Eftelingo parkas Nyderlanduose

Eftelingo parkas – tai didžiausias teminis parkas Nyderlanduose. Iš pradžių parkas buvo skirtas tik vaikams ir įrengtas pasakų tematika, tačiau per penkiasdešimt metų išsivystė iš vaikų žaidimų aikštelės gamtoje į pasakų mišką ir normalaus dydžio įvairių pramogų parką, kur veiklos pakaks tiek mažiems, tiek dideliems. Parke gausu atrakcionų ir daug laukinės gamtos – medžių, gėlių, kas yra gana neįprasta tarp pirmaujančių pasaulio pramogų parkų, todėl Eftelingo parkas yra vienas iš išskirtinesnių atrakcionų parkų pasaulyje.

Eftelingo parkas – vienas seniausių teminių parkų pasaulyje

Eftelingo parkas – tai didžiausias teminis parkas Nyderlanduose, ir nuo tada, kai 1952 metais jis pradėjo savo veiklą, tapo vienu iš seniausių pramogų parkų pasaulyje. Eftelingo parkas yra įsikūręs Kaatsheuvel miestelyje ir sulaukia daugiau nei 100 milijonų lankytojų per metus, tame tarpe ir tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Amsterdamą atvykstančių turistų, mėgstančių aktyvias pramogas.

Iš pradžių parkas buvo skirtas tik vaikams ir įrengtas pasakų tematika, tačiau per penkiasdešimt metų išsivystė iš vaikų žaidimų aikštelės gamtoje į pasakų mišką ir normalaus dydžio įvairių pramogų parką. Eftelingo parkas yra du kartus didesnis nei originalusis Disneilendo parkas Kalifornijoje ir sukurtas trejus metus anksčiau. Šiandien Eftelingo parkas teikia kultūros, romantiškas, nostalgiškas ir kitas įvairių temų pramogas tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms.

Kokias pramogas siūlo Eftelingo parkas ir ką išvysite?

Eftelingo parkas šiuo metu apima apie 160 arų plotą, ši sritis per visą savo istoriją mažai pakito, nors parko pagrindas užima žymiai didesnį žemės plotą “ daugiausia su jaunais miškais, pievomis ir 18-os duobučių golfo aikštynu.

Eftelingo parkas padalintas į keturias temines vietoves, kurios iš pradžių vadintos: Šiaurės, Vakarų, Rytų ir Pietų, su dauguma istorinių atrakcionų ir parko pramogų, tokių kaip Pasakų miškas vakaruose. Kai parkas pertvarkė savo infrastruktūrą, 1990-ųjų pabaigoje, pasikeitė ir daugelis teritorijos pavadinimų. Šiaurės vietovės pavadinimas įgavo Reizenrijk pavadinimą (lietuviškai: Kelionės Karalystė), Vakarų tapo Marerijk (lietuviškai: Pasakų karalystė), Rytų tapo Ruigrijk (lietuviškai: Audringa karalystė) ir Pietų tapo Anderrijk (lietuviškai: Kitokia karalystė).

Nors parkas nebuvo sukurtas atsižvelgiant į šias temas ir jo vietovių pavadinimai gali pasirodyti paslaptingi, jie tam tikra prasme atspindi tai, ką galima vienoje ar kitoje parko vietovėje nuveikti. Galbūt labiausiai tinkantis pavadinimas yra Ruigrijk vietovės, kur tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykę į Amsterdamą rasite greičiausiai skriejantį dvikilpį linksmąjį atrakcioną, pavadinimu Python, pastatytą 1981 metaisBeveik visas Eftelingo parkas buvo pastatytas gruoblėtoje kaimo vietovėje su daug pušų, kurios suteikia parkui natūralios gamtos jausmą. Kartu su dideliais tvenkiniais ir sodais (su tūkstančiais gėlių), parkas gausus žalios erdvės, kas yra gana neįprasta tarp pirmaujančių pasaulio pramogų parkų. Deja, olandų klimatas labai nulemia parko žalumų ir medžių išvaizdą, todėl jis būna tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Olandiją atvykstantiems turistams atviras ne ištisus metus. Eftelingo parkas paprastai veikia nuo balandžio iki spalio mėnesio, nors paskutiniu metu jis atidaromas ir kai kuriais žiemos mėnesiais bei per Kalėdas, kai tūkstančiai žmonių apsilanko žiburiais nušviestame parke. Platesnę informaciją apie parko darbo laiką ir kainas rasite interneto svetainėje www.efteling.co.uk/EN.

Kaip nuvykti iki Eftelingo parko? 

Iki Eftelingo parko iš Amsterdamo geriausia vykti traukiniu ir autobusu/ Utrecht / Zwolle: sėskite į traukinį ‘s-Hertogenbosch kryptimi. Iš čia kursuoja autobusai iki pat Eftelingo parko.

Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Air Baltic, Eurolot, LOT Polish Airlines, Čekų ir kitos avialinijos siūlo pigius skrydžius į Amsterdamą, Nyderlandų Karalystės sostinę. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Amsterdamą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leižiasi Amsterdamo Shiphol oro uoste. Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia vykti tiesioginiais traukiniais, geležinkelio stotis įsikūrusi truputį žemiau, iš karto prie oro uosto. Traukinių bilietus galima įsigyti geltonuose bilietų automatuose, stovinčiuose Shiphol Plaza.  Traukiniu nukakti iki miesto centro užtrunka maždaug 15 minučių. Amsterdamo miesto centre galima vaikščioti pėstute, išsinuomoti dviračius, ar rinktis laivus-autobusus. Plačiau apie transportą Amsterdame, interneto svetainėje www.amsterdam.info.