Centrinis parkas JAV

Centrinis parkas Niujorke, JAV, atlieka svarbų vaidmenį kasdieniame miesto gyvenime. 843 akrų ploto takų, ežerų ir atvirų erdvių parkas leidžia pabėgti nuo aplinkinių dėmesio ir miesto chaoso. Niujorko lankytojams, atvykusiems į šį miestą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, dažnai įspūdį palieka Centrinio parko grožis ir jo dydis. Taip pat čia siūloma daug pramogų – nuo iškylos ant žalios pievelės, iki įvairių koncertų ir renginių.

Centrinis parkas Niujorke 

Centrinis parkas atlieka svarbų vaidmenį kasdieniame Niujorko gyvenime. 843 akrų plotą apimantis takų, ežerų ir atvirų erdvių parkas leidžia pabėgti nuo aplinkinių dėmesio ir miesto chaoso. Niujorko lankytojams, atvykusiems į šį miestą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, dažnai įspūdį palieka Centrinio parko grožis ir jo dydis. Tai puiki vieta turistams mėgautis gamta, atsipalaiduoti ir geriau suvokti, ką reiškia gyventi didžiausiame Jungtinių Amerikos valstijų mieste.

Centrinio parko pramogos

843 akrų žemės plote Centrinis parkas Niujorko lankytojams siūlo didžiulę įvairovę dalykų, kuriuos galima nuveikti. Vienas iš jų – Centrinio parko karuselės. Karuselės Centriniame parke veikė nuo 1871 metų,  tačiau šių laikų karuselės čia nuo 1950 metų. Centrinio parko karuselės išpieštos rankomis, o karuselių raižiniai sudaro didžiausią kada  nors rankomis išdrožinėtų raižinių visumą. Karuselėmis važinėjasi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Karuselės veikia nuo 10 val. ryto iki prietemos žiemą (darbo dienomis, jei oro sąlygos) ir nuo 10 val. ryto iki 6 val. vakaro likusią metų dalį. Karuselių kaina – apie 2 dolerius, o jos įsikūrę parko viduryje, maždaug 6-ajame aveniu.

Jei norite praleisti popietę jausdamiesi kaip tikri Niujorko gyventojai, siūlome Centriniame parke surengti pikniką. Iš pradžių iškylai galite apsipirkti populiariame Niujorko miesto turguje, o po to atsipalaiduoti ant minkštos žolės, mėgautis gardžiu maistu ir gėrimais, bei stebėti savo “kaimynus”. Populiariausios iškilų vietos parke yra “Sheep Meadow” (“Avių pieva”) ir “Great Lawn” (“Didžioji pieva”), žinoma, jūs galite pasivaikščioti po parką ir rasti labiausiai patikusią vietą piknikui jums. bet jūs galite klaidžioti aplink irrasti vietą, kad gerai atrodo jums.

Centriniame parke įsikūręs Centrinio parko zoologijos sodas ir Tisch vaikų zoologijos sodas, jame lankytojai su vaikais ir gyvūnų mėgėjai, gali aplankyti laukinę gamtą, maitinti gyvūnus, laipioti laipynėmis ir žiūrėti gyvūnų pasirodymus. Įėjimas į zoologijos sodą suaugusiems kainuoja apie 12 dolerių, vaikams (3-15m. amžiaus) – apie 7 dolerius.

Viena iš parko populiariausių skulptūrų turbūt yra “Alice in Wonderland” (lietuviškai “Alisa stebuklų šalyje”), ją savo žmonos Margaritos garbei sukūrė menininkas George Delacorte. Tai vaikų traukos objektas, stovintis parko rytinėje pusėje, šalia 74-osios gatvės, į šiaurę nuo Konservatorijos vandens. Tarp 71 ir 72 gatvių dar vienas parko orientyras – žemuogių pievelė, čionykščių vadinama “Strawberry Fields”, joje rasite Viljamo Šekspyro sodą, 1916 dedikuotą šiam rašytojui, minint 300-ąsias jo mirties metines.

Centrinis parkas lankytojus traukia ir ištisus metus čia rengiamais įvairiausiais koncertais ir renginiais, ypač vasarą. Lankymasis viename iš šių Centrinio parko koncertų ar renginių, yra puikus būdas pailsėti nuo įprastos turistinės veiklos ir pajusti gyvenimo skonį Niujorke. Kiekvienais metais parke vyksta filharmonijos koncertai, nemokami operos pasirodymai, Viljamo Šekspyro kūrinių spektakliai ir kiti įvairiausi renginiai.

Kaip pasiekiamas centrinis parkas?

Iki Centrinio parko vyksta metro: B, C – 72, 81, 86, 96, 103, 110 gatvės; 2, 3 – Centrinio parko šiaurė/110-oji gatvė; N, R, W  – 59-oji gatvė; A, B, C, D, 1 – 59-oji gatvė/Kolumbo žiedas (angliškai “Columbus Circle”).  59-oji gatvė yra parko pietuose, 110-oji – šiaurėje, parko centras – vakaruose ir 5-oji aveniu – rytuose.

Pigūs skrydžiai į Niujorką

Pigių skrydžių pasiūlymus į Niujorką, Jungtines Amerikos Valstijas teikia tokios aviakompanijos kaip Aeroflot, LOT Polish Airlines, Finnair, Aerosvit Airlines, Lufthansa ir kitos. Lėktuvai leidžiasi viename iš trijų oro uostų, tad prieš vykdami į Niujorką, pasitikslinkite, kuriame oro uoste leidžiasi lėktuvas. John F. Kennedy Tarptautinis oro uostas (JFK) – tai pagrindinis Niujorko tarptautinis oro uostas. LaGuardia (LGA) ir Newark (EWR) oro uostai vykdo vietinius ir tarptautinius skrydžius. Niujorko mieste susisiekimas galimas metro, traukiniais, autobusais, taksi ir automobiliais. Plačiau apie transportą ir susisiekimą skaitykite interneto svetainėje www.ny.com/transportation/.