air, Aerlingus, Aerosvit Airlines, Air Berlin, British Airways, Norwegian Air Shuttle, WOW Air ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi viename iš penkių Londono oro uostų: Gatwicko, Heathrow, London City, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, į kurį iš jų suplanuotas Jūsųs reisas. Pigių skrydžių bendrovės skraidinančios į Londoną iš Lietuvos paprastai aviabilietus siūlo į Lutono, Stanstedo arba Gatwicko oro uostus. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių. Jeigu niekur neskubate ir norite bent šiek tiek sutaupyti, galite vykti autobusu, tačiau būkite pasiruošę kelionėje sugaišti mažiausiai 1.5 val.