Euromast bokštas Nyderlanduose

Euromast bokštas yra aukščiausias stebėjimo bokštas Roterdame. Šį 50 metų senumo Olandijos nacionalinį paminklą su malonumu lanko daugybė žmonių, nes čia, 100 metrų aukštyje, galima netik pasigrožėti fantastiškais panoraminiais miesto vaizdais 360 ° kampu, bet tuo pačiu ir papietauti ten esančiame restorane. Lankytojai, kurie nori pakilti dar aukščiau, gali pasinaudoti besisukančiu liftu Euroscope, kuris pakyla dar 85 metrus į viršų.

Euromast bokštas – aukščiausias bokštas Roterdame

Euromast bokštas yra Roterdamo aukščiausias 185 metrų aukščio statinys, matomas beveik iš bet kurios miesto vietos. Suprojektuotas ir pastatytas architekto Hugh Maaskant tarp 1958 ir 1960 metų, 1960 m. Floriade parodos garbei. Betoninis pastatas su 9 metrų vidaus skersmeniu ir 30 cm sienų storiu buvo pastatytas ant betoninio bloko verto 1,9 milijonų kilogramų įrengto pogrindžio. 1960 m. originalus bokšto aukštis buvo 100 metrų, tačiau, kai 1970-aisiais Euromast bokštas prarado savo poziciją, kaip aukščiausio Roterdamo bokšto, vyriausybė nusprendė pridėti papildomus 85 metrus.

Šiandien ne tik daugelis turistų, atvykusių pigiais ar tradiciniais skrydžiais, bet ir vietiniai lankytojai su malonumu aplanko šį 50 metų senumo Olandijos nacionalinį paminklą. Kas nenorėtų pavalgyti 100 metrų aukštyje, stebint įspūdingus 360 laipsnių kampu panoraminius vaizdus vieno didžiausių Europos uostų, Roterdamo miesto ir Maas upės tiltų, įskaitant Willemsbrug ir Erasmusbrug miestus. Norintiems praleisti romantišką ir nepamirštamą naktį, Euromast bokštas pasiūlys vieną iš dviejų prabangių viešbučio kambarių su atskirais balkonais.

Atvykę lankytojai pigiais skrydžiais iš kitų šalių, prisiminimui apie šį aplankytą objektą galės įsigyti originalių suvenyrų Euromast bokšto tema, kurie parduodami apačioje esančioje parduotuvėje.

Adrenalino mėgėjams

Negana to, įsigiję pigius lėktuvo bilietus į Roterdamą ir apsilankę Euromast bokšte, patys drąsiausi ekstremalių išbandymų mėgėjai gali išbandyti savo drąsą nučiuoždami su virve žemyn iš 100 metrų aukščio. Tai gali padaryti kiekvienas adrenalino mėgėjas nuo 16 metų amžiaus. Išbandyti save galima kiekvieną savaitgalį nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Tiems, kam nebuvo baisi ši patirtis, gali išbandyti greičiausią Europoje nusileidimą virve, kai nuo to paties 100 metrų aukščio, per 15 sekundžių žmogus pasieks kojomis žemę, leisdamasis 100 km/h greičiu.

Naudinga informacija

Euromast bokštas dirba kiekvieną dieną, ištisus metus. Nuo balandžio iki rugsėjo mėn. darbo laikas yra 9:30-23:00 val., nuo spalio iki kovo mėn. – 10:00-23:00 val. Platformos atidarytos iki 22:00 val. Paskutinis pakėlimas Euroscope liftu 21:45 val. Brasserie restorane laiką leisti laiką galima taip pat iki 23:00 val.

Norintys pasigrožėti panoraminiais vaizdais turės įsigyti bilietą, kurie parduodami prie įėjimo į Euromast bokštą. Bilietų kaina suaugusiems yra 9,25 Eur, vaikams nuo 4 iki 11 metų – 5,90 Eur. Su šiuo bilietu galėsite apsilankyti 360 laipsnių Brasserie restorane, antro lygio balkone ir besisukančiame lifte Euroscope, kuris pakelia iki pat Euromast bokšto viršaus (185 metrų). Visą išsamią informaciją apie Euromast bokštą rasite apsilankę internetinėje svetainėje www.euromast.nl/en.

Atvykus į Roterdamą pigiais ar tradiciniais skrydžiais, Iš Roterdamo centrinės stoties iki Euromast bokšto nuvykti galima tramvajumi Nr.8 (Spangen), kuris sustos prie bokšto. Taip pat nuosavu ar nuomotu automobiliu – reikia sekti ženklus Centrum/Maastunnel važiuojant nuo greitkelio, o po to nuorodomis į Euromast, važiuojant per miesto centrą. Priešais bokštą yra mokamos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pigūs skrydžiai į Roterdamą

Pigius lėktuvo bilietus į Roterdamą siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Scandinavian Airlines, Lufthansa ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Roterdamą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Roterdamo Hague oro uoste, kuris yra antras, judriausias oro uostas Nyderlanduose, po Amsterdamo Shiphol oro uosto. Hague oro uostas nuo Roterdamo miesto centro nutolęs apie 6 kilometrus, kelionė Nr. 33 RET miesto autobusu trunka apie 20 minučių. Dieną autobusai kursuoja maždaug kas 10 minučių, vakare – kas pusvalandį. Vienkartinis bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 Eur, tačiau pravartu nusipirkti OV Chipkaart, kuri galioja visame viešajame transporte. Iki miesto centro galima vykti ir taksi, ar nuomotu automobiliu. Platesnė informacija interneto svetainėje www.rotterdam-rtm.airports-guides.com.