Drotningholmo rūmai Švedijoje

Drotningholmo rūmai yra įtraukti į UNSECO pasaulio paveldo sąrašą. Tai – geriausiai išsaugota karališkoji pilis, pastatyta 1600 metais Švedijoje ir vienu metu atvaizduoja visų Europos laikotarpių architektūrą. Bėgant metams Drotningholmo rūmai pasikeitė ir karališkosios personos, gyvenusios čia, paliko savo žymas rūmų interjere. Rūmuose šiuo metu gyvena dabartinė Karališkoji šeima, tai jų nuolatinė rezidencija. Kambariai pietinėje rūmų pusėje yra būtent šiam tikslui. Atvykę pigiais skrydžiais, galėsite aplankyti likusią rūmų dalį ir žemes – tai viešai atidaryta ištisus metus.

Drotningholmo rūmai – unikali patirtis

Drotningholmo rūmai yra įtraukti į UNSECO pasaulio paveldo sąrašą. Tai – geriausiai išsaugota karališkoji pilis, pastatyta 1600 metais Švedijoje ir vienu metu atvaizduoja visų Europos laikotarpių architektūrą. Egzotiškojo Kinijos malonumų salono, rūmų teatro ir didingųjų rūmų sodų kombinacija Drotningholmo rūmų vizitą paverčia unikalia patirtimi. Paveikti prancūziško prototipo, Drotningholmo rūmai buvo pastatyti architekto Nikodemo Tesino Vyresniojo paprašius Karalienei Jadvygai Eleonorai. Nuo tų laikų daugybė karališkųjų personų paliko savo žymas šiuose rūmuose. Rūmuose šiuo metu gyvena dabartinė Karališkoji šeima, tai jų nuolatinė rezidencija. Kambariai pietinėje rūmų pusėje yra būtent šiam tikslui. Atvykę pigiais skrydžiais, galėsite aplankyti likusią rūmų dalį ir žemes – tai viešai atidaryta ištisus metus.

Rūmų interjeras keitėsi keičiantis karališkosioms personoms

Bėgant metams Drotningholmo rūmai pasikeitė ir karališkosios personos, gyvenusios čia, paliko savo žymas rūmų interjere. Tam įtakos turėjo mados ir stiliaus tendencijų pokyčiai. Jadvyga Eleonora, Lovisa Ulrika ir Gustavas III žymiai prisidėjo prie interjero apdailos priėmimo salėse. Jadvygos Eleonoros miegamasis buvo rūmų širdis nuo 1600 metų ir buvo sukurtas šalies žymiausių menininkų ir amatininkų. Atvykę pigiais skrydžiais, taip pat pamatysite daugybę kambarių, dekoruotų Gustavui III 1700 metais, taip pat Kinijos malonumų saloną, išdailintą kiniškos dailės mažmožiais.

Karališkoji Drotningholmo koplyčia

Karališkoji Drotningholmo koplyčia buvo atidaryta 1746 metų gegužę. Per truputį didesnę nei 250 metų koplyčios istoriją, oficialūs karališkieji renginiai buvo rengiami ir vykdomi čia. Šiandien – Drotningholmo koplyčia naudojama Lovo parapijos ir kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį čia rengiamos pamaldos.

Drotningholmo rūmų sodai

Sodai rūmuose įrengti nuo Džono III laikų. Tuo metu tai buvo pagalbiniai sodai ir buvo įkurti ten, kur šiuo metu pastatyta automobilių stovėjimo aikštelė.  Drotningholmo rūmų parkas ir sodai buvo kuriami trimis etapais, įkvėpti trijų pagrindinių stilių.

Seniausias sodas užsodintas 1600 metais karalienės Jadvygos Eleonoros iniciatyva. Ši sodo dalis yra žinoma kaip barokinis sodas ir tiesiogiai ribojasi su rūmais, apsuptas keturiomis žaliųjų citrinų medžių alėjomis. Barokinis sodas buvo apleistas per 1800 metus, tačiau atstatytas 1950 – 1960 metais Gustavo VI Adolfo. 1700 metų viduryje sodas pratęstas iki Kinijos salono. Atvykę pigiais skrydžiais šioje vietoje griežtą, simetrišką sodą išvysite apleistą. Jis buvo paliktas daugiau kaip natūralus gamtos parkas.

1777 metais, kuomet Drotningholmo rūmai buvo Gustavo III, jis suplanavo naują idėją ir įkūrė natūralaus kraštovaizdžio parką arba kitaip – angliškąjį sodą. Šis sodas sudarytas iš dviejų tvenkinių su kanalais, salelėmis ir gražiais tiltais, plačiomis vejomis ir trimis medžių alėjomis. Pėsčiųjų takai išsidėstę aplink visą sodą. Stebėjimo takai tęsiasi per angliškąjį sodą ir apima truputį barokinio sodo. Taip suteikta gražaus kraštovaizdžio perspektyva. Tik keli iš nedaugelio planuotų angliškojo sodo pastatų buvo pastatyti – pavyzdžiui, neo–gotikos stiliaus bokštas.

Nuvykimas iki Drotningholmo rūmų

Drotningholmo rūmai nuo Stokholmo nutolę apie 12 kilometrų, taigi nuvykti iki ten galite keliais būdais. Vykite metro iki Brommaplan metro stotelės, tada sėskite į autobusą numeriais 176, 177 ir nuo 301 iki 323. Lipkite Drotninholmo stotelėje arba valtimi iš Klara Mälarstrand prieplaukos. Nuvykti galite ir nuomotu automobiliu. Automobilių nuomos punktus rasite visame Stokholmo centre.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių pasiūlymus į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Estonian Air, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stokholmą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.  Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.