Castello Sforzesco pilis Italijoje

Jeigu svečiuositės mados sostinėje Milane būtinai aplankykite ir Castello Sforzesco. Tai viena didžiausių pilių visoje Europoje, kur šiandien prieglobstį rado ne vienas muziejus.

Castello Sforzesco pilis Milane

Milane įsikūrusi Castello Sforzesco pilis – viena didžiausių pilių Europoje kasmet sulaukianti daugybės turistų. Pilis kadaise buvo Milano kunigaikštienės namais, o šiandien čia įsikūrę net keletas muziejų.

Metams bėgant Castello Sforzesco pilis išgyveno daugybę įvykių: pilis net keletą kartų buvo nugriauta ir vėl restauruota. Šiandien pilis yra tapusi vienu iš italų tautos ir Milano miesto nepalaužiamumo bei didybės simbolių. Pilies statyba prasidėjo dar XIV amžiuje. 1450 metais Francesco Sforza pradėjo pilies rekonstrukciją, kurią tęsė vėlesnės kartos. Pilies menės stebina savo dekoru – labiausiai žinoma Sala Delle Asse salė, ant kurios lubų puikuojasi Leonardo da Vinčio tapyba. Kai šalį valdė ispanai, pilis buvo toliau statoma. Tuo metu ją saugojo nuo 1000 iki 3000 karių, o Castello Sforzesco pilis buvo tapusi viena iš didžiausių tvirtovių Europoje. Tuo laikotarpiu buvo pastatytas milžiniškas 12 bastionų fortas. Po Italijos suvienijimo XIX amžiuje buvo siekiama pervarkyti pilies funkcijas: nuo karinės tvirtovės į Milano miesto tvirtovę. 1900-1905m. buvo atstytas pagrindinis Castello Sforzesco pilies Filareto bokštas.  Antrojo pasaulinio karo metais pilis buvo stipriai subombarduota, tačiau vėliau ir vėl atstatyta.

Šiandien Castello Sforzesco pilis – stačiakampis statinys su keturiais bokštais: dviem apvaliais – žvelgiančiais į miestą, ir dviem kvadratiniais pilies gale. Apvalieji bokštai yra 31 metro aukščio ir yra žinomi kaip Torre di Santi spirito bei Torre del Carmine. Pagrindinis įėjimas į pilį eina per aukščiausiąjį Filareto bokštą į Piazza d’Armi – erdvų vidinį kiemą. Pilyje yra įrengtos menės bei vidiniai kiemeliai.

Castello Sforzesco pilies muziejai

Šiandien pilyje įsikūrę net keletas muziejų. Vienas žymiausių – Pinacoteca del Castello Sforzesco, kuriame saugomi Mikelandželo, Leonardo da Vinčio, Andrea Mantegna kūriniai. Castello Sforzesco pilyje taip yra antikinio meno, muzikinių instrumentų bei taikomosios dailės, Egipto ir archeologiniai muziejai. Taikomųjų menų muziejuje galėsite išvysti eksponatus iš aukso, sidabro, stiklo, porceliano, dramblio kaulo bei kaustytos geležies. Kolekcija datuojama nuo Viduramžių iki pat XIX amžiaus.

Naudinga informacija apie Castello Sforzesco pilį

Pilis lankytojų laukia kasdien nuo 9.30 iki 17.30val. Įėjimas į pilį yra nemokamas. Pilis yra uždaryta gruodžio 25d., gegužės 1d., rugpjūčio 15d. Bilietas į pilies muziejus kainuoja 3 eurus, muziejų darbuotojams, universiteto studentams bei taikomosios dailės akademijų studentams – 1.50 euro. Vaikams iki 18 metų įėjimas nemokamas. Pirmadieniais pilies muziejus yra uždarytas. Tam tikru laiku į muziejų taip pat galite patekti nemokamai: penktadieniais nuo 14 iki 17.30val., antradieniais, trečiadieniais ir savaitgaliais – nuo 16.30 iki 17.30.

Castello Sforzesco pilis lengvai pasiekiama viešuoju transportu: metro (MM1, MM2), autobusu (43, 50, 57, 58, 61, 70, 94) ar tramvajumi (1, 3, 4, 12, 14, 20, 27).

Pigūs skrydžiai į Milaną

Pigius skrydžius į Milaną siūlo aviakompanijos Airbaltic, Ryanair, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines, Lufthansa, SN Brussels Airlines. Lėktuvai leidžiasi viename iš dviejų Milano oro uostų – Linate arba Malpensa 1 bei Malpensa 2. Visą informaciją apie oro uostus rasite tinklapyje http://www.seamilano.eu/landing/index_en.html. Iš Linate oro uosto, kuris nuo miesto centro nutolęs vos 7km kursuoja ekspreso autobusai. Centrą pasieksite ir ATM autobusų linijos 73 ir X73 autobusais. Malpensa oro uostą su miesto centru jungia traukinių bei ekspreso autobusų linijos. Nuo miesto centro Milano Malpensa oro uostas nutolęs 48km šiaurės vakarų kryptimi. Tarp terminalų Malpensa 1 ir Malpensa 2 dvidešimt keturias valandas per parą kursuoja nemokami autobusai. Dienos metu autobusai išvyksta kas 7 minutes, nakties metu (nuo 22.45val – iki 5.15val.) – kas trisdešimt minučių. Taigi, jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus į Italijos mados sostinę Milaną, nepraleiskite galimybės pamatyti įspūdingosios Castello Sforzesco pilies.