Green’s vėjo malūnas Anglijoje

Green’s vėjo malūnas, esantis apie 1,25 kilometrus į rytus nuo Notingamo miesto centro, tai unikalus vėjo malūnas, kuris buvo 19-ojo amžiaus matematiko-malūninko George Green namai. Šiandien restauruotame vėjo malūne veikia mokslo centras, parduotuvė, organizuojamos šventės vaikams, bei malami apdovanojimą pelnę organiniai miltai, kurių malimo procesą savo vizito metu turėsite galimybę stebėti ir jūs.

Green’s vėjo malūnas: trumpa istorija

Green’s vėjo malūnas, esantis apie 1,25 kilometrų į rytus nuo Notingamo miesto centro, tai unikalus vėjo malūnas, kuris buvo 19-ojo amžiaus matematiko-malūninko George Green namai. Green’s vėjo malūnas buvo pastatytas 1807 m. George  Green tėvo, ankstesnio malūno vietoje. Netoli malūno buvo dar bent du kiti malūnai, tačiau iki šių dienų išliko tik Green’s vėjo balūnas. 1829 metais mirus George tėvui, jis paveldėjo malūną ir jame gyveno iki savo mirties 1841 metais.

Malūnas pagal paskirtį buvo naudojamas iki 1860-ųjų, po kurio laiko jis buvo apleistas ir palaipsniui iro. Nors 1923 metais jo viršus buvo užsandarintas, 1947 metų gaisras jį gerokai sunaikino. Malūnas kurį laiką neturėjo savo šeimininkų, kol galiausiai, 1949 metais jį įsigijo Notingemo miesto taryba. Gautas finansavimas ir 1984 – 86 metais Green’s vėjo malūnas restauruotas. 1986 metų gruodžio 2 d. jis atidarytas visuomenei ir iki šių dienų jame veikia vienas iš mokslo centrų ir muziejus.

Vakarėliai…pramogos

Green’s vėjo malūnas tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Notingemą atvykusiems turistams atidarytas kasdien, nuo trečiadienio iki sekmadienio ir pagrinde veikia ir švenčių dienomis nuo 10:00 iki 16:00val. Įėjimas į muziejų yra nemokamas, nors aukos yra sveikintinas dalykas. Nuostabus keturių aukštų malūno vidus ir jo veikimo principas -prieinamas kiekvienam lankytojui, ypatingai vėjuotą dieną, galėsite pamatyti visą grūdų malimo procesą.

Kodėl gi nesurengus teminio vakarėlio Green’s vėjo malūne? Čia organizuojami vaikų gimtadieniai, kai pramogos ir žaidimai paremti vėjo malūno tematika: malami, sijojami grūdai ir pan. Galima išsinuomoti ir malūno kambarį, kurio unikalioje aplinkoje šventė tikrai neprailgs. Tiesa, galima įstoti į vėjo malūno klubą ir dalyvauti visuose jo organizuojamuose renginiuose nemokamai!

Savo vizito Green’s vėjo malūne metu, apsilankykite ir muziejaus parduotuvėje. Green’s vėjo malūnas yra pelnęs apdovanojimus už organinių miltų gaminimą, jų čia taip pat galėsite įsigyti. Be to, muziejuje platus knygų, žaislų ir mokslo žaidimų asortimentas, bei galima atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais. Vėjo malūną supa parkas ir vaikų žaidimų aikštelė, kurioje, jei atvyksite su savo atžalomis, jos galės žaisti gryname ore.

Šalia vėjo malūno įrengta ir nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, o malūno kieme įrengta automobilių stovėjimo aikštelė neįgaliesiems. Mokslo centras ir pirmasis malūno aukštas prieinami lankytojams vežimėliuose, o taip pat ir tualetai. Riboto mobilumo lankytojai gali pasinaudoti proga ir išvengti laiptų, vedančių nuo stovėjimo aikštelės iki vėjo malūno paskambinę ir iš anksto suorganizavę automobilio parkavimą malūno kieme.

Kaip pasiekiamas Green’s vėjo malūnas?

Green’s vėjo malūnas yra nutolęs truputį daugiau nei 1 kilometrąį rytus nuo Notingamo miesto centro – tai tik maždaug penkiolika minučių pėsčiomis nuo miesto centro ir geležinkelio stoties.

Nr. 43 maršruto autobusas, vykstantis nuo King Street (“Karaliaus gatvės”), esančios Notingemo miesto centre, taip pat stoja netoliese vėjo malūno. Autobusų tvarkaraščiai ir kita informacija apie tai, koks susisiekimas viešuoju transportu, teikiama telefonu 0115 9506070, arba interneto svetainėje www.travelineeastmidlands.co.uk.

Pigūs skrydžiai į Notingemą

Pigius lėktuvo bilietus į Notingemą, Angliją, galite įsigyti iš tokių kompanijų kaip Lufthansa, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines ir kitų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Notingemą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Notingemo oro uostas nuo miesto centro nutolę apie 5,6 kilometro, kurį galite pasiekti mini autobusais, taksi ar nuomotu automobiliu, priklausomai nuo jūsų kišenės ar priimtinesnio keliavimo būdo.