Eskihisar žvejų kaimelis Turkijoje

Eskihisar žvejų kaimelis – tai jaukus, nedidelis kaimelis Denizli provincijoje, Turkijoje. Kaimelis patrauklus savo senovine architektūra, griuvėsiais ir archeologinių kasinėjimų vietovėmis, o jo pažiba yra didinga, ant stačios kalvos stūksanti gynybinė tvirtovė – Eskihisar pilis.

Eskihisar žvejų kaimelis – jaukus, nedidelis kaimelis Denizli provincijoje

Eskihisar žvejų kaimelis – tai jaukus, nedidelis kaimelis Denizli provincijoje, Turkijoje. 2000-siais metais jame buvo 2063 gyventojai. Eskihisar žvejų kaimelis nuo Denizli miesto yra nutolęs apie 5 kilometrus, netoli šio miesto yra dar viena lankytina vietovė tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykus į Turkiją – senovės Laodicea miesto griuvėsiai ir viena iš septynių Apreiškimo bažnyčių. Eskihisar pavadinimas išvertus iš turkų kalbos reiškia senąją tvirtovę. Eskihisar žvejų kaimelis vadinamas ir kitu pavadinimu – Stratonikeia.

Vos atvykę į Eskihisar žvejų kaimelį, suprasite, kad tai ypatinga vieta. Praėjus kaimelio ženklą, Jus pasitiks atnaujinta, pusiau medinio fasado mečetė. Šalia jos išsibarstę turkiškų pirčių – Hamamų liekanos, datuojamos nuo 14-ojo amžiaus, kai šią šalies dalį valdė Menteşe. Eidami toliau nuo mečetės ir pirčių liekanų, prieisite akmenimis grįstą kaimelio aikštę, kuri apsupta gražių akmeninių kotedžų su čerpiniais stogais. Neseniai restauruoti senieji arbatos namai, kurie kartu su mečete kažkada buvo kaimelio gyvenimo centru, taip pat verti dėmesio, tik panašu, kad jie yra užrakinti.

Eskihisar žvejų kaimelis garsėja senoviniais griuvėsiais, kurių dauguma datuojami nuo Romos imperijos laikų. Tikriausiai labiausiai tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Turkiją atvykstantiems turistams įspūdį palieka senovės gimnazija ir už kelių minučių kelio pėsčiomis esanti atvira teritorija, kur archeologai vis dar vykdo monumentaliųjų miesto vartų archeologinius kasinėjimus. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad čia būta ir svarbios bažnyčios bei veikė didžiulis kaimelio turgus. Sekdami ženklus, prieisite ir užrakintus vartus, už kurių neva anksčiau buvo miestelio teatras.

Eskihisar pilis

Vienas iš pagrindinių Eskihisar žvejų miestelio orientyrų ir lankytinų objektų yra Eskihisar pilis. Eskihisar pilis kaimelyje buvo pastatyta šalia jūros, ant stačios kavos, siekiant apsaugoti uostą, Ant pilies yra užrašas, nurodant tikslią jos statybos datą. Labiausiai tikėtina, kad ši gynybinė tvirtovė priklausė Bizantijos laikotarpio architektūros stiliui. Pilis yra stačiakampio formos su šešiais keturkampiais bokšteliais. Akmeninių sienų storis svyruoja nuo 1,50 iki 1,60 metrų. Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykę į Stambulą ir apsilankę Eskihisar žvejų kaimelyje, nepraleiskite progos apsilankyti ir iš arčiau apžiūrėti šią didingą gynybinę tvirtovę.

Kaip pasiekiamas Eskihisar žvejų kaimelis?

Eskihisar žvejų kaimelis iš Stambulo miesto lengvai pasiekiamas nuomotu automobiliu, vykstant D100 keliu į rytus. Išvažiavę iš Stambulo, sekite ženklus Eskihisar.  kelionė iš Stambulo miesto centro paprastai trunka apie valandą, nebent užmiestyje kaip ir įprasta, keliai būna labai apkrauti. Kita keliavimo alternatyva yra dažnai kursuojantys tarpmiestiniai traukiniai (kaina – apie 1,50 TL pp), vykti reikėtų nuo Haydarpaşa stoties, Gebze kryptimi, kelionė trunka maždaug apie valandą. Nuo Gebze stoties, Eskihisar žvejų miestelis yra apie 30 minučių kelio pėsčiomis, o jei nenorite keliauti pėsčiomis, galite sėsti į mikroautobusą.

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Pigius lėktuvo bilietus į Turkijos didžiausią miestą Stambulą siūlo tokios aviakompanijos kaip AirBaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi, tai priklauso nuo Jūsų kišenės ir keliavimo būdo pasirinkimo.