Coughton Court dvaras Anglijoje

Coughton Court dvaras – tai nuo 1409 metų buvusi Throckmorton šeimos rezidencija, užimanti unikalią vietą anglų istorijoje ir glaudžiai susijusi su keletu istorinių Anglijos įvykių. Šis dvaras išlaikęs daug originalių savo bruožų ir sukaupęs didelę šeimos relikvijų bei paveikslų kolekciją, o jį supantys sodai yra laikomi vienais iš labiausiai kvapą gniaužiančių sodų šalyje.

Coughton Court dvaras – didingas 1409 metų statinys

Coughton Court dvaras – tai nuo 1409 metų buvusi Throckmorton šeimos rezidencija, užimanti unikalią vietą anglų istorijoje ir glaudžiai susijusi su keletu istorinių įvykių, tarp jų 1605 – jų metų Parako sklypo pavadinimu vadinamoje jėzuitų išdavystėje, kai nesėkmingai buvo bandoma pasikėsinti į Anglijos karalių Džeimsą I. Pasikėsinime dalyvavo anglų provincijos katalikų grupė, vadovaujama Roberto Catesby.

Coughton Court dvaras iki šių dienų yra išlaikęs daug originalių savo bruožų, įskaitant jo spalvingą XVI amžiaus vartų bokštą. Tai vienas iš paskutiniųjų išlikusių katalikiškųjų namų šalyje, išlaikantis savo istorines vertybes. Coughton Court dvaras yra sukaupęs didžiulę ir vieną iš geriausių portretų kolekcijų nuo pat pirmųjų Tudorų kartų, o paveikslų kolekciją papildo ir unikalios šeimos relikvijos. Tarp dvare esančių šeimos relikvijų yra ir pavyzdžiui, naktiniai marškiniai, kuriuos dėvėjo Škotijos karalienė Marija, arba vyskupo apdaras, išdabintas sudėtingais rankdarbiais, kurie kaip manoma buvo sukurti Katerinos Aragon.

1946 metais Throckmortons šeima Coughton Court dvarą padovanojo Nationall Trust, su sąlyga, kad 300 metų jie išliks dvaro nuomininkais. Throckmortons šeima ir toliau tęsia šešis šimtmečius nenutrūkstančią tradiciją ir toliau, iš kartos į kartą, gyvena šiame dvare. 1992 metais, Klarai McLaren-Throckmorton paveldėjus dvarą, ji, kartu su dukra, pripažinta sodo dizainere Kristina Williams, sukūrė įstabaus grožio dvaro sodą, kurio jis yra vertas.

Coughton Court dvaro sodai

Coughton Court dvaras stovi 25 arų žemės plote ir yra apsuptas vienų iš labiausiai kvapą gniaužiančių sodų šalyje. Šie sodai buvo Klaros McLaren-Throckmorton sumanymas, siekiant papildyti gražų, didingą pastatą. Ji taip pat norėjo sukurti platų sodų spektrą: formalių ir neformalių, tradicinių ir naujoviškų. Taigi, palaipsniui, per 15 metų buvo sukurti tokie sodai, kuriuos jau išaugusius ir subrendusius šiandien išvysta tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Birmingemą atvykstantys turistai.  Šie sodai vis dar valdomi ir prižiūrimi Throckmorton šeimos.

Dvaro sodų puošmena yra aptvertas sodas, su rožių ir vaistinių žolelių gėlynais. Kiti sodo akcentai – pelkės sodas, formuotos vejos, daržovių sodas, paupio takai gaivališkiems pasivaikščiojimams ir nuostabus sodas Coughton Court dvaro kieme. 2009 metais buvo sukurtas naujasis, retų rūšių narcizų sodas bei minkštųjų vaisių sodas.

Naudinga informacija Coughton Court dvaro lankytojams

Coughton Court dvaras lankytojams paprastai atviras ištisus metus nuo 11:00 iki 17:00 val., išskyrus kai kurias jo sodų dalis, kurios būna uždarytos kovą, lapkritį ir gruodį, tad patartina darbo laiką pasitikrinti interneto svetainėje www.nationaltrust.org.uk. Suaugusiems apsilankymas kainuoja apie £9.95; vaikams – apie £5.00; šeimai – apie £26.00.

Susisiekimas su dvaru galimas autobusais nuo Redditch, Evesham ir Stratford; automobiliu – A435 keliu.

Pigūs skrydžiai į Birmingemą

Pigius lėktuvų bilietus į Birmingemą, Angliją, jums gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Brussels Airlines, Scandinavian Airlines, Air Baltic, Estonian Air, Lufthansa, Čekijos avialinijos ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Birmingemą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Birmingemo tarptautiniame oro uoste.

Oro uostas nuo Birmingemo miesto centro nutolęs apie 10,2 km į pietryčius. Oro uostą aptarnauja Birmingemo stotis, jungianti terminalus nemokamu traukiniu, veikiančiu tarp 0515-0200. Iki miesto centro traukiniai kursuoja reguliariai, maždaug kas 10minučių. Kelionė tiesioginiu traukiniu trunka apie 10 minučių, bilieto kaina – apie 3,10 £. Iki miesto centro galima vykti ir A24 taksi, laukiančiu keleivių prie pat oro uosto terminalų, arba 900 autobusu, bilieto kaina į vieną pusę – apie 1.80£. Plačiau apie susisiekimą Birmingeme, skaitykite www.birminghamairport.co.uk.