Gamtos istorijos muziejus Norvegijoje

Gamtos istorijos muziejus – vienas iš seniausių ir didžiausių muziejų visoje Norvegijoje. Čia veikia zoologijos, geologijos parodos bei botanikos sodas, kuriame neretai poilsiauja ir vietiniai Oslo gyventojai. Muziejaus lankytojai labiausiai žavisi dinozaurų skeletais bei įvairių gyvūnų fosilijomis. 2009 metais muziejus gavo itin vertingą dovaną – seniausią kol kas rastą žinduolio fosiliją. Ši dovana sulaukė neįtikėtinai didelio žiniasklaidos dėmesio.

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejus – vienas iš seniausių ir didžiausių muziejų visoje Norvegijoje. Muziejaus istorijos pradžia siekia 1814 m., kuomet  dabartinėje teritorijoje buvo įkurtas universiteto botanikos sodas, beveik po šimto metų Gamtos istorijos muziejus išsiplėtė, atsirado zoologijos bei geologijos padaliniai, kiek vėliau ir paleontologijos bei dinozaurų muziejai.

Geologijos parodos

Šio padalinio parodose atskleidžiami geologiniai procesai nuo 2.5 milijonų metų prieš mūsų erą. Parodos išskirtos į dvi pagrindines kategorijas: mineralų ir fosilijų. Bendras eksponatų kiekis siekia 2 mln.

Zoologijos parodos

Čia galima išvysti gyvūnų iškamšų iš viso pasaulio, parodos formuojamos pagal skirtingus regionus – Azijos, Europos, Antarktidos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Sacharos, Himalajų regiono ir pan. Taip pat pristatoma Norvegijos gyvūnijos įvairovė. Laikinosiose zoologijos ekspozicijose neretai rodomos ir prieštaringos parodos. 2006 m. buvo surengta paroda, sulaukusi tarptautinio dėmesio. Fotografijos ir paveikslėlių parodos tema „Prieš gamtą?“ iškėlė homoseksualumo aspektą gyvūnijos pasaulyje.

Botanikos sodas

Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Oslą, gali ne tik aplankyti muziejų, bet ir pasimėgauti visai šeimai tinkamu pasyviu poilsiu. Čia galima atsikvėpti nuo miesto ūžesio, pasivaikščioti išdailintais takais bei pasigėrėti gamtos įvairove, kvapais ir spalvomis.

Garsiausi eksponatai

Turistai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, labiausiai mėgaujasi fosilijomis, be abejo, juos itin traukia dinozaurai. Muziejuje yra keletas pilnai sukonstruotų dinozaurų skeletų, įspūdingiausias iš jų – Tyrannosaurus rex.

2009 muziejus gavo itin vertingą dovaną – seniausią kol kas rastą primato skeletą. Skeletas priklausė nedideliam į lemūrą panašiam žinduoliui, kuris pavadintas Idos vardu. Tai jauniklės griaučiai, matomi išlikę netgi pieniniai dantys. Ida – viso pasaulio evoliucijos tyrėjams svarbus eksponatas, sulaukęs milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Apie ją yra parašyta knygų, sukurta galybė straipsnių bei dokumentinis filmas.

Naudinga informacija

Atvykusiems į Oslą tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, naudinga žinoti, kad kaip ir dauguma muziejų visoje Norvegijoje Gamtos istorijos muziejus nedirba pirmadieniais. Visomis kitomis dienomis muziejų galima aplankyti nuo 11 iki 16 val. Muziejus nedirba švenčių dienomis.

Suaugusiajam bilietas į muziejų kainuoja 50 kronų, vaikams iki 16 metų ir studentams – 25, o šeimyninis bilietas – 100 kronų. Vaikai iki 4 metų įleidžiami nemokamai. Įsigijusiems Oslo pasą“, įėjimas nemokamas.

Botanikos sodo lankymas nemokamas, be to, jis dirba ilgiau už muziejų. Nuo balandžio iki rugsėjo darbo dienomis lankytojai įleidžiami nuo 7 iki 21 val., savaitgalį bei švenčių dienomis darbą pradeda nuo 10 val. Žiemos sezono metu darbo laikas sutrumpėja iki 17 val.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės.Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.no.