Borough turgus Anglijoje

Borough turgus – tai Londono labiausiai žinomas maisto produktų turgus, kuriame galima įsigyti išskirtinai aukštos kokybės produktų, įgyti kulinarinių žinių, užduoti klausimus, ragauti maistą ir atrasti naujus skonius, bei mėgautis unikalia aplinka. Borough turgus veikia ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais.

Borough turgus – šviežių ir kokybiškų produktų įsigijimo vieta Londone

Borough turgus (angliškai: Borough Market) – tai Londono labiausiai žinomas maisto produktų turgus – išskirtinė  Didžiosios Britanijos ir tarptautinių gamintojų produktų įsigijimo vieta. Tai lyg prieglauda tiems, kurie rūpinasi maisto kokybe ir prevencija – virėjams, restoranų šefams, mėgėjams gaminti maistą namuose ir valgyti kokybišką maistą bei kokybiškus gėrimus. Daugelis turgaus prekeivių itin rūpinasi kokybiškų produktų pasiūla Londono bendruomenei bei turistams, atvykstantiems į Londoną tradiciniais ar pigiais skrydžiais, todėl didžioji dalis prekiautojų patys yra gamintojai ir augintojai. Viso to rezultatas – turgus, kuriame galima įgyti kulinarinių žinių, užduoti klausimus, ragauti maistą ir atrasti naujus skonius, bei mėgautis unikalia aplinka. Borough turgus turi savo viziją, jis siekia praturtinti Londono bendruomenės ir į miestą atvykstančių turistų gyvenimo kokybę bei kurti savo nepriekaištingą reputaciją kokybiškų produktų dėka.

Dabartinis Borough turgus įsikūręs Southwark ir Borough gatvėse, į pietus nuo Southwark katedros ir pietinės Londono tilto dalies. Pirmą sykį istoriniuose šaltiniuose šis turgus paminėtas 1276 metais, nors tikima, kad jis egzistavo jau nuo 1014 metų ar dar anksčiau. Borough turgus veikia ištisus metus, septynias dienas per savaitę, tačiau mažmeninė prekyba turguje vykdoma tik ketvirtadieniais, nuo 11:00 val. iki 17:00 val., penktadieniais nuo 12:00 iki 18:00 val. ir šeštadieniais nuo 9:00 val iki 17:00 val. Borough turgus anksčiau daugiau specializavosi vaisiuose ir daržovėse, o pastaraisiais metais jame imta prekiauti visais produktais ir gaminiais, kokius tik žinote, ar galite įsivaizduoti – tame tarpe ir atvežtiniais iš kitų šalių.

Borough turguje nuolat organizuojami įvairūs renginiai, pavyzdžiui, maisto gaminimo pamokėlės gyvai, obuolių, moliūgų dienos ir daugelis kitų. Plačiau apie turguje organizuojamas šventes skaitykite turgaus oficialioje interneto svetainėje http://boroughmarket.org.uk/events.

Ką galima įsigyti ar paragauti Borough turguje?

Borough turgus yra laikomas vienu populiariausių ir sėkmingiausių maisto produktų turgų Londone. Nors mažmeninės prekybos turgus veikia ir ketvirtadieniais bei penktadieniais,  šeštadieniais jis atgyja ir virsta klestinčia maisto švente, kurioje galima įsigyti praktiškai viską, ko tik širdis geidžia. Geriausias dalykas pigiais skrydžiais į Londoną atvykusiems taupantiems turistams – kad jame galima apsilankyti visiškai nemokamai ir paprastai neblogai pasisotinti ragaujant nemokamus įvairių rūšių sūrių, alyvuogių ir itališkos mėsos pavydžius. Tačiau, yra ir daug prekystalių, kuriuose parduodami užkandžiai, o šalia turgaus – restoranų, kuriuose galima nebrangiai ir sočiai pavalgyti. Borough turgaus produkcija gali būti kiek brangesnė nei įprastuose turguose, tačiau kokybė yra neabejotina, o ir kur gi dar galėtumėte rasti Londone stručio mėsos mėsainių, jei ne Borough turguje?

Kaip nuvykti iki Borough turgaus?

Borough turgus lengvai pasiekiamas metro, traukiniu, autobusu ar pėsčiomis. Maršrutą iki turgaus galite susiplanuoti interneto svetainėje http://boroughmarket.org.uk/visit-us.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja aviakompanijos Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.   Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Gatwicko, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.