Beloeil pilis

Beloeil pilis – belgų Versalis

Pigiais skrydžiais Briuselį pasiekę turistai neturėtų pamiršti, kad vos už 80 km nuo Europos Sąjungos sostinės stūkso belgiškasis Versalis – Beloeil pilis (Ch?teau de Bel?il). Tai nuostabių sodų supamas barokinis statinys, įspūdingas tiek savo išore, tiek prašmatniai dekoruotomis vidinėmis patalpomis. Ši tvirtovė beveik vieningai laikoma pačia gražiausia Belgijoje.

Viduramžių fortas Beloeil vietovėje iškilo dar XIII a. m tačiau XVII a. jo vietoje Claude-Lamoralis II de jį transformavo į prabangią šeimos rezidenciją. Fortas tapo keturių fligelių tvirtovę su kiemu ir keturiais bokštais, ją apjuosė gynybinis vandens griovys, kuriame sukurdama nuostabų vaizdą atsispindi visa pilis. Iš viso komplekso šiek tiek išsišovę du žemesnieji pastatai, skirti gyvenamosioms patalpoms. Beloeil pilį ir Tournė (Tournai) miestelį sujungė 30 km ilgio palmių alėja, tvirtovė buvo apsupta simetriško prancūziškojo stiliaus sodais su gėlėmis, dievybių statulomis ir fontanais. Sodų plotas – net 120 hektarų! Pačioje pilyje esantis Neptūno fontanas yra Veraslyje esančio fontano kopija. Kiek vėliau soduose buvo įrengtas miniatiūrinis architektūros ansamblis, kurį sudaro Belgijos vietovių ir pastatų, tokių kaip Briuselio rotušė, Briugės Prekybos halė ir t.t. modeliai.

Muziejuje – prašmatnūs baldai ir meno kūriniai

1900 m. Beloeil pilyje kilo gaisras, sudegė centrinių rūmų dalis, kuri po dviejų metų buvo atstatyta. Šiandien pilyje veikia muziejus. Jos lankytojai išvysta rafinuotais senoviniais baldais apstatytus ir gobelenais išpuoštus kambarius bei didžiulę XV-XIX a. meno kūrinių kolekciją. Viename iš pilies bokštų yra eksponuojama kraupi keistenybė: mažame auksiniame krepšelyje saugoma Marijos Antuanetės, Prancūzijos karalienės, kuriai 1793 m. buvo nukirsta galva, plaukų sruoga.Beloeil pilis didžiuojasi įspūdingo dydžio biblioteka, kurioje saugoma 20 tūkst. knygų. Vasaromis pilies ir jos parko teritorijoje organizuojami klasikinės muzikos festivaliai.

Darbo laikas ir bilietų kainos

Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Belgiją atvykę turistai vasaros sezono metu (nuo liepos 1 iki rugpjūčio 31 d.) Beloeil pilyje gali lankytis kiekvieną dieną, -13-18 val. Balandžio, gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiais Beloeil pilis atidaryta savaitgaliais ir šventinėmis dienomis, taip pat bet kurią dieną iki spalio 31 d. joje gali apsilankyti ne mažesnės nei 20 asmenų grupės. Bilietas į pilį ir sodus suaugusiajam asmeniui kainuoja 8 eurus (tik apsilankymas soduose – 4 eurus). 6-12 metų vaikams bei pensininkams bilietai per pusę pigesni. Ekskursija po sodus traukinuku kainuoja 2 eurus. Platesnė informacija – oficialioje Beloeil pilies interneto svetainėje www.chateaudebeloeil.com.

Atvykimas į Beloeil pilį

Pasiekti Beloeil pilį patogiausia automobiliu, viešasis transportas greta jos nekursuoja. Jei pigiais skrydžiais atvykote į Briuselį ir išsinuomavote automobilį, važiuokite plentu E429 (Tournai kryptis). Iš plento išsukite 30-ame išvažiavime (Ath) ir sekite tolimesnius kelio ženklus. Išsukus iki pilies bus likę tik 15 km. Tiesa, į pilį galima atvykti ir dviračiais. Iki jos per Hainaut provinciją driekiasi puikios kokybės 40 km ilgio takas. Savo kelionę galite pradėti iš Ath ar Blaton miestelių, į kuriuos iš Briuselio kursuoja traukiniai.

Pigūs skrydžiai į  Briuselį

Pigius skrydžius į Briuselį siūlo aviakompanijos Air Baltic, Eurolot, LOT Polish Airlines ir Scandinavian Airlines. Lėktuvai leidžiasi Briuselio Zaventem (BRU) oro uoste. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Briuselį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Zaventem oro uostas yra tik 11 kilometrų į šiaurės rytus nuo Briuselio miesto. Briuselio miesto centras pasiekiamas keliais būdais, pvz.: iš anksto užsisakius pervežimo paslaugą  interneto svetainėje www.easyairporttaxis.com. Pigesnis kelionės būdas – iš oro uosto iki sostinės centro – traukiniai. Jie kursuoja iš oro uosto maždaug keturis kartus per valandą, šiaurės, centrine ir pietų Briuselio kryptimis. Daugiau informacijos apie susisiekimą traukiniais Belgijoje www.b-rail.be.