Grinvičo parkas Anglijoje

180 hektarų ploto Grinvičo parkas yra buvęs medžioklės parkas, išsidėstęs Grinviče ir yra viena iš didžiausių atskirų žaliųjų erdvių pietryčių Londone. Vienas iš Karališkųjų Londono parkų, Grinvičo parkas yra pasaulinio Grinvičo paveldo vietų dalis. Atvykę pigiais skrydžiais, grožėsitės nuostabiais Temzės upės, Šunų salos ir Londono miesto vaizdais. Parko teritorijoje yra didelės pievos aptvaras, apimantis beveik 5 hektarus žemės, kuriame apgyvendinti elniai, lapės ir paukščiai.

Karališkasis Grinvičo parkas

180 hektarų ploto Grinvičo parkas yra buvęs medžioklės parkas, išsidėstęs Grinviče ir yra viena iš didžiausių atskirų žaliųjų erdvių pietryčių Londone. Vienas iš Karališkųjų Londono parkų, Grinvičo parkas yra pasaulinio Grinvičo paveldo vietų dalis. Parko teritorija romėnų laikais buvo gyvenvietė, tačiau Grinvičo parkas visuomet buvo stipriai susijęs su kilmingumu. Kuomet žemė atiteko Henrio V–ojo broliui, monarchų kartos priėmė šį nuostabų parką į savo širdis. Atvykę pigiais skrydžiais, grožėsitės nuostabiais Temzės upės, Šunų salos ir Londono miesto vaizdais. Parko teritorijoje yra didelės pievos aptvaras, apimantis beveik 5 hektarus žemės, kuriame apgyvendinti elniai, lapės ir paukščiai.

Nuostabi aplinka stebėti laukinę gamtą

Grinvičo parkas yra puiki apsilankymų vieta. Kaip didelės istorinės svarbos ir pasaulio paveldo vieta, parkas yra tikras laukinės gamtos rojus. Prieš atsirandant elnių aptvarui, 73 hektarai parko žemės buvo padengti ąžuolais, erškėčiais, beržais, dygliakrūmiais, karklų krūmais ir viržiais. Per XVII amžių parko kraštovaizdis buvo įformintas, siekiant sukurti medžių alėjų išdėstymą ir atviras aikštes, kurias atvykę pigiais skrydžiais pamatytumėte išlikusias iki dabar. Grinvičo parkas yra padalintas į dvi stačias ir nuožulnias atodangas, kurios eina iš rytų į vakarus. Pietinės parko pusės žvyro terasos yra iškilusios iki 45 metrų virš jūros lygio, kur atvykę pigiais skrydžiais galėsite mėgautis nuostabiais Londono vaizdais. Stulbinantis kraštovaizdis yra tiesiog nuostabi aplinka, skirta stebėti pievose gyvenančią laukinę gyvūniją ir parko augaliją.

Grinvičo parkas yra seniausias Londono elnių parkas ir yra apgyvendintas raudonaisiais elniais ir danieliais (elnių rūšis). Iš pradžių elniai klajojo visoje parko teritorijoje, tačiau laikui bėgant juos perkėlė į populiaresnes parko sritis. Parke yra keliukai, vedantys prie specialių stebėjimo zonų, kuriose atvykę pigiais skrydžiais galėsite pasigrožėti 16 danielių ir 14 raudonųjų elnių bandomis.

Sporto užsiėmimai parke

Grinvičo parkas siūlo platų sporto asortimentą, įskaitant kriketą ir regbį. Atvykę pigiais skrydžiais galite pasiimti skraidymo lėkštes, tam, kad padarytumėte dieną smagesnę.

Važinėjimas dviračiais leidžiamas tik specialiuose dviračių takuose. Keliukai ir žolės teritorijos intensyviai naudojamos pasivaikščiojimams ir bėgiojimams. Rangers laukas, esantis pietinėje parko dalyje, netoli Blackheath vartų, turi vietos dviem regbio aikštelėms. Lauke taip pat įrengtas persirengimo paviljonas su dviem persirengimo kambariais ir dušais. Vasarą, Rangers laukas tampa kriketo žaidimo lauku. Į šiaurę nuo Rangers lauko yra teniso centras, siūlantis 6 kortus (neapšviestus). Šiuo metu kortai atdaryti nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio, tačiau jau nuo kitų metų kortais bus galima naudotis ištisus metus. Be šių sporto šakų, parkas siūlo „Running mummies“ – pratimai, apjungiantys vaikščiojimą, aerobiką ir kvėpavimo pratimus bei fitneso užsiėmimus.

Nuvykimas iki Grinvičo parko

Grinvičo parkas įsikūręs už 12 kilometrų nuo Londono centro, taigi nuvykti galite nuomotu automobiliu, autobusu, metro ir taksi. Daugiau informacijos apie transporto išvykimo/atvykimo laiką bei kainas rasite tinklapyje http://www.tfl.gov.uk/.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja aviakompanijos Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi GatwickLuton ar Stansted oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje  www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 minučių iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.