Fatih turgus Turkijoje

Fatih turgus Stambule, Turkijoje, taip vadinamas dėl istorinio Fatih rajono, kuriame jis įsikūręs, yra seniausias ir didžiausias miesto turgus. Jame rasite beveik viską – nuo vaisių, daržovių, ir drabužių, iki įvairiausių buitinių medžiagų ir daiktų. Tuo pačiu pasivaikščiokite ir po patį Fatih rajoną – aplankykite Fatih mečetę, senąsias ir modernias bibliotekas bei miesto sienų liekanas.

Fatih turgus istoriniame Stambulo Fatih rajone

Fatih turgus Stambule, Turkijoje, taip vadinamas dėl istorinio Fatih rajono, kuriame jis įsikūręs. Šiame rajone Fatih turgus yra seniausias ir didžiausias miesto turgus, tad įsigijus tradicinius ar pigius lėktuvo bilietus į Stambulą, pravartu būtų jį aplankyti. Vietiniai gyventojai dažniausia jį vadina Çarşamba Pazarı pavadinimu, kadangi žodis Çarşamba reiškia Trečiadienis – turgaus dienaTaigi, Fatih turgus dirba trečiadieniais, nuo 05:00 val. ryto iki 21:00 val. vakaro. Apie 1290 pardavėjų, 4800 prekystalių ir 2500 turgaus stendų pasiskirsto po septynias pagrindines Fatih rajono gatves ir  maždaug septyniolikoje mažesnių istorinių Fatih gatvių. Nereikia turbūt nė sakyti, kad Fatih turgus yra mėgiamas ir gerbiamas turgus, kur tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykę į Stambulą rasite beveik viską – nuo vaisių, daržovių, ir drabužių, iki įvairiausių buitinių medžiagų ir daiktų. Kitas turgaus privalumas turistams yra tas, kad siūlo puikią galimybę patirti tikrą vietos viduriniosios klasės gyvenimą ir susipažinti su turkų kultūra.

Fatih rajonas ir jo bruožai 

Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Stambulą atvykę turistai ir aplankę Fatih turgų, iš arčiau gali susipažinti ir su ne mažiau įdomiu Fatih rajonu. Fatih rajonas Stambule apima didžiąją dalį pusiasalio ir istorinį Konstantinopolį. Fatih rajonas ribojasi su Golden Horn šiaurėje ir Marmuro jūra pietuose. Fatih pavadinimas kilo nuo Osmanų imperatoriaus Sultono Mehmedo Užkariautojo, o žodis Fatih išvertus iš turkų kalbos, reiškia Užkariautojas. Mehmedas šiame rajone pastatė Fatih mečetę, šalia kurios yra jo amžinojo poilsio vieta. Tiek mečetė, tiek sultono kapas yra uoliai lankomi tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Stambulą atvykstančių turistų.

Šiandien, Fatih rajonas garsėja ne tik tuo, kad jame nuo senų senovės veikia Fatih turgus, bet ir jūros sienos liekanomis, nusidriekusiomis palei Marmuro jūrą, perteikiančiomis siena saugomo miesto įspūdį. Taip pat svarbūs architektūriniai statiniai Fatih rajone yra Valento akvedukas, Yedule tvirtovės griuvėsiai, Porphyrogenitus Bizantijos rūmai, Fethiye Cami bažnyčia, Kariye Kami bažnyčia, Gül Kami bažnyčia ir Fenari Isa Camisi Bizantijos bažnyčių kompleksas. Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykę į Stambulą, rasite ir garsiųjų Turkijos sultonų kapavietes, įskaitant Mehmedo Užkariautojo, Selim I, Gazi Osman Pasha ir kitų.

Fatih rajonas turi daug istorinių ir modernių bibliotekų, įskaitant Edirnekapı Halkas Kütüphanesi, Fener Rum Patrikhanesi Kütüphanesi ir Stambulo universiteto bibliotekas. Fatih rajonas šiandien taip pat žinomas kaip viena iš konservatyviausių religinių Stambulo sričių.

Naudinga informacija turgaus lankytojams

Fatih turgus Stambulo mieste patogiausia pasiekiamas taksi. Turgus išsidėstęs gatvėse, esančiose už Fatih mečetės. Susisiekimas su Fatih turgumi turistams taip pat galimas viešuoju Stambulo miesto transportu. Informaciją apie tai, kaip keliauti nuo Stambulo oro uosto viešuoju miesto transportu ir ne tik, rasite interneto svetainėje www.tuirrkeytravelplanner.com

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Pigius lėktuvo bilietus į Turkijos didžiausią miestą Stambulą siūlo tokios aviakompanijos kaip AirBaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi, tai priklauso nuo Jūsų kišenės ir keliavimo būdo pasirinkimo.