Centrinis Valencijos turgus Ispanijoje

Valensija – trečias pagal dydį Ispanijos miestas, Valensijos autonominės srities sostinė. Į Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusį miestą pigių skrydžių mėgėjus traukia žavus senamiestis, puikūs paplūdimiai, muziejai ir vienas seniausių Europoje centrinis miesto turgus.

Paplūdimiai, futbolas ir centrinis Valencijos turgus

Kiek daugiau nei 800 tūkst. gyventojų turinčiame Valencijos mieste kalbama katalonų dialektu. Istoriniai šaltiniai byloja, kad miestą šalia Turijos upės žiočių daugiau nei 100 metų prieš Kristaus gimimą įkūrė romėnai. Miesto pavadinimo reikšmė kildinama iš lotynų kalbos žodžio valentia, reiškiančio jėgą, valingumą. Valencija – prekybos (centrinis Valencijos turgus), maisto pramonės ir komunikacijų centras, pastaruoju metu itin išplėtęs savo turizmo sektorių. Be poilsio paplūdimiuose ir kultūrinių pramogų, įsigiję pigius lėktuvo bilietus ir į Valenciją atvykę žmonės gali apsilankyti ir aukšto lygio sporto varžybose. „FC Valencia“ – viena stipriausių Ispanijoje futbolo komandų, kurioje yra rungtyniavęs ir lietuvis Marius Stankevičius. Pajėgi ir Valencijos krepšinio komanda „Power Electronics“ – jos garbę yra gynę lietuviai Mindaugas Timinskas  bei Robertas Javtokas.

Turgų atidarė pats karalius

Miestiečius bei pigius lėktuvo bilietus įsigijusius miesto svečius Valencijoje vilioja  pačiame centre įsikūręs įspūdingas prekybos objektas – senutėlis centrinis Valencijos turgus. Sakoma, kad jo pastatas yra vienas seniausių visoje Europoje. Modernistiniai turgaus „rūmai“ pradėti statyti 1914 m., juos projektavo Barselonos architektūros mokyklos auklėtiniai Francescas Guardia bei Alexandresas Soleras, dirbę kartu su žymiu katalonų modernizmo architektu Domenechu i Montaneru. 800 kvadratinių metrų užimantis Valencijos turgus oficialiai atidarytas 1928 m., jo inauguracijoje dalyvavo pats Ispanijos karalius Alfonsas XII. Dėl savo architektūrinio didingumo šis turgus retkarčiais pavadinamas „prekybos katedra“.  2004 m. atlikti turgaus renovacijos darbai, sustiprinta pastato konstrukcija, laipsniškai atnaujintas vidus ir išorė.

Valencija – paeljos sostinė

Turguje parduodamos visų rūšių maisto prekės: vaisiai, daržovės, mėsa, saldumynai ir, be abejo, šviežia žuvis bei jūros gėrybės. Juk tai – Viduržemio jūros pakrantė. Be to, turguje veikia daug mažų restoranėlių, užkandinių, ir suvenyrų parduotuvėlių (iš viso suskaičiuojama per 1000 prekybos taškų). Daugelyje jų galima įsigyti įvairiausių dydžių specialių, tik paeljai gaminti skirtų keptuvių. Paelja – nacionalinis ispanų patiekalas, kuris tradiciškai gaminamas iš ryžių ir jūros gėrybių arba mėsos, o paeljos gimtine laikomas būtent Valencijos regionas.

Valencijos turguje – operos dainininkai

2009 m. Valencijos turguje buvo surengtas žavus pasirodymas. Apsirengę prekeiviais ir įsimaišę tarp judančios minios, ištraukas iš Giuseppe Verdi operos  „Traviata“ netikėtai užtraukė profesionalūs operos solistai.  Kai kuriuos turgaus lankytojus šis netikėtumas taip sujaudino, jog jų akyse pasirodė ašaros. Pasirodymas baigėsi kaip tikra „Traviatos“ puota – žmonėms buvo dalijamas šampanas, o drąsiausi ėmė suktis pagal populiarią Verdi muziką.  Šurmulys, autentiški kvapai, švieži produktai: įsigijus pigius lėktuvo bilietus ir atvykus į Valenciją, neaplankyti turgaus paprasčiausiai negalima. Tiesa, reikia nepamiršti, kad turgaus darbo laikas gana specifinis. Kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, centrinisValencijos turgus atidaromas 7.30 val., o uždaromas 14.30 val.  Be abejo, įėjimas į turgų nėra mokamas.

Kaip atvykti į turgų

Pats centrinis Valencijos turgus mieste randamas labai nesudėtingai. Jis įsikūręs beveik pačiame miesto centre, Turgaus aikštėje. Į turgų galima atvykti 1, 3 ir 5 metro linijomis. Vykstant 1 linija reikia išlipti Angel Guimera stotelėje, 3 ir 5 linijomis – Xativa stotelėje. Jums taip pat tinka autobusai Nr.  7, 5B, 27, 28, 60, 81.

Pigūs skrydžiai į Valenciją

Į Valencijos  (Aeropuerto de Valencia, VLC) oro uostą pigius skrydžius siūlo Ryanair, Wizz Air, Air Berlin, Jet2.com, Chech Airlines, Jetairfly aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Valenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas yra įsikūręs Manisės municipalitete, nuo Valencijos miesto centro nutolusiame per 8 km. Iš oro uosto į Valenciją nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro kas dvidešimt minučių  kursuoja specialūs autobusai. Kelionė autobusu į vieną pusę kainuoja apie 2,5 euro. Dar pigiau miestą pasiekti galima su metro. Linijos nr. 3 ir 5 iš oro uosto atveš tiesiai į miesto centrą – išlipti reikės Xativa stotelėje. Bilieto kaina – apie 2 eurus.