Blasco Ibanez muziejus Ispanijoje

Blasco Ibanez muziejus žymaus Valencijoje gyvenusio realistinių romanų rašytojo, scenaristo ir kino režisieriaus namai, kuriuose po jo mirties įkurtas muziejus. Čia galima pamatyti įvairių dokumentų, fotografijų ir kitų daiktų, sietinų su rašytojo gyvenimu ir darbu.

Blasco Ibanez muziejus įsikūręs garsaus Ispanijos rašytojo namuose

Blasco Ibanez muziejus (Casa-Museo de Blasco Ibañez) yra vieta, kur saugomi ir eksponuojami dokumentai, fotografijos ir kiti daiktai, sietini su Vicente Blasco-Ibáñez, Valencijoje gyvenusio realistinių romanų rašytojo, scenaristo ir kino režisieriaus gyvenimu ir darbu. Atvykę į Valenciją tradiciniais arba pigiais skrydžiais, pamatysite, jog Blasco Ibanez muziejus yra įsikūręs Malvarossa paplūdimyje, trijų aukštų name su didžiuliu sodu. Pirmame aukšte rengiamos konferencijos, susitikimai, filmų projektai, laikinos parodos. Antrajame aukšte yra muziejus, o trečiajame aukšte įsikūręs tyrimų centras.

Romanų rašytojas, žurnalistas, politikas, ir karinis korespondentas Vicente Blasco Ibáñez gimė Valenscjoje 1867. Karštai pasisakęs prieš prieš monarchiją, Blasco buvo 30 kartų įkalintas už politinį aktyvumą, kadangi kai kurie iš jo romanų, kaip „Keturi apokalipsės raiteliai“, padarė jį vienu iš garsiausių žmonių Valencijoje. Būdami viename iš klasiškiausių Valencijos rajono pajūrio kurorte, Malvarrosa paplūdimyje, galite pamatyti ir aplankyti namą, kuriame gyveno rašytojas.

Blasco Ibanez biografija

Blasco Ibanez (1867—1928 m.) gimė Valencijoje. Jis studijavo teisę, 1888 metais baigė universitetą, tačiau nėjo į praktiką. Rašytojas labiau domėjosi politika, žurnalistika, literatūra ir moterimis. Jis buvo tikras Miguel de Cervantes aistruolis. Politikoje jis buvo karingas respublikonų šalininkas ir įsteigė laikraštį, El Pueblas savo gimtajame mieste. Laikraštis sukėlė tiek daug priešpriešų, kad rašytojas dažnai buvo teisiamas. 1896 metais Blasco Ibanez buvo suimtas ir nuteistas keliems mėnesiams kalėti. Rašytojas turėjo daug priešų ir vieno disputo metu buvo pašautas, kuomet vos per plauką išliko gyvas. Jis turėjo kelis audringus romanus.

Rašytojas pasisiūlė pakoreguoti naująjį Noli Mane Tangere, kuriuo filipinų patriotas José Rizal išreiškė savo panieką ispanų Filipinų kolonizacijai. Blasco Ibanez važiavo į Argentiną 1909 metais. Jis vedė istorinių įvykių ir ispanų literatūros konferencijas. Nuvargęs ir pasibjaurėjęs vyriausybinės nesėkmėmis ir neveiklumu, Vicente Blasco Ibáñez išvyko į Paryžių Pirmojo pasaulinio karo pradžioje. Jis buvo Sąjungininkų  šalininkas Pirmojo pasaulinio karo metu. Rašytojas mirė Menton, Prancūzijoje 1928 metais, dieną prieš savo 61-ąjį gimtadienį.

Blasco Ibanez kūryba

Pirmasis publikuotas romanas buvo „Juodasis voras“ („La araña negra“), išspausdintas 1892 metais, tačiau šis darbas buvo nebrandus ir atmestas. 1894 metais rašytojas publikavo savo pirmą brandų darbą, romaną, pavadintą „Orai ir grakštumas“ („Arroz y tartana“). Tai istorija yra apie 19 -ame amžiuje Valencijoje gyvenusią našlę, kuri bando nuslėpti tai, kas yra negero, kad tik sėkmingai ištekintų savo dukteris. Kitose jo knygose išsamiai studijuojama ūkinio gyvenimo aspektai ir Valencijos žemių drėkinimo klausimai.

Naudinga informacija

Blasco Ibanez muziejus įsikūręs adresu Isabel de Villena 157, Valencija 46011. Atvykę į Valenciją tradiciniais arba pigiais skrydžiais, muziejų aplankyti galite nuo antradienio iki šeštadienio 10—14 val. ir 16:30—20:30 val. Sekmadieniais ir švenčių dienomis 10—15 val. Pirmadieniais lankytojai neįleidžiami. Įėjimo kaina 2 eurai, savaitgaliais ir švenčių dienomis – nemokamai. Norėdami pasiekti Malvarossa paplūdimį, kur įsikūręs muziejus, važiuokite 1, 2, 19, 20, 21, 22, 23, 32 nr. autobusais ir paeikite dar 1 km pėsčiomis arba vykite metro Eugenia Vines (mėlyna rytų linija ).

Pigūs skrydžiai į Valenciją

Į Valencijos  (Aeropuerto de Valencia, VLC) oro uostą pigius skrydžius siūlo Ryanair, Wizz Air, Air Berlin, Jet2.com, Chech Airlines, Jetairfly aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Valenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas yra įsikūręs Manisės municipalitete, nuo Valencijos miesto centro nutolusiame per 8 km.

Atvykę į Valenciją tradiciniais arba pigiais skrydžiais, galėsite lengvai pasiekti norimus objektus, pasinaudodami miesto viešuoju transportu. Į miesto centrą reguliariai važiuoja traukiniai arba autobusais, taip pat yra metro linija. Iš oro uosto kasdien važiuoja Aeoro – Bus kompanijos autobusai (nuo 6.00 iki 22.00, kas 20 minučių; bilieto kaina 2.50 euro).