Holmenkollen slidinėjimo muziejus Norvegijoje

Slidinėjimas yra svarbi Norvegijos kultūros istorijos dalis. Slidės senovėje buvo tiesiog būtinybė. Tačiau šiandien, slidinėjimas pirmiausia siejamas su pramogomis, varžybomis, kelionėmis ir sportu. Holmenkollen slidinėjimo muziejus Osle – tai seniausias slidinėjimo muziejus pasaulyje. Jame saugoma 4000 metų slidinėjimo istorija, pradedant nuo akmens amžiaus uolų drožinių ir Vikingų laikų slidžių, baigiant Fridtjof Nansen ir Roald Amundsen poliarinių ekspedicijų įranga. Šalia slidinėjimo muziejaus veikia slidinėjimo trasos ir įspūdingas tramplinas.

Holmenkollen slidinėjimo muziejus – svarbi norvegų kultūros dalis

Slidinėjimas yra svarbi Norvegijos kultūros istorijos dalis. Slidės senovėje buvo tiesiog būtinybė. Tačiau šiandien, slidinėjimas pirmiausia siejamas su pramogomis, varžybomis, kelionėmis ir sportu. Holmenkollen slidinėjimo muziejus (norvegiškai “Skimuseet i Holmenkollen”), įsikūręs Holmenkollbakken slidinėjimo bazėje, Osle – tai seniausias slidinėjimo muziejus pasaulyje, įkurtas 1923 metais. Muziejuje yra saugoma 4000 metų slidinėjimo istorija, pradedant nuo akmens amžiaus uolų drožinių ir Vikingų laikų slidžių, baigiant Fridtjof Nansen ir Roald Amundsen poliarinių ekspedicijų įranga. Holmenkollen slidinėjimo muziejus yra puiki vieta susipažinti su slidinėjimu iš arčiau.  Šalia slidinėjimo muziejaus veikia slidinėjimo trasos, o slidinėjimo trasos viršuje įrengta puiki apžvalgos aikštelė, kur atsiveria Oslo miesto panorama.

Holmenkollen slidinėjimo muziejus siūlo galimybę pamatyti filmą su geriausiais šiuolaikiniais efektais apie geriausius slidininkus. Šis filmas kelia jaudulį ir stebina. Visi filmo siužetai nufilmuoti Norvegijoje!

Muziejuje organizuojamos ir ekskursijos su gidais (muziejaus darbo valandomis arba po darbo valandų). Ekskursijos gali būti pritaikytos pagal grupių interesus – nuo poliarinės slidinėjimo istorijos, slidinėjimo istorijos, moderniojo slidinėjimo iki lygumų slidinėjimo. Muziejus siūlo galimybę ir patiems išbandyti slidinėjimą – galima išsinuomoti uždarą, ar po atviru dangumi įrengtą slidinėjimo areną.

Slidinėjimo tramplinas

Pasaulinio lygio inžinerijos Holmenkollen slidinėjimo tramplinas  pirmą kartą buvo pastatytas 1982 metais ir atstatytas bei tobulintas daug kartų. 2010 metais naujai atidarytas tramplinas gali pasigirti moderniausio pasaulyje slidinėjimo tramplino pavadinimu. Nuo šio tramplino atsiveria įspūdingi vaizdai, o be to, čia vis dar organizuojamos tarptautinės varžybos. Tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Oslą atvykę lankytojai turi galimybę išbandyti slidinėjimo šuolio simuliatorių. Tramplinas nuo pradinio taško iškilęs į 60 metrų aukštį, o jo statyboms panaudota apie 100 tonų plieno.

Naudinga informacija lankytojams

Holmenkollen slidinėjimo muziejus lankytojams atviras spalio-balandžio mėnesiais nuo 10,00 iki 16,00 val., gegužės ir rugsėjo mėnesiais nuo 10,00 iki 17,00 val., o birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais nuo 09,00 iki 20, 00 val. Apsilankymas Holmenkollen slidinėjimo muziejuje ir bokšte suaugusiems kainuoja 110 NOK, vaikams 55 NOK, šeimai 260 NOK.

Kaip pasiekiamas Holmenkollen slidinėjimo muziejus?

Holmenkollen slidinėjimo muziejus lengvai pasiekiamas 1 metro linija, vykstančia Frognerseteren kryptimi, stotelė – Holmenkollen. Toliau sekite ženklus link slidinėjimo muziejaus ir slidinėjimo tramplino. Kelionė pėsčiomis trunka apytiksliai 10 minučių.

Jei ketinate vykti automobiliu, sekite ženklus Smestadkrysset, iš kur kelias tęsiasi iki Holmenkollen. Šalia muziejaus ir slidinėjimo tramplino yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės.Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.n