Corpus Christi muziejus Ispanijoje

Corpus Christi muziejus, įkurtas 1434 metais, buvo įkurtas tam, kad jame būtų laikomi ypatingi aukšti arklių traukiami vargonai, kuriais buvo grojama Velykų ir Corpus Christi procesijų metu nuo 15 amžiaus. Valencijoje rengiamas Corpus Christi festivalis, kurio metu šie vargonai išnešami ir kartu su didžiule žmonių minia „keliauja“ per miestą.

Corpus Christi muziejus

Corpus Christi muziejus (Casa de las Rocas) buvo įkurtas 1434 metais. Jis buvo suprojektuotas tam, kad būtų sukaupti rocas – ypatingi aukšti arklių traukiami vargonai, kuriais buvo grojama Velykų ir Corpus Christi procesijų metu. Rocas naudojimas grąžina mus į penkioliktąjį šimtmetį, kuomet jie būdavo naudojami religinių festivalių ir kitų municipalinių įvykių metu. Gražiausi yra įmantraus stiliaus 17 – ojo ir 18 – ojo šimtmečių baroko eros vargonai. Taip pat ekspozicijoje galite pamatyti tris medinius skaičius, primenančius erelį, kurių istorija siejama su šv. Jono evangelisto gyvenimu. Jie suprojektuoti Luis Roig Alos. Corpus Christi muziejus turi svarbią simbolinę, o ne piniginę vertę. Atvykę į Valenciją tradiciniais arba pigiais skrydžiais ir apsilankę muziejuje, būsite nukelti 500 metų atgal ir prisiminsite Biblijos scenas.

Corpus Christi fiesta

Corpus Christi fiesta yra trečias didžiausias renginys mieste po Fallas ir Velykų. Kaip ir pastaraisiais, taip ir šiuo atveju, jei praleidote renginį, jo atributiką galite pamatyti teminiame muziejuje. Nors Corpus Christi yra švenčiama ir kitose pasaulio šalyse, Valencijoje egzistuoja unikalios fiestos ypatybės, todėl verta aplankyti muziejų ir patenkinti kultūrinį smalsumą. Corpus Christi muziejuje saugomi specialieji vargonai, kostiumai, naudojami tradiciniams šokiams ir procesijoms, fotografijos, kuriose matyti, kaip visa ši atributika naudojama kasmet. Fiestos dieną įspūdingieji vargonai išnešami iš muziejaus, kur jie saugomi visus metus, ir „keliauja“ į aikštę Plaza de la Virgen, kur vyksta procesija. Aikštėje penktadienio popietę skaitomi Biblijos slėpiniai.

Corpus Cristi fiesta prasideda sekmadienį, vidurdienį, iš karto po Miguelete bokšto varpų skambesio ir didžiulė žmonių minia pajuda nuo Plaza de Manises ir keliauja per miestą. Eisenos metu vyktsa ryškus charakteringas paradas ir tradiciniai šokiai. Vienas jų, vadinamasis momų šokis, kurio metu persirengėliai per šokio simboliką perteikia kovą tarp septynių didžiųjų nuodėmių ir dorybės. Šokis baigiamas gėrio pergale. Labiausiai laukiama parado dalis, vadinama Degolla, kuris simbolizuoja Herodo sargybą, vykdančią įsaką naikinti nekaltus žmones. Persirengėliai, dėvintys juodas kaukes ir nešini pagaliais ir maišais, pilnais saldainių, meta saldainius į orą, o minia į tai atsako mesdama vandens pripildytus rutulius pro langus. Ši inscenizacija vyksta, žygiuojant per Cabillers ir Avellanas gatves.

Vakare Miguelete varpai skelbia iškilmingos procesijos pradžią, kuri 19 val. prasideda prie Apaštalų vartų, esančių prie katedros. Šiame parade dalyvauja Senojo ir Naujojo Testamento herojai, kurie žygiuoja per senamiestį kartu su spalvingu, vaizduotę žadinančiu paradu.

Naudinga informacija

Corpus Christi muziejus įsikūręs adresu: Calle Roteros, Valencija 46003. Įėjimas nemokamas. Lankymosi valandos: nuo pirmadienio iki penktadienio 10—14 val. Savaitgaliais ir švenčių dienomis lankytojai neįleidžiami. Jei atvykote į Valenciją tradiciniais arba pigiais skrydžiais su grupe, galite paprašyti parodyti 25 minučių trukmės video su Corpus Christi fiesta.

Pigūs skrydžiai į Valenciją

Į Valencijos  (Aeropuerto de Valencia, VLC) oro uostą pigius skrydžius siūlo Air Berlin, Lufthansa, Ryanair, WizzAir, Air Berlin, Jet2.com, Chech Airlines, Jetairfly aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Valenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas yra įsikūręs Manisės municipalitete, nuo Valencijos miesto centro nutolusiame per 8 km. Iš oro uosto į Valenciją nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro kas dvidešimt minučių  kursuoja specialūs autobusai. Kelionė autobusu į vieną pusę kainuoja apie 2,5 euro. Dar pigiau miestą pasiekti galima su metro. Linijos nr. 3 ir 5 iš oro uosto atveš tiesiai į miesto centrą – išlipti reikės Xativa stotelėje. Bilieto kaina – apie 2 eurus.