CosmoCaixa muziejus Ispanijoje

CosmoCaixa muziejus – tai mokslo muziejus, įsikūręs Barselonoje, ​​Ispanijoje. Muziejus remiasi principu, kad bet kuri realybės dalis gali būti paaiškinama mokslu, tad ir jo eksponatai susiję su mokslu. Lankytojus čia sudomina atogrąžų džiunglės, geologijos siena, materijų salė, planetariumas ir daugelis kitų nuolatinių ar laikinų parodų bei pramogų.

CosmoCaixa muziejus – mokslui ir ne tik

CosmoCaixa muziejus – tai mokslo muziejus, įsikūręs į Barselonoje, ​​Ispanijoje. Anksčiau žinomas kaip Barselonos mokslo muziejus, 1998 metais jis buvo uždarytas renovacijai. Atsinaujinęs muziejus atidarytas 2004 metais, dabartiniu pavadinimu. Naujasis, gerokai išplėstas mokslo muziejus yra daugiausia po žeme. Virš jo – erdvi aikštė, žinoma kaip Mokslo aikštė. Muziejaus plėtra: modernus stiklo ir plieno dizainas buvo sukurtas architektų Robert ir Esteve Terradas. Šiandien muziejuje vyrauja parodų įvairovė – nuolatinių ir laikinų, kuriose eksponatai yra aplinkos, gamtos, mokslo ir kosmoso tematikomis. CosmoCaixa muziejus taip pat turi planetariumą ir siūlo įvairius užsiėmimus, pramogas, pavyzdžiui lietimo ir žaidimo formos pramogas vaikams. Čia veikia ir knygynas, suvenyrų parduotuvė, biblioteka, mokymo centras bei kavinė. Muziejų remia la Caixa – šiuo metu Europoje pirmaujantis taupomasis bankas ir trečia pagal dydį finansinė įstaiga Ispanijoje.

Muziejaus parodos

Įėjus į muziejų pro istorinį Modernista pastatą, atsiduriama prie spiralinės rampos, kuri sukasi aplink aukštą medį ir veda tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną atvykusius turistus iš pirmojo aukšto link penktojo, kur įsikūrę dauguma svarbiausių muziejaus eksponatų. Šiuo metu geriausiai žinoma ir turbūt labiausiai įspūdį paliekanti nuolatinė ekspozicija muziejuje yra Bosc Inundat, arba kitaip dar vadinama “Užtvindytu mišku”. Šios atogrąžų džiunglės buvo tiksliai atkurtos išsiuntus komandą į Braziliją ištyrinėti džiungles. Šiandien užtvindytas miškas muziejuje užima daugiau kaip 1,000 kvadratinių metrų ploto. Šis miškas turtingas savo ekosistema su beveik 100 skirtingų rūšių augalų, o taip pat ir žuvų, aligatorių, anakondų ir daug kitų gyvūnų. Pro stiklą lankytojai gali pamatyti povandeninį ir požeminį gyvenimą ir netgi pasivaikščioti po mišką.

CosmoCaixa muziejus didelio susidomėjimo susilaukia ir dėl žemiausiame aukšte esančios pagrindinės, Materijų salės, kur muziejus remiasi principu, kad bet kuri realybės dalis gali būti paaiškinama mokslu. Šioje didelėje parodų salėje aiškinama Visatos evoliucija nuo jos pradžios iki dabar, o pagrindiniai gamtos dėsniai paaiškinami interaktyvių eksponatų pagalba. Čia jūs turėsite galimybę pamatyti gravitacijos, chaoso, bangų ir kitų gamtos reiškinių veikimo principus. Užsukite ir prie Geologijos sienos, perteikiančios geologijos istoriją per septynis, iš įvairių pasaulio vietų atgabentus autentiškus uolienų skerspjūvius.

Naudinga informacija muziejaus lankytojams

CosmoCaixa muziejus patogiausia pasiekiamas nuo Katalonijos aikštės, vykstant FGC metro L7 linija. Išlipti reikia paskutinėje metro stotelėje, Av. Del Tibidabo. Kitoje gatvės pusėje pamatysite Tramvia Blau stotelę ir dvi, šalia vierna kitos autobusų stoteles. Nuo ten, sėskite į 196 autobusą ir išlipkite kitoje stotelėje. Paėjėję prieisite ryškų CosmoCaixa pastatą. Iki muziejaus galima vykti ir Nr. 17, 22, 58, 60, 73, 75 autobusais. Informaciją apie muziejaus darbo laiką ir bilietų kainas rasite interneto svetainėje www.barcelonaturisme.com.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Į Barselonos El Prat oro uostą (Aeropuerto de Barcelona, BCN) pigius skrydžius siūlo Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš 13 km nuo Barselonos centro nutolusio oro uosto kas 15 minučių kursuoja autobusai (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 eurus), o kas pusvalandį kursuojančiu traukiniu miesto širdį galima pasiekti už 3 eurus.

Į Barseloną atvykti galima ir iš Cheronos oro uosto (Aeropuerto de Girona). Pigius skrydžius į šį už 103 km nuo Barselonos esantį oro uostą siūlo Ryanair ir Wizz Air aviakompanijos. Kelionė iš Cheronos į Baresloną autobusu kainuoja apie 14 eurų į vieną pusę ir apie 23 eurus į abi puses.