Cami de Cavalls kelias Ispanijoje

Unikalus, pėstiesiems skirtas kelias, juosiantis visą Menorkos salą, yra puiki galimybė iš arti susipažinti su nuostabia salos gamta ir architektūra. Nesvarbu, pasirinksite visą kelią ar tik kažkurią iš dvidešimties jo atkarpų – liksite sužavėti ir priblokšti nepakartojamos gamtos ir vaizdų, atsiveriančių jums priešais akis.

Trumpai apie Menorkos salą

Menorkos (kitaip dar vadinama Minorkos) sala – viena iš Balearų salų, esančių Viduržemio jūroje ir priklausančių Ispanijai. Balearų salynui dar priklauso Maljorkos ir Ibizos salos, bei keletas mažesnių salų. Šio salyno sostinė – Palma, esanti Maljorkos saloje. Menorkos sala (Minorca) gavo tokį pavadinimą todėl kad yra mažesnė už šalia esančią didžiausią Maljorkos (Majorca) salą. Saloje gyvena beveik 100 000 nuolatinių gyventojų, plėtojančių turizmo verslą. Nuo 1993 metų Menorkos sala yra UNESCO paveldo sąraše. Tikrai verta aplankyti šią nuostabią salą , nusipirkus pigius ar tradicinius lėktuvo bilietus. Cami de Cavalls kelias – puiki priežastis tą padaryti!

Cami de Cavalls kelias Menorkoje

Šis antikos laikus menantis ir dabar pėstiesiems skirtas Cami de Cavalls kelias ypatingas ne vien dėl to, kad suteikia progą pėsčiomis pasivaikščioti po nuostabaus grožio salą ir savo akimis pamatyti nuostabią gamtą, paukščius bei vabzdžius, kuriais garsėja Menorka. Šis 186 kilometrų ilgumo kelias buvo suformuotas senovėje – XIV amžiuje, kai buvo aktualu saugoti salą nuo įsibrovėlių ir kariai patruliuodavo raitomis. Nuo to ir kilo šio kelio pavadinimas – Žirgų, išvertus iš vietinių salos gyventojų kalbos. Jis juosia visą salą ir suteikia galimybę pasiekti netgi pačius atokiausius salos paplūdimius, kurių nepasieksite su automobiliu.

Visas Cami de Cavalls kelias pagal sudėtingumą yra padalintas į 20 skirtingų sektorių. 9 yra pažymėti kaip paprasti, 9 – vidutinio sudėtingumo ir likę 2 keliai – sudėtingi. Nesvarbu, kurią kelio atkarpą pasirinksite salos apžvalgai, rekomenduojama pasirūpinti patogia avalyne, apsauga nuo saulės, saulės akiniais, vandeniu ir šiek tiek maisto, nes nueiti net ir vieną pačią trumpiausią kelio atkarpą užtrunka daugiau negu dvi valandas.  Cami de Cavalls kelias sujungia keletą salos miestų, tad keliaudami galėsite ne tik grožėtis auksiniais salos paplūdimiais, bet ir sustoti pailsėti jaukiuose pakrantės restoranėliuose. Tai puiki proga paragauti vietinio maisto, kadangi Menorkos sala garsėja puikiais jūros gėrybių patiekalais ir gausia ispaniška virtuve. Taip pat jokių keblumų nekils, jei keliaujant ateis vakaras ir reikės susirasti vietą nakvynei – pakrantės viešbučiai svetingai laukia keliautojų. Nusipirkę pigius ar tradicinius lėktuvo bilietus į Menorką atostogoms, tikrai nesuklysite. Čia laukia ne tik unikali gamta, bet ir nuostabus maistas bei svetingi žmonės.

Naudinga informacija

Cami de Cavalls kelias pasiekiamas iš bet kurios salos vietos pėsčiomis arba pasirinkta transporto priemone. Interneto svetainėje, skirtoje būtent šiam vertam dėmesio objektui  http://www.elcamidecavalls.cat/cami/articulos/ver/4db5a0a7-e6d4-4f3b-8027-0fdcc0a80210 galite rasti visą plačią informaciją apie skirtingas kelio atkarpas, instrukcijas, kaip pasižymėti trasą savo mobiliajame telefone, atsisiųsti netgi interaktyvų gidą po šį nuostabų pasivaikščiojimo kelią.

Saloje atsiskaitymams naudojami eurai, beveik visur galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. Norintiems naudotis grynaisiais pinigais, siūlomas platus bankomatų tinklas. Valiutos keityklos veikia oro uoste, bankų skyriuose, daugumoje kelionių agentūrų ir didžiausiuose viešbučiuose.

Pigūs skrydžiai į Menorką

Atvykę į Menorką su pigiais skrydžiais, nusileisite Menorkos oro uoste. Jis įsikūręs 5 km į pietryčius nuo pagrindinio salos miesto – Mahono. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Menorką palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Į šį oro uostą skrenda Iberia aviakompanijos lėktuvai. Jie užtikrina kokybišką susisiekimą tarp salos ir žemyninės Ispanijos, į kurią greitai ir patogiai nuskrisite su pigiais lėktuvų bilietais, naudodamiesi Lufthansa, Scandinavian Airlines, Aero Lloyd Austria paslaugomis. Iš Maljorkos salos į Menorką galite atplaukti ir keltu.

Keliauti po Menorkos salą patogiausia ir paprasčiausia išsinuomavus automobilį. Kelių būklė čia gera, o automobilio nuomai reikalingas tik galiojantis vairuotojo pažymėjimas ir kreditinė kortelė. Nuomotu automobiliu ne tik patogiai nuvyksite iš oro uosto į viešbutį, bet ir galėsite greit ir patogiai pamatyti visą salą. Taip pat galima rinktis keliavimą dviračiu arba motoroleriu. Juos taip pat patogu ir paprasta išsinuomoti viešnagės saloje laikotarpiui. Taip pat saloje važinėja ir viešojo transporto autobusai.