Garinish sala

Garinish sala – tai gražaus kraštovaizdžio rojaus kampelis Airijoje

Saugiame Glengarriff Bantry Bay uoste, Airijoje nusidriekusi Garinish sala, kitaip dar vadinama Ilnacullin pavadinimu, užimanti 15 hektarų žemės plotą, yra rojaus kampelis gražaus kraštovaizdžio ir sodų mylėtojams. Garinish sala visame pasaulyje garsėja savo sodais su gražiais takeliais ir kai kuriais Airijos klimate retai augančiais augalais. Tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais atvykę į Korką, nukeliaukite iki Glengarriff prieplaukos ir sėskite į keltą, maždaug per 15 minučių nugabenantį tiesiai į šią nepakartojamą salą įkvėpti grynu oru. Plaukiant keltu, gali pasitaikyti galimybė Ruonių saloje išvysti nuostabią saulėje besišildančių ruonių koloniją.

Garinish salos sodai

Garinish salos sodai atlieka keletą funkcijų, kurios praktiškai visos susiję su prieš šimtą metų egzistavusių miškų ir jų augalijos išsaugojimu. Salos priedanga kartu su Golfo srovės ir unikalaus Glengarriff uosto kompleksu sukuria unikalų mikroklimatą nuostabių įvairių egzotinių augalų rūšių klestėjimui. Garinish sala savo itališkojo stiliaus sodais ne retą tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Korką atskridusį turistą tiesiog kerėte pakeri; čia augantys rododendrai, kamelijos ir magnolijos yra ypatingai gražios. Tarp sodo struktūrų yra Martello bokštas, datuojamas nuo Napoleono laikų (1805 m.), nuo jo atsiveria nuostabi panorama.  Kitos sodų struktūros – tai vakarinėje Garinish salos dalyje esanti Graikų šventykla, laikrodžio bokštas, Italijos šventykla ir Italijos arbatos namai (arba Casita), kurios randasi garsiuosiuose itališko stiliaus soduose.

Garinish sala savo egzistuojančiais sodais gali didžiuotis tik prieš aštuoniasdešimt metų jį sukūrusios Anos Bryce, tuometinės salos savininkės ir sodo architekto bei dizainerio Haroldo Peto dėka. Nors sodai sukurti itališkuoju stiliumi, visame jų dizaine taip pat juntama ir stipri Japonijos kultūros įtaka.

Vienas iš garsių žmonių, kurių kūrybos įkvėpimas buvo Garinish sala ir jos sodai – tai Džordžas Bernardas Šo – vienas iškiliausių airių dramaturgų, 1925 metais gavęs Nobelio literatūros premiją. Pasakojama, kad būtent šioje saloje jis parašė didžiąją savo garsios pjesės „Šventoji Joana“ dalį.

Naudinga informacija salos lankytojams

Turistams, tame tarpe ir tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Korką atvykusiems, Garinish salos sodų lankymo valandos yra tokios: balandį turistai laukiami pirmadieniais – šeštadieniais, 10:00-17:30 val, sekmadieniais 13:00-18:00 val.; gegužės ir rugsėjo mėn. pirmadieniais – šeštadieniais 10:00-18:00 val., sekmadieniais 12:00-18:00 val.; birželį pirmadieniais – šeštadieniais 10:00-18:00 val., sekmadieniais 11:00-18:00 val.; liepą ir rugpjūtį pirmadieniais – šeštadieniais 9:30-18:00 val., sekmadieniais 11:00-18:00 val.; spalį – pirmadieniais – šeštadieniais 10:00-16:00 val., sekmadieniais 13:00-17:00 val. Paskutiniai lankytojai įleidžiami valandą iki sodų uždarymo. Vidutinė apsilankymo saloje ir jos soduose trukmė: 1-2 val.

Kaip pasiekiama Garinish sala?

Vienintelis būdas pasiekti salą yra keltis keltu/ laivu, išvykstančiu nuo Glengarriff uosto. Už kėlimąsi keltu imamas papildomas mokestis: šeimai – apie 8.50 eurų, suaugusiems – apie 3.50 eurų, senjorams – apie 2.50 eurų, vaikams – apie 1.50 eurų. Grupėms taikomos nuolaidos. paskutinis išplaukimas – vieną valandą prieš užsidarymą.

Pigūs skrydžiai į Korką

Pigius skrydžių pasiūlymus į Korką, Airiją, teikia tokios aviakompanijos kaip LOT Polish Airlines, Air Baltic, Aer Lingus ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Korką palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių lėktuvai leidžiasi 8 kilometrus nuo miesto centro nutolusiame Korko oro uoste. Nuo oro uosto iki miesto centrinės Parnell Place stoties veža Eireann autobusai. Iki miesto centro galite vykti ir taksi, kuris jums kainuos apie 10- 15 EUR. Jei ketinate vykti automobiliu, iki Korko turėtumėte vykti N27 keliu.