Hamburgo meno galerija

Hamburgo meno galerija – įspūdingų eksponatų šventovė

Hamburgas – antrasis pagal dydį miestas Vokietijoje, garsus ne tik kaip stambus uostas, bet ir žymus kaip miestas, kuriame daugiau tiltų negu Venecijoje ir Amsterdame kartu sudėjus. Be to, Hamburgas garsėja ir kaip muziejų miestas. Čia rasite ir Hamburgo archeologijos ir istorijos muziejų, ir Menų ir amatų muziejų, ir Etnologijos muziejų bei Zoologijos ir botanikos muziejų, o ir daugelį kitų. Vienas iš tokių meno centrų, pritraukiantis vis daugiau meno mylėtojų – Hamburgo meno galerija (Kunsthalle), garsėjanti vertingais eksponatais nuo vėlyvosios gotikos iki mūsų dienų. Atvykę į Hamburgą, dar vadinamą šalies uostu į pasaulį, pigiais ar tradiciniais skrydžiais ir apsilankę Hamburgo meno galerijoje, galėsite pasigėrėti ne tik garsių menininkų paveikslais, bet ir čia eksponuojama unikalia vario dirbinių kolekcija bei įspūdingomis XIX–XX a. skulptūromis.

Šiek tiek istorijos

Dar 1817 m., kai Hamburge nebuvo jokio meno muziejaus, keletas hamburgiečių susibūrė ir įkūrė pirmąją Vokietijoje meno draugiją. Vadinamosiose Biržos arkadose 1850 metais duris atvėrė pirmoji mieste paveikslų galerija, į kurią galėjo patekti kiekvienas „padoriai apsirengęs“ lankytojas bei pasigėrėti 40 to meto dailininkų darbų. Pirmąją paveikslų galeriją mecenatai palepindavo dovanomis, todėl ėmė stigti vietos ir 1869 m. ji persikėlė į Hamburgo lėšomis įrengtą Meno halę Alsterio aukštumose – prašmatnų pastatą, suprojektuotą žymių Berlyno architektų. 1824 m. muziejaus patalpos buvo dar labiau praplėstos – buvo įsigytas priestatas su šviesiu tinkuotu fasadu bei didingu kupolu. Vėliau didingas meno erdvės pasaulis dar pasipildė 1000 m² forumu – idealia vieta specializuotoms tarptautinėms parodoms rengti.

Hamburgo meno galerija primena sceną

Šiandien Hamburgo meno galerija – iš tiesų įspūdinga meno šventovė, po kurią vaikščiodami jaučiamės tarsi scenoje: tokį pojūtį suteikia į vieną visumą sujungti skirtingo stiliaus pastatai. Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais į Hamburgą bei atvėrę Hamburgo meno galerijos duris, pirmiausia atsiduriame kolonomis papuoštoje ir antika dvelkiančioje rotondoje. Plačiais laiptais užkopę į antrąjį aukštą, čia aptiksime senųjų meistrų kolekciją bei XIX a. meną bei modernizmo klasikus. Akis galima paganyti į du įspūdingus vėlyvosios gotikos altorius, kuriuos sukūrė Bertramas ir Frankė. Taip pat Hamburgo meno galerija didžiuojasi eksponuodama ir XVII a. drobių kolekciją, surinktą pirmojo Hamburgo meno galerijos direktoriaus Alfredo Lichtvarko. Beje, šis žmogus sukaupė ir gausią bei labai vertingą romantizmo meno kūrinių kolekciją. Alfredui Lichtvarkui muziejus dėkingas ir už Filipo Oto Rungės bei Kasparo Davido Frydricho meno kūrinius. Iškiliausi iš jų – „Keliautojas virš rūko jūros“ ir „Ledo jūra“ eksponuojami XIX a. skirtoje salėje ir tarsi magnetas traukia lankytojus. Vieno iš menininkų Lybermano vardu, kitados dirbusių Hamburge, pavadinta Hamburgo meno galerijos kavinė – viena gražiausių tokios paskirties patalpų. Puošnios lubos bei ant sienų kabantys paveikslai sukuria jaukią atmosferą ir dar labiau priartina prie meno pasaulio.

Įspūdingas šiuolaikiniam menui skirtas statinys

Lankytojus stebina ir šiuolaikiniam menui skirtas griežtas baltas kubas, kurį suprojektavo architektas Osvaldas Matijas Ungersas. Keliaujant iš senojo Hamburgo meno galerijos į šiuolaikinio meno galeriją specialiu perėjimu, būsite sužavėti lyg raudona konvejerio juosta pakeliui žybčiojančia Dženės Holcer instaliacija „Lubų gyvatė“. Atvykę į Hamburgą pigiais skrydžiais bei apsilankę šiuolaikiniam menui skirtame pastate, būsite nustebinti ir įspūdingais keturiuose muziejaus aukštuose eksponuojamais abstrakčiojo ekspresionizmo, taip pat konceptualiojo bei žiniasklaidos meno darbais.

Naudinga informacija

Hamburgo meno galerija įsikūrusi netoli Centrinės Hamburgo traukinių stoties: Glockengiesserwall, Hamburgas. Patogiausia galeriją pasiekti, keliaujant metro ar greitaisiais traukiniais, vežančiais iki Centrinės traukinių stoties.

Hamburgo meno galerija lankytojų laukia antradienį–sekmadienį nuo 10.00 val. iki 18.00 val., o ketvirtadienį – nuo 10.00 val. iki 21.00 val.

Pigūs skrydžiai į Hamburgą

Pigius lėktuvo bilietus į Hamburgą siūlo Aer Lingus, airBaltic, Air Berlin, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Czech Airlines, EasyJet, Vueling ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Hamburgą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Hamburgo oro uoste, kuris vokiškai vadinamas Hamburg-Fuhlsbüttel oro uostu (Flughafen Hamburg-Fuhlsbüttel, HAM). Nuo Hamburgo centro oro uostas nutolęs maždaug per 8 km. Pasiekti miestą galima kas dešimt minučių kursuojančiu priemiestiniu traukiniu (S-Bahn, linija S1). Kelionė iki Hamburgo centrinės traukinių stoties užtrunka apie 25 min. Taip pat miestą galima pasiekti ir iš oro uosto į skirtingus Hamburgo rajonus vežančiais autobusais. Plačiau apie Hamburgo oro uostą – www.ham.airport.de.