Gardos ežeras Italijoje

Šiaurinėje šalies dalyje tyvuliuojantis Gardos ežeras yra didžiausias visoje Italijoje: ežero ilgis net 51km, o plotis vietomis siekia 17km. Atvykę čia, galėsite apžiūrėti ežero pakrantėje esančius spalvingus miestelius, papramogauti Gardalando atrakcionų parke ar išmėginti vieną iš siūlomų vandens pramogų.

Gardos ežeras Italijoje

Gardos ežeras (itališkai vadinamas Lago di Garda ar Benaco) yra didžiausias ežeras visoje Italijoje: jo ilgis  net 51km, o plotis 17km,  kelio aplink ežerą ilgis – 158km. Gardos ežeras yra Šiaurinėje šalies dalyje, pusiaukelėje tarp Brescia miesto ir Veronos, kelio atkarpoje tarp Milano bei Venecijos. Dabartinis regionas, kuriame tyvuliuoja ežeras susiformavo paskutinio ledynmečio metu. Gardos ežeras ir jo pakrantės yra padalintos į Veronos, Brescia ir Trentino provincijas. Ežeras jau senai yra tapęs turistų iš viso pasaulio traukos centru.

Šiaurinė Gardos ežero dalis yra siauresnė, apsupta kalnų, kurie priklauso Gruppo del Baldo kalnų grupei. Ežere yra daug mažų salelių ir penkios didesnės, didžiausia iš kurių Isola del Garda. Į pietus nuo jos yra Isola dei Conigli (“Triušių sala”). Į vakarus nuo šių dviejų salų yra San Felice del Benaco. Kitos trys pagrindinės ežero salos yra Isola dell’Olivo, Isola di Sogno bei isola di Trimelone.

Gardos ežero pakrantėse dėl čia vyraujančio švelnaus, Viduržemio regionui būdingo klimato, auga palmės, apelsinmedžiai, citrinmedžiai, alyvuogių medžiai ir kiti egzotiški augalai. Vynuogynai ir alyvuogių giraitės dominuoja rytiniame Gardos ežero kraštovaizdyje. Čia išgaunamas puikus itališkas vynas ir alyvuogių aliejus. Žymiausios rytinėje pakrantėje gaminamo vyno rūšys yra Bardolino, Valpolicella, Bianco di Custoza, Lugana bei Soave.

Gardos ežero pakrantėse įsikūrę daugiau nei 1000 viešbučių, atostogų kaimelių, stovyklaviečių bei nakvynės namų. Restoranuose Gardos ežero regione rasite puikių mėsos ir žuvies patiekalų, kuriuos pagardina čia spaudžiamas alyvuogių aliejus bei raudonas ar rausvasis vynas.

Greta Gardos ežero rasite daugybę pramogų: vienas populiariausių Italijoje Gardalando atrakcionų parkas, kino studija, Zoo parkas, terminės vonios. Ežere galite kaituoti, būriuoti, kopti į greta esančius kalnus, surengti iškyla po apylinkes pėščiomis ar dviračiais. Gardos ežeras yra žinomas dėl savo itin skaidraus vandens, itin tinkamo vasaros maudynėms. 

Gardos ežero pakrantėse įsikūrę spalvingi miesteliai taip pat verti dėmesio: Sirmione rasite Viduramžių laikotarpio pilį, Salo – elegantiškų pastatų, kurie 1943m. buvo pastatyti Musolinio nurodymu, Bardolino žinomas savo terminėmis versmėmis, o iš Malcesine galėsite pasikelti į Baldo kalną, kur rasite nuostabius sodus ir galėsite pasigėrėti apylinkių vaizdais.

Naudinga informacija apie Gardos ežerą

Nuo Bergamo oro uosto Gardos ežeros nutolęs 103km. Atvykti galite traukiniu, autobusu ar automobiliu. Keliaujantiems automobiliu reikia rinktis A4/E70 greitkelį iš Milano į Veroną. Artimiausia traukinių stotis greta ežero – Peschiera (17km). Iš čia kursuoja vietiniai autobusai, keltai arba taksi.

Visą informaciją apie Gardos ežerą bei čia siūlomas pramogas galite gauti turizmo informacijos centruose Gardos, Malcesine, Riva del Garda, Desenzano, Sirmione, Peschiera ir Gardone miesteliuose.

Pigūs skrydžiai į Bergamą

Skrydžius į Italijos miestą Bergamą siūlo aviakompanijos Ryanair, Wizzair, S7 Airlines, Wind Jet ir kt. Lėktuvai leidžiasi Bergamo Orio al Serio oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs 4 km. Labai dažnai skrydžius į Bergamą, kuris nuo Milano nutolęs vos per 45km,  siūlo pigių skrydžių aviakompanijos. Į Bergamo oro uostą iš miesto centro galite nuvykti Terravision bei Autostradale linijų autobusais. Šie autobusai vyksta ir į Milano centrinę stotį. ATM linijos autobusai kursuoja tarp oro uosto ir traukinių stoties. Iš Bergamo geležinkelio stoties važiuoja ir specialus oro uosto autobusas. Kelionė kainuoja 2 eurus ir trunka apie 15 minučių. Iš Bergamo traukinių stoties traukiniai kursuoja į Milaną, Brescia bei Lecco.