Cicek pasažas Turkijoje

Cicek pasažas yra Stambulo miesto centre. Pastatas yra pastatytas Istiklal pėsčiųjų gatvės pačiame centre, tačiau ribojasi ir su Sahne Sok gatve, nes pastatas yra L raidės formos. Šioje vietoje Jūs galėsite paragauti nacionalinių turkų patiekalų. Taip pat turėsite galimybę klausytis turkų nacionalinės muzikos.

Cicek pasažas – nacionalinė Turkijos virtuvė

Cicek pasažas yra Beyoglu rajone, kuris laikomas Stambulo miesto centru. Pastatas yra pastatytas Istiklal pėsčiųjų gatvės pačiame centre. Cicek pasažas jungia Istiklal ir Sahne Sok gatves, nes pastato forma yra L raidės formos. Labai geroje vietoje pastatytas pastatas sulaukia daug dėmesio ne tik iš miesto gyventojų, bet ir iš turistų. Čia nuolat šurmuliuoja daugybė žmonių. Šiandien Cicek pasažas yra labai populiari vieta. Tai nuostabus pastatas, kurio pavadinimas reiškia – Gėlių pasažas. Šioje vietoje Jums bus pasiūlyti nacionaliniai turkų patiekalai. Skaniai valgant klausysitės turkų nacionalinės muzikos. Nepraleiskite progos įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus apsilankyti Stambule esančiame romantiškame Gėlių pasaže.

Istorija

Cicek pasažo istorija prasideda 1876 metais, kuomet labai didelio gaisro metu sudegusio teatro vietoje, turtingiausias Stambulo bankininkas Hristaki Zograf Efendi, pradėjo pasažo statybą. Už statybas buvo atsakingas prancūzų architektas K. Zanno. Pagal statybos projektą pastatas yra L raidės formos ir turi 18 liukso klasės apartamentų. Pastatas buvo vadinamas „Cite de Pera“, tačiau buvo žinomas ir kitas jo pavadinimas – Hristaki pasažas. Nuo 1908 metų pastatą pradeda valdyti kitas savininkas ir viduje įkuriamos pirmosios gėlių pardavimo vietos. Tuo metu prekyba nevyko labai sklandžiai ir didelio pelno gėlės neatnešė.

Emigrantės pardavinėjo gėles

Cicek pasažas savo gražų pavadinimą gavo dėka čia parduodamų gėlių. Po 1917 metų iš Rusijos į Stambulą atvyko emigrantai. Moterys norėdamos uždirbti pinigų pradėjo Istiklal gatvėje pardavinėti įvairias gėles. Tai buvo viena iš judriausių gatvių visame mieste, todėl joms puikiai sekėsi prekiauti. Pagrindinė prekybos vieta buvo šalia dabartinio pasažo, o vėliau perkelta į vidų. Tačiau pelninga prekyba po truputį mažėjo, gėlių pardavimo vieta buvo perkelta į Egipto turgų, o pastatas tapo apleistas. Dalis pastato sugriuvo ir buvo nuspręsta jį atstatyti. Tik po restauracijos darbų šioje vietoje buvo įkurtas restoranas, suoliukai ir klubai. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir Jūs galite apsilankyti Stambule esančiame Cicek pasaže.

Naudinga informacija

Cicek pasažas yra adresu: Huseyinaga Mh., Beyoglu. Prie pat šio pastato yra pėsčiųjų gatvė – Istiklal. Einant šia gatve prieisite Taksim aikštę, nuo kurios pradeda važiuoti daugelis Stambulo autobusų, kurie vyksta į visus miesto rajonus. Taip pat čia yra viena iš paskutinių stotelių, kuriose baigia maršrutą autobusai iš Atatiurko oro uosto. Galite važiuoti funikulieriumi, o vykstant metro reikia išlipti „Taksim“ sustojime. Taip pat čia rasite tramvajų ir taksi stotį. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais bet kuriuo metų laiku galėsite atvykti į Cicek pasažą. Nesvarbu kurią dieną ar kuriuo metų laiku tai padarysite – Cicek pasažas visuomet laukia lankytojų.

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Cicek pasažas yra ta vieta, kurioje galėsite pasivaikščioti, paragauti turkiškų nacionalinių patiekalų ir išgirsti turkų muziką. Visa tai galėsite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Turkijos didžiausią miestą Stambulą. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Airbaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi.