Ericsson Globe arena Švedijoje

SkyView – Stokholmo panoramos apžvalgos keltai, įrengti ant sferinės Ericson Globe pramogų ir sporto (Globen) arenos, pakeliantys lankytojus į 130 metrų virš jūros lygio aukštį. Atsiverianti panorama pripažinta viena įspūdingiausių Švedijos sostinės vaizdų.

Ericsson Globe arena – didžiausias pasaulyje sferinis pastatas

Ericsson Globe arena (angliškai “Ericsson Globe”, dar vadinamas Globen) yra milžiniška golfo kamuolio formos sporto ir pramogų arena, baigta statyti 1989 metais ir tais pačiais metais pripažinta pasaulio didžiausiu sferiniu pastatu. Išdygus Ericsson Globe arenai, imta galvoti, koks vaizdas atsivertų nuo jos viršaus, todėl buvo sumąstytas SkyView projektas – specialūs du keltai, užkeliantys žmones iki arenos viršaus ir atveriantys neįtikėtiną Švedijos sostinės panoramą.

Specialios Globen arenos konstrukcijos

Ericsson Globe arena buvo pastatyta per rekordiškai trumpą laiką – 2,5 metus. Arenos skersmuo – 110 metrų, aukštis viduje – 85 metrai, tūris – 600000 m³. Statybų metu į pagalbą buvo pakviesti net kalnų alpinistai, kurie padėjo sutvirtinti arenos konstrukcijas. Tvirtinimams buvo panaudota 70 tonų plieno, kurį aukštyn kėlė sraigtasparniais.

SkyView keltai buvo suprojektuoti specialiai Ericsson Globe arenai ir prie jos pritvirtinti 2010 metais. Jie užkelia lankytojus ant gaublio viršaus specialiais 100 metrų geležiniais bėgiais, kurie kartu sveria 42 tonas. Keltai yra stikliniai, pritvirtinti arenos išorėje, todėl keliantis aukštyn galima dairytis į visas puses. Lankytojai pakeliami į 130 metrų virš jūros lygio aukštį.

Ericsson Globe arena – kelionė į gaublio viršūnę

Ericsson Globe arena tapo Švedijos įvaizdžio dalimi, vienu iš Stokholmo simbolių, traukiančių minias turistų ir vietinių lankytojų – matyt, ne veltui pripažįstama, kad nuo Globen arenos atsiverianti panorama yra vienas iš įspūdingiausių Stokholmo vaizdų.

Abu keltai gali kelti iki 16 žmonių vienu metu. Kelionė aukštyn ir žemyn trunka apie 30 minučių. Į apsilankymo laiką taip pat įeiną trumpas pažintinis vaizdo repotažas apie arenos istoriją.

Bilietus reiktų įsigyti iš anksto ir atvykti bent 10 minučių iki kėlimosi aukštyn. Lankytojams, kurie nori nusipirkti bilietus vietoje, rekomenduojama tai padaryti ryte. Įsigijus specialią turistams skirtą Stokholmo kortą, apsilankymas SkyView yra nemokamas, tačiau leidžiama keltis tik tada, kai keltuose yra vietos.

Nusileidus iš apžvalgos patenkama į suvenyrų parduotuvę, kurioje galima nusipirkti SkyView atributikos ar kitų suvenyrų. Ericsson Globe arena taip pat turi restoraną. Norintys, apžvalgos keltuose gali rengti net vestuvių ceremonijas.

SkyView lankymo laikas

Rudenį – žiemą – pavasarį: Pirmadienis-penktadienis 9:00-19:00; šeštadienis-sekmadienis 9:30-18:00. Vasarą (birželio 25 – rugpjūčio 19 d.): kasdien 9:00-21:00. Birželio 22 ir 23 d. – nedirba.

Saugumo ir kita informacija

 • Keleivių saugos patikra prieš „kelionę į gaublio viršūnę“.
 • Leidžiama fotografuoti ir filmuoti
 • Kiekvienam kelte yra veikiantis pagalbos telefonas ir gesintuvas
 • Keltai stebimi per vaizdo kameras
 • Neleidžiama neštis didesnį nei rankinį bagažą
 • Neleidžiama įsinešti maisto ir gėrimų
 • Gyvūnai neįleidžiami (išskyrus lydinčius šunis dėl specialių poreikių)
 • Vežimėliai neleidžiami
 • Draudžiama įsinešti aštrius daiktus

Kaip pasiekiama Ericsson Globe arena?

Geriausias ir patogiausias būdas nuvykti į Stokholmo Ericsson Globe areną iš miesto, yra važiuojant metro – tinka Nr. 17 arba 18, kurių kryptys yra Hagsätra ir Högdalen. Sustojimo pavadinimas kaip arenos – Globen.

Važiuojant autobusais, yra daugybė galimų variantų. Gullmarsplan yra didelė autobusų stotis, esanti tik penkios minutės kelio pėstute nuo Stokholmo Globen arenos, todėl galima vykti iki jos šiais autobusais:

 • Nr. 4 iš Radiohuset, per Odenplan, Fridhemsplan ir Hornstull
 • Nr. 164 iš Södersjukhuset, per Skanstull
 • Nr. 150 iš Nacka Strand, per Sickla ir Södra Hammarbyhamnen
 • Nr. 807 iš Brandbergens Centrum, per Norra Sköndal
 • Autobusai 803 ir 805 iš Tyresö Centrum

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigius skrydžius į Švedijos sostinę siūlo daugelis oro linijų kompanijų, pigių skrydžių pasiūlymų dažnai pateikia Ryanair. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stokholmą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Stokholme veikia keturi oro uostai: Arlanda, Bromma, Skavsta irVasteras. Iš visų keturių oro uostų miesto centrą paprasčiausia pasiekti autobusu.