Gröna Lund atrakcionų parkas Švedijoje

Gröna Lund atrakcionų parkas – seniausias pramogų parkas Švedijoje, įkurtas 1883 m. Jis įsikūręs nedidelėje saloje, todėl ir pats nėra didelis, tačiau atrakcionų užtenka praleisti puikią dieną. Vakarais dažnai vyksta įvairūs koncertai. Parke koncertus yra rengę B. Marley, ABBA, J. Hendix, o visai neseniai ir Lady Gaga. Kitais metas atrakcionų parkas švęs 130-ąjį gimtadienį ir lankytojams parengs daugybę staigmenų.

Gröna Lund atrakcionų parkas – pramoga visai šeimai

Gröna Lund atrakcionų parko, arba lietuviškai: Žaliosios giraitės atrakcionų parko, istorijos pradžia siekia 1883 metus, tuomet čia buvo įsikūręs Gröna Lund karnavalas bei pradėti įrenginėti atrakcionai. Be abejo, tai pats seniausias atrakcionų parkas visoje Švedijoje, tačiau nėra pasenęs, jame dera ir praeito šimtmečio,  ir šiuolaikiški įrenginiai. Parkas nėra itin didelis, jo plėtrą labiausiai riboja vietos trūkumas. Parkas yra įsikūręs nedidelėje Djurgården saloje Stokholmo centre. Nepaisant to, paprastai parką per metus aplanko per 1 200 000 vietinių gyventojų bei turistų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais. Kitais metais Gröna Lund atrakcionų parkas švęs savo 130-ąjį gimtadienį, todėl paruoš gausybę naujų pramogų bei staigmenų lankytojams. Tai puiki pramoga visai šeimai!

Gröna Lund atrakcionų parkas turi visus tipiškus atrakcionus, kurie būna daugumoje atrakcionų parkų. Čia galėsi pavaikštinėti po siaubo arba juoko namus, meilės tunelį, galėsite pasivažinėti įvairiais kalneliais, ar patirti laisvą krytį viename iš smagiausių atrakcionų, kurio aukštis siekia 80 m. Jei spėsite, turėsite progą išvysti nuostabią miesto panoramą. Norintys plačiau susipažinti su visais parko atrakcionais, jų aprašymus gal rasti parko internetiniame puslapyje.

Be įvairiausių ir smagiausių atrakcionų Gröna Lund atrakcionų parke yra net keli kioskai bei pora kavinių, kuriose galėsi užkąsti ar atsigaivinti šaltais gėrimais karštą vasaros dieną. O vakarais čia dažnokai vyksta įvairūs koncertai, į kuriuos kartais pritraukiama ir pasaulinio lygio atlikėjų.

Koncertai

Gröna Lund atrakcionų parkas pagarsėjęs ne tik dėl atrakcionų, bet ir dėl čia nuolatos rengiamų roko ir pop koncertų. Savo laiku čia yra koncertavę B. Marley, E. John, J. Hendix, The Who, ABBA ir daug kitų to meto scenos žvaigždžių. Pastaraisiais metais parkas buvo pritraukęs tokio pasaulinio masto dainininkę kaip Lady Gaga. Be abejo, parke neretai koncertuoja ir vietinės reikšmės, bet ne prastesni atlikėjai.

XIX amžiaus karuselės

Gröna Lund atrakcionų parke galėsite ne tik pasilinksminti, bet, jei mėgstate senovinius daiktus, jų prisižiūrėti į valias. Parke yra išlikę nemažai XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios originalių karuselių ar jų dalių. Lankytojus, atvykusius tradiciniais ar pasinaudojusius pigių skrydžių pasiūlymais, labiausiai žavi XIX a. rankų darbo vaikiškos karuselės kiaulytės, ant kurių ir dabar gali pasivažinėti viso norintys.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Gröna Lund atrakcionų parkas  dirba tik vasaros sezono metu, paprastai parkas atidaromas balandžio mėnesio pabaigoje ir dirba iki rugsėjo pabaigos.

Praėjusio sezono bilietas visiems nuo 7 iki 65 metų kainavo 90 Švedijos kronas, vaikams iki 7 ir senjorams nuo 65 metų – įėjimas nemokamas. Tai vienkartinis bilietas, tačiau jei ruošiatės čia praleisti bent pusę dienos bei išbandyti visus atrakcionus gal net po kelis kartus, rekomenduojama įsigyti brangesnį neribotą bilietą. Vakaro (kai vyksta koncertai) bilieto kaina siekė 180 kronų. Kitų metų bilietų kainos turėtų išlikti panašios. Įsigijusiems „Stokholmo kortelę“ taikomos didelės nuolaidos.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Estonian Air, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stokholmą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.