Hampstead Heath parkas Anglijoje

Hampstead Heath parkas – viena žaliausių ir aukščiausiai virš jūros lygio esančių Londono vietovių. Didžiulis, senovinis 329 hektarų parkas nuo Londono centro nutolęs tik per 7 km, tai yra viena iš puikiausių vietų, kuriose galima atsipalaiduoti ir pailsėti nuo nuolatinio didžiulio miesto šurmulio. Vietos gyventojai parke mėgsta lankytis su šeimomis, rengti piknikus ir maudytis tvenkiniuose, tačiau čia netrūksta ir kitokį Didžiosios Britanijos sostinės veidą norinčių išvysti turistų.

Hampstead Heath parkas – poilsio oazė Londone

Hampstead Heath parkas – viena žaliausių ir aukščiausiai virš jūros lygio esančių Londono vietovių.  Didžiulis, senovinis 329 hektarų parkas (pirmą sykį istoriniuose šaltiniuose jis paminėtas dar 986 m.) nuo Londono centro nutolęs tik per 7 km, tai yra viena iš puikiausių vietų, kuriose galima atsipalaiduoti ir pailsėti nuo nuolatinio didžiulio miesto šurmulio.

Maudynės tvenkiniuose: vyrai ir moterys atskirai

Londono gyventojai parke mėgsta lankytis su šeimomis, rengti piknikus, tačiau parke netrūksta ir kitokią Didžiosios Britanijos sostinę norinčių išvysti turistų. Čia ypač smagu karštomis vasaros dienomis – parke yra net 25 tvenkiniai, kurių dalyje vyksta nuolatinės maudynės. Dalis tvenkinių Hampsteadh Heath parke buvo iškasta dar XVII-VXIII a. Įdomu tai, kad kai kurie iš jų skirti maudytis skirtingų lyčių žmonėms ir londoniečių yra naudojami visus metus. „Bendrame“ tvenkinyje maudynės leidžiamos tik vasaros sezono metu. Londono valdžia 2004 m. pamėgino maudynes tvenkiniuose apmokestinti, tačiau toks sprendimas sulaukė didžiulio parko lankytojų pasipriešinimo. Aparatai, už maudynes rinkę simbolinį 1-2 svarų sterlingų mokestį, greitai po įrengimo vandalų buvo nepataisomai sugadinti.

Galima išvysti laukinių gyvūnų

Kalvotas, takeliais išvagotas ir įvairiausios augmenijos kupinas Hampstead Heath parkas mėgstamas tarp sportuojančių britų. Čia gausu bėgikų, pasivaikščiojimų su lazdomis mėgėjų, taip pat aitvarų leidimo entuziastų. Neretai parke rengiamos ir bėgimo varžybos. Nenustebkite, jei vaikštinėjant po Hampsead Heat parką susidursite su laukiniais gyvūnais. Čia  gyvena voverės, triušiai, lapės, stirnos, galima pamatyti ir gyvačių. Parko tvenkiniuose veisiasi žuvys, jų pakrantėse neretai galima išvysti tulžį – labai gražų ir spalvingą vandens paukštį.

Nuo kalvos – nuostabi panorama

Gražiausia Londono panorama atsiveria nuo parke esančios, beveik 100 m aukščio Parliament kalvos, kuri Anglijos pilietinio karo metais buvo naudojama kaip puiki gynybinė pozicija. Žvelgiant nuo kalvos matyti pats Londono centras – Sičio dangoraižiai, Šv. Pauliaus katedra, kiti pastatai. Įdomu, kad ant Parliament kalvos 1808-1814 m. veikė telegrafo stotis. Dabar greta kalvos veikia dideli sporto aikštynai. Vasaros sezono metu čia rengiami koncertai po atviru dangumi.

Kenwood House – didingas dvaras

Lauko koncertai vyksta ir greta garsiausio Hampstead Heath parko pastato – didingo Kenwood House dvaro. XVIII a. pradžioje iškilęs pastatas vėliau buvo papildytas šoniniais fligeliais, oranžerija ir puikiai išsilaikė iki šių dienų. Publikai Kenwood House dvaro rūmai buvo atverti 1928 m., po buvusio jų savininko lordo Iveagh mirties. Šiuo metu dvaro rūmai priklauso Didžiosios Britanijos vyriausybei, juose yra saugoma itin vertingų dailės kūrinių kolekcija, rengiamos įvairios parodos. Kenwood House rūmuose buvo filmuojama britų romantinė komedija Notting Hill (1999), kurioje vaidino tokios žvaigždės, kaip Julia Roberts, Hugh Grantas ir kt. Plačiau apie Hampstead Heath parką galima pasiskaityti interneto svetainėje www.hampsteadheath.net.

Kaip pasiekiamas Hampsted Heath parkas?

Hampstead Heath parkas nesunkiai pasiekiamas viešuoju Londono transportu – metro, autobusais, traukiniais.  Artimiausios metro stotelės – Hampstead ir Belsize Park, artimiausios traukinių stotys – Hampstead ir Gospel Oak. Į parką galima vykti C2, C11, 46, 168, 210, 214, 268 bei H3 autobusų maršrutais. Įėjimas į parką – nemokamas, jame galima lankytis bet kuriuo paros metu.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.  Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Gatwicko, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis Jūsų lėktuvas. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių.