Helsinkio zoologijos sodas Suomijoje

Helsinkio zoologijos sodas buvo įkurtas 1889 Korkeasaari saloje, kuri dar nuo viduramžių buvo pamėgta poilsio vieta. Zoologijos sode gyvena per 150 skirtingų rūšių gyvūnų, o didžiausios sodo kolekcijos – žinduolių bei paukščių. Kelis kartus per metus zoologijos sodas dirba naktį, kad lankytojai galėtų stebėti naktinį gyvūnų gyvenimą.

Helsinkio zoologijos sodas

Helsinkio zoologijos sodas įkurtas 1889 m. yra vienas iš šiauriausiai įsikūrusių zoologijos sodų visame pasaulyje bei vienas iš seniausių. Zoologijos sodas yra išsidėstęs įspūdingoje Korkeasaari saloje, į kurią turistai patenka keltais arba specialiais vandens autobusais. Sode gyvena per 150 skirtingų gyvūnų rūšių ir auga per 1000 skirtingų augalų rūšių. Gyvūnų įvairovę apima rūšys tiek iš Antarktidos, tiek iš drėgnųjų pusiaujo miškų, o visi gyvūnai sode suskirstyti pagal geografines zonas, iš kurių yra kilę. Čia galite išvysti žuvų, reptilijų, vabzdžių, tačiau pagrindė sodo kolekcija – paukščiai bei žinduoliai, ypač didžiosios katės. Vieną jų galima išvysti ir zoologijos sodo emblemoje.

Kiekvienų metų rugsėjo mėnesį yra organizuojamas specialus naktinis renginys „Kačių naktis“, kurio metu zoologijos sodas dirba net iki 24 valandos. Tuomet lankytojai, atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, gali sode stebėti naktinį gyvūnų, ypač didžiųjų kačių, gyvenimą.

Helsinkio Zoologijos sodo misija

Kaip ir dauguma pasaulio zoologijos sodų, Helsinkio zoologijos sodas visų pirma rūpinasi rūšių išsaugojimu bei veisimu, taip pat teikia progą žmonėms susipažinti su laukiniais gyvūnais, suvokti gamtos įvairovę bei grožį. Tačiau Helsinkio zoologijos sodas užsiima ir kitu svarbiu dalyku – Suomijos laukinių gyvūnų gelbėjimu ir slaugymu. Kasmet, ypač žiemos sezono metu, apie 1000 laukinių gyvūnų būna sužeisti ir patenka į sodo veterinarų priežiūrą. Dauguma jų vėliau yra paleidžiami į laisvę.

Korkeasaari apžvalgos bokštas

Akmeningoji Korkeasaari sala nuo jūros lygio yra iškilusi vos 18 metrų, tačiau nuo jos atsiveria pasakiški jūros bei Helsinkio vaizdai, kuriais mėgsta pasigėrėti zoologijos sodo lankytojai, atvykę į šalį tradiciniais ar pasinaudoję pigiais skrydžiais. Norintiems pasigrožėti vaizdu buvo specialiai pastatytas 10 metrų aukščio medinis itin originalios struktūros bokštas, šiek tiek primenantis milžinišką pintą krepšį.

Vieta pailsėti ir pasimėgauti gamta

Helsinkio zoologijos sodas skirtas įvairioms lankytojų reikmės. Be abejo, čia žmonės visų pirma susirenka pažiūrėti į gyvūnus bei pasimėgauti gamta. Tačiau sode taip pat yra pora kavinių, vienoje iš jų – „Restaurant Pukki“ – yra įrengtas vaikų žaidimo kambarys, o netoli ir vaikų žaidimų aikštelė. Mėgstantys užkąsti atvirame ore, sode ras specialių pikniko stalų. Taigi turistai, atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, čia gali praleisti kone visą dieną.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Helsinkio zoologijos sodas nuo gegužės iki rugsėjo dirba 10–18 val., nuo spalio iki vasario 10–16 val., nuo kovo iki balandžio 10–16 val.

Bilietas į zoologijos sodą suaugusiajam kainuoja €10, vaikams nuo 6 m. – €5, studentams – €7. Vaikams iki 6 m. įėjimas nemokamas, o turistams, įsigijusiems „Helsinkio kortelę“ taikoma nuolaida, suaugusiojo bilietas kainuoja €8, vaiko – €4. Persikėlimas keltu į salą kainuoja €3.5, o turintiems „Helsinkio kortelę“ suteikiamos nuolaidos.

Pigūs skrydžiai į Helsinkį

Į Suomijos sostinės Helsinkio tarptautinį oro uostą (Helsinki-Vantaan lentoasema, HEL) pigius lėktuvo bilietus siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Lingus, AirBaltic, Air Berlin, Estonian Air, Finnair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Helsinkį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas įsikūręs Vantaa savivaldybėje, kuri nuo Helsinkio centro nutolusi maždaug per 17 km. Pigius skrydžius įsigiję turistai Suomijos sostinę iš oro uosto gali pasiekti 615 maršruto autobusu. Kelionė trunka maždaug 30–35 min. Bilietas kainuoja apie 4 eurus. Iki miesto galite vykti ir nuomotu automobiliu ar taksi, už kelionę taksi iki miesto reikia mokėti apie 30–40 eurų.